Teljesítménytúra okosórával

A kellemest a hasznossal: váratott magára a Huawei Watch GT Active bemutatója, a tesztkörnyezetet pedig maga a Kinizsi Százas teljesítménytúra adta.

Beüzemelés, mozgáskövetés

A beüzemelés telefonnal pofonegyszerű, csak telepíteni kell a Huawei Egészséget, amely az adatelemzés pontossága miatt kíváncsi a tulaj nemére, korára, magasságára és aktuális testsúlyára. Mellé még napi lépéscélok adhatók még meg, minden mást már a szoftver kalkulál. A Watch GT felemelésre és a két gomb megnyomására villan fel (plusz értesítés befutásakor), a sokféle óralapon pedig megjelenhet az az idő, a dátum, a napi lépésszám, a pulzus, az elégetett kalóriaszám, az időjárás, a töltöttség, a VO2Max, a sportpercek száma és a visszajelzés: elég alkalommal felemeltük-e lusta hátsónkat. Tucatnyi variáció érhető el alapból az analóg és digitális fajtából, plusz a tavasz folyamán elérhető lett a telefonos applikáción belül óralapbolt. De nem kell megijedni: a még egy tucat opció ingyenes, és ki-ki találhat magának megfelelőt.

Hirdetés

[+]

Egyelőre úgy tűnik sajnos, harmadik féltől nem lehet ilyesmit beszerezni, és az óralapok sem interaktívak, azaz nem lehet az egyes információkra rábökni, mélyebb szintű menübe jutva. De egyébként sincs sok tennivaló a főoldalon: vízszintesen simítva csak az időjárás, a pulzusszám és a napi mozgásadatok jelennek meg. Nem lenne rossz, ha a jövőben ki lehetne választani, hogy az egyes, informatív óralapokon pontosan mely adatok mutassák meg magukat, én mindenesetre találtam egy olyan digitálisat, ami minden számomra fontos információt közölt. Felülről lesimítva pár alapfunkció érhető el: ne zavarj mód (ami estére időzíthető), mindig látható óra, telefonkereső, beállítások, töltöttség, kapcsolati állapot. Alulról felfele pedig a legutóbbi tíz értesítés simítható elő. Eljutottunk a sorozat gyengéhez: a notik a tetszőleges számú alkalmazásból ugyan mindig befutnak (én a P30 Próhoz kapcsolódtam), ám szövegük rövid, és csak néhányhoz tartozik megfelelő alkalmazásikon az azonosításra.

Több új óralap is felbukkant, számuk tovább bővülhet
Több új óralap is felbukkant, számuk tovább bővülhet [+]

Nincs csoportosítás, nem lehet egy hosszabb üzenet vagy levél tartalmába beleolvasni és a válaszadás teljes mértékben hiányzik, ahogy a mikrofon is. Így bejövő hívást, riasztást csak némítani, elutasítani lehet. Erre továbbra is rá kellene gyúrni, ahogy a telefon zeneszoftverét is illene tudni a GT-ről kezelni. Ahhoz a rezgőmotor kellően erélyes (bár nem gyengíthető), hogy a notikról ne maradjon le az ember, és szerintem a néma ébresztés funkció sem rossz. Jó hír, hogy immár 10, 15 vagy akár 20 másodpercre is bekapcsolva maradhat a kijelző tétlenség esetében, illetve automatikus kikapcsolást választva, az arc elé emelve az óra tudja, hogy épp bámulják, így pár másodpercet ráhúz. Kikapcsolni egyébként az óra letakarásával is lehet.

A mindig aktív kijelző digitális variációja
A mindig aktív kijelző digitális variációja [+]

A kijelző emellett 10, 15 vagy 20 percre mindig bekapcsolva maradhat, bármely menüpontban is legyen az ember. Az viszont még mindig nem kérhető, hogy egy teljes edzés folyamán, megállás nélkül világítson. Szerencsére a csuklóemelést nagyon jól érzékeli mozgás közben. Végül pedig frissen befutott a mindig látható, analóg vagy digitális óra. Ez kellően világos szobabelsőben és árnyékban, közvetlen napfényben viszont nem igazán lehet leolvasni az időt, ahhoz túl halovány. Így is megfelezi az üzemidőt a funkció, hiszen ez nem egy transzflektív egy e-ink panel, másodpercmutatók vagy nagyobb stílusválaszték nélkül én pedig egyszerűen maradtam a szokásos csuklóemelésnél, ha érdekelt az idő. Ilyenkor remek fényerővel villan fel az óralap, ami eleve informatívabb. Egyébként szép részletes a panel edzés közben, és többféle képernyőn, többféle adatcsoport akad. Emellett a cucc maga is rezeg és felvillan intervallumonként. A következő sportokat követi a GT Active: futás, terepfutás, séta, túra, kinti és benti tekerés, kinti és medencés úszás, plusz immáron a triatlon. Azért, hogy valami a vízben ne menjen félre, a merülős sportoknál bekapcsol a képernyőzár, ami a két gomb hosszú lenyomásával oldható fel, vétlen érintéseket elkerülve.

[+]

Hanggal az óra nem jelez egy-egy szakasz végén, mivel nem tud, és bár fejlődött a GPS-es útvonalkövetés, a Stratos még egy picit mindig gyakrabban jegyzeteli le az aktuális koordinátákat. Így szlalomos, visszafordítós hegyi szakaszon futva előfordulhat, hogy a ketyere részben „átvágja” az útvonalat, mindenesetre 7,5 kilométeren 50-60 méter eltévelyedés szerintem belefér. A szintemelkedést az óra kifejezetten pontosan számolja, és nem találkoztam kiugró, irreális pulzusértékkel, bár pulzuskontroll edzéshez még mindig mellpántot javasolnék, ilyesmivel meg a GT Active nem dolgozik össze. Van végül általános edzéskövetés, de nincs gyakorlatszámlálás, és mivel nem állíthatom be, hogy mondjuk súlyzós edzést végzem, szerinte, karlendítésből kalkulálva a fárasztó konditermi vizit csak lájtos testmozgás.

[+]

A lépésszámláló az előnyére változott, igaz, az Egészség valamiért az óra és a telefon adataiból együttesen kalkulál, ami érthetetlen, mivel a teló túlszámolása negatívan befolyásolja a valós számot. Alváskövetést nem szoktam elemezni, így fogalmam sincs, hogy a mély-, a könnyed és a REM ciklusok mennyire felelnek meg az orvosi valóságnak. A TruSleep algoritmus mindenesetre saját kalkulációiban következetes, és egyértelmű nyoma van a statisztikákban, ha tényleg rosszul sikerült a csukott szemes periódus. Az órán van még iránytű, magasság- és légnyomásmérő, stopper és időzítő, nem teljesen praktikátlan zseblámpa, rezgéses ébresztő és telefonkereső.

[+]

Szerencsére jó pár korábbi edzés adatai visszanézhetők a GT-ről: a hossz és a táv, az átlagos és a maximális pulzus, az összes emelkedés, a maximális magasság, a tempó, a sebesség, a pulzus és a lépésgyakoriság grafikonosan, az átlagok, a sebességmaximumok, a pulzuszónák, az edzés hatása és a javasolt regenerálódási idő is megjelenik. Igaz, minden angol nyelvű, magyarul ugyanis csak Huawei Egészség tud, bár elvileg majd az óra is megtanul. Telefonon még több edzésrészélet megjelenik, a térképes útvonalat beleértve, a különféle testmozgások pedig a Huawei Felhőbe menthetők, bár sajnos más adatbázisba nincs exportálás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Picit átszabták a Huawei Watch GT-t

    Apró dizájnváltozások mellett leginkább a szíj hoz látható különbséget az új variációkban. A remek AMOLED panel és a sok aktivitáskövető funkció maradt, érkezik a magyar rendszernyelv.

  • Honor Watch Magic - elvarázsolt idő

    A Huawei Watch GT apróbb variánsa éppoly meggyőző kívülről, és épp annyira behatárolt a tudáslistája belülről. A Honor variációja ugyanakkor határozottan kellemesebb áron nyit.

  • Huawei Watch GT - kimerülés, nem lemerülés

    Ahhoz képest, milyen jó AMOLED kijelzőt kapott, a gyönyörű Watch GT aktivitáskövetésen túl nem sokat tud. Azt viszont elég jól, és rendkívül kitartóan.

  • Kitartóbb lehet a Huawei GT Watch, mint tulajdonosa

    Az október 16-ára várt sportóra nem Wear OS-t fog futtatni és nem is Snapdragon 3100 ketyeg majd tűéles képernyője alatt, viszont sokáig bírhatja egy töltéssel.

Hirdetés