Telefont ajándékba

Szolgáltatóktól

Eljött megint a december, lehet ajándékot venni (amely az ember 70%-ának stresszes elfoglaltságot jelent), sokan fognak telefont vásárolni szeretteiknek. Idén – ha lehetséges – még nagyobb a kínálat ezen a fronton, mint a korábbi években. Próbálunk tehát alapvető tanácsokkal segédkezni, ha már egész évben készülékek között tobzódtunk.

Ám mielőtt beleszaladnánk a konkrét ajánlatokba, készülékekbe, nem árt néhány dolgot tisztázni. Alapvetően négyféleképp juthatunk telefonhoz, mindegyiknek megvan a maga buktatója, érdemes jól átgondolni, hogy honnan szerezzük be a hőn áhított készüléket.

Az emberek többsége a szolgáltatói kínálatot böngészi át, ebben nagy segítség lehet az Árfigyelő rovatunk táblázata. Ebben az esetben kétféleképp juthatunk készülékhez, vagy előfizetéssel, vagy feltöltőkártyás csomagban van sansz telefon vételezésére, de jól át kell gondolni, hogy melyiknek van több értelme. Ha ugyanis ajándékba adjuk a mobilt, akkor ez az esetek többségében csak a fa alatt derül ki, ám mindkét módszernél valamiféle szerződés aláírására van szükség a szolgáltatóknál – s értelemszerűen ezt az ajándékozó fogja szignálni, tehát az ő nevén lesz a kártya.

Ha előfizetéses a konstrukció, akkor neccesebb a sztori, mivel a számla is alapesetben az ajándékozó nevére jön: ez egyszerűen áthidalható azzal, ha levelezési névnek és címnek az ajándékozottat adjuk meg – csak kérdés, hogy akar-e ő egyáltalán előfizetést. Ezért ezt a módszert alapvetően nem ajánljuk, hiába olcsóbb így a készülék beszerzése. Ajándékba adni havi sokezer forintos kiadást kicsit, hmm, illetlenség. Itt egy dolog jöhet képbe: ha a készülék a szűk családi körben talál gazdára, apuka úgyis fizeti a kislánya előfizetését, vagy anyukáét.

Jobban járunk tehát, ha a feltöltőkártyás ajánlatok között böngészünk, amelyek ugyan drágábbak, de nincsen számla, egyedül az a hátulütő, hogy az ajándékozó nevén lesz a SIM. Ez csak a későbbiekben jelenthet problémát, ha mondjuk idővel ezt a számot az ajándékozott át akarja váltani előfizetésessé, vagy ellopják és le kell tiltani – ilyenkor nem árt, ha a használó nevén van a kártya. Ezen tulajdonjog váltásával lehet segíteni – karácsony után.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés