Star A3000 - vörös csillag

Hirdetés

Külső

Ne kerülgessük a forró kását, a Star A3000 kívülről könnyedén és pofátlanul másolja az iPhone 4-et. Az ezüst keret, a fekete elő- és hátlap, illetve a lekerekítések mind próbálnak hajazni az Apple nagyhírű mobiljára. Hogy ne legyen túl nagy a hasonlóság, a méretarányok már nem stimmelnek, hiszen az A3000 kb. 1,5x vastagabb az iPhone 4-nél, meg hát azért az előlap is gyorsan elárulja, miről van itt szó. Nem is beszélve a minőségről, ami kínai mércével nézve nem olyan rossz, mert a csupa műanyag burkolat elég jól egyben van. Ám a közelében sincs az Apple-féle fém-üveg kombinációnak. Viszont az is igaz, hogy ennek meg levehető a hátlapja. Valamit valamiért, ugye…

Star A3000
[+]

Az előlap felülről a hangszóróval kezdődik, ami egészen normális hangerővel és kicsivel átlag alatti minőséggel adja vissza a vonal másik végén lévő hangját. A legnagyobb részt persze a kijelző kéri magának, bár önmagában nem óriási. 3,3 colos képátlójával és HVGA (320x480 pixel) felbontásával amolyan középkategóriásnak mondható. Ezek viszont a száraz adatok, a valóságban a képminőség láthatóan gyengébb, mint más HVGA kijelzős mobilnál (talán ez is hazugság és QVGA lenne?). Ráadásul rezisztív panelről beszélünk, az érzékenysége meg nem a legfinomabb. A legrosszabb azonban egyértelműen a képernyő alatti négy érintőgomb. Az érintő szót felejtsük el, ezeket itt ütni, körömmel vésni kell és ezt szó szerint vegyük. Sima érintésre semmit se reagálnak, a rezgéses visszajelzést feltétlen érdemes bekapcsolva hagyni. Bónusz, hogy világításuk sincs, úgyhogy sötétben kisebb kalandjáték a kezelésük. Mindezek tetejébe odaraktak egy optikai érzékelős gombot, aminek én szinte semmi hasznát nem láttam, bár a kijelző miatt a görgetési rutin, mint olyan elég nyögvenyelős.

Star A3000
[+]

Ha elölről kevésbé, hátulról már tényleg arcátlanul iPhone hatást kapunk. Nem csak a forma ugyanolyan, hanem volt arcuk az alul lévő feliratot is lemásolni, persze a saját szövegüket tették oda. Így szép nagy betűkkel láthatjuk, hogy ez egy Smartphone, alá betolták a hangzatos „Music, WiFi, HD Player, TV” szlogent. Ebből ráadásul a HD Player kőkemény kamu, ez a cucc már a HD szó hallatán kikapcsol. És akkor legalulra meg odavésik, hogy ez az A1241 modell (ez megint kamu, csak jól néz ki az Apple-re hasonlító számozás), meg az FCC azonosító (ezt vajon tényleg bevizsgálták?) után ilyet írnak, hogy „by moden design”. Nem elírás, a modern szóból kimaradt egy karakter, mert hát legyünk már igényesek, nemde? Felül, középen ott figyel a kamera optikája, mellette egy LED, illetve egy méretben és hangerőben is elég nagy kihangosító.

Star A3000
[+]

Ahogy azt már a képekről is látjuk, az oldalát nem csak az ezüst színnel, hanem a gombokkal is próbálták iPhone stílusúra belőni. Ennek köszönhetően alul például ott a két rács (meg a csavarok is!), ami mögött jelen esetben nincs semmi, mert a hangszóró a hátlapon figyel, a mikrofon meg külön lukat kapott. Mi több, a Dock Connector helye is megvan, de csatlakozó helyett betömték egy fekete műanyaggal. Jobboldalra jutott egy kamera billentyű, meg még egy másik, amit ha sikerül rendesen megnyomnunk, akkor elvileg a diktafonhoz jutunk. A másik oldalt ott a hangerőszabályzó (szigorúan fémes, kerek alakú), meg a rendszercsatlakozó. Minő meglepő, de ezúttal a Samsung korábbi, a microUSB előtt használt csatlakozóját „vették kölcsön”, ilyen van pl. az S5230-on is. Fedéllel takarták el, ami szép dolog, csak ha nem hajtjuk ki normálisan, akkor az adatkábel nem érintkezik normálisan, a tesztelő meg a haját tépi, amikor az Android SDK-val bütykölne rajta. Felülre jutott a bekapcsoló, meg a 3,5-es jack. Ez utóbbi mellett volt még valami, többek szerint ez egy vékony Nokia töltőnyílás. Gondolom biztosra mentek, hogy ha már van Samsung csati, akkor toljunk rá egy Nokiát is, mert abból sok van és az tök jó. Ja, a jobb felső saroknál kihúzható antennába botlunk, erről kicsit később szóban, addig is itt a kicsomagolós, nyomkodós videó:

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés