Soyes XS - a legkisebb okostelefon?

Ultracuki, mindenki odavolt érte, nem is drága. De van bármi értelme? Használható egyáltalán?

Adatátvitel, akkumulátor

Van 4G, ez mindenképpen meglepő fordulat volt, igaz, hogy csak az egyik SIM-en, de működik. Viszont a B20 támogatás hiányzik, tehát nem fog tudni mindenhol LTE-re fellépni hazánkban. A WiFi modul is üzemképes, persze nem lát 5 GHz-es hálózatokat, de ez nem is volt elvárás. A GPS sem maradt ki, persze sokkal kevesebb szabványt ismer a telefon, mint általában a mostani friss termékek, de nem is kellett túl sokat várnom arra, hogy lássak pozíciót. A Bluetooth-ra azt tippelném, hogy 4.0-s, ezzel nem volt gond, a Type-C proton pedig a saját kábelével adatkommunikáció is összehozható számítógéppel, még ha a jelek szerint ez egy microUSB a belsejét tekintve. A gyári böngésző egész fürge, legalábbis ha már letöltődtek a tartalmak, akkor a görgetési sebesség kielégítő, ettől még persze egy ekkora kijelzőn netezni nem lesz egy kifejezett élmény.

[+]

A beszélgetési hangminőséggel viszont vannak problémáim. A túloldalon nem panaszkodott senki, ügyesen paraméterezték a mikrofont a termék alján, amely bár igen távol esik a szájunktól, de mégsem okoz ez problémát, senkinek nem tűnt fel, hogy egy roppant pici telefont használok. Nekem viszont nagyon nem volt komfortos a beszélgetőpartnereimet hallgatni, mert a felső hangszóró kifejezetten éles, érces tónusú és megdöbbentően hangos, ha a minimálisra húzom le a beszélgetési hangerőt, akkor is majd bereped a dobhártyám. Kifejezetten kellemetlen az összhatás, volt egy 45 perces hívásom pont akkor, amikor a kártyám a tesztkészülékben tartózkodott, hát aznap már nem nagyon akartam telefonálni senkivel.


[+]

És akkor a Soyes XS leginkább necces pontjához érkeztünk: az akkumulátor elképesztően gyengécske. A DevCheck szerint 1100 mAh-s a telep, a dobozon nincs erre vonatkoztatott infó, pedig még a kínai szöveget is lefordítottam, de igazából mindegy, a telefon fél nap alatt lemerül. Készenléti állapotban is óránként 12%-ot csökken a töltöttség, ha használjuk is életvitelszerűen, akkor 6-8 óra alatt kiüti magát. Mondjuk tölt, mint a villám, egy ekkora telepet pikk-pakk meg lehet etetni még 5 wattos töltőfejjel is, de ez nem vigasztalja a júzert a mindennapok során.


[+]

Soyes XS
Pro
Jól optimalizált rendszer
Cuki
Vannak tartozékok
Kontra
Gyenge beszélgetési hangminőség
Vészesen karcsú akkumulátoros üzemidő
Nehézkes szövegbevitel
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 5 pont
Szoftverfelület 7 pont
Fotózás, videózás 2 pont
Hangminőség 3 pont
Adatkommunikáció 4 pont
Üzemidő 1 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (3/32 GB, HUF) 30 000

Összegzés. Egyrészt és másrészt. Ahhoz képest, hogy mennyibe kerül igazából nem szörnyű, a mérete miatt mindenképpen egyedi és mókás termék. Meglepően gördülékeny a kőkori hardver ellenére is, amit ígér, azt hellyel-közzel teljesíti, egész jól össze van rakva, még tokot és kijelzővédőt is adnak mellé, magyar a menü, a kezelhetőség is vállalható, amíg nem akarunk szöveget bevinni. De a hangszóró, a kamera, az akkumulátor már nagyon karcsú és ezek azért zárójelbe tudják tenni a készülék életképességét erősen. Viszont értékeltem, hogy bár ez a cucc is a wish.com-ról jött, mégsem éreztem, hogy át akarnak verni, amit ígért, azt nagyjából tudja, bizonyos pontokon még jobb is, mint vártam (kijelző, optimalizáció), látszik, hogy van benne mérnöki munkaóra, de maga a koncepció annak ellenére is relatív életképtelen, hogy az ötlet jópofa. Nyilván 30 lepedőért nem vártunk csodát, igazából még azt is mondanám, hogy ennyi pénzt meg is ér, de a beszélgetési hangminőség és az akkumulátoros üzemidő pont két olyan, sarkalatos pont, ami alapvetően befolyásolja, hogy egy telefonként meghatározható eszköz mennyire felel meg a legfontosabb funkcióknak, ez pedig itt erősen határeset. Nem mondom, hogy nem volt szórakoztató napokig egy kis mütyürrel létezni, de készüljünk fel arra, hogy ha egy Soyes XS-t vételezünk, akkor azért ne dobjuk el a korábbi telefonunkat egy ideig, mert lehet, hogy bármennyire is tréfásnak tűnik a dolog, a mindennapokban az ember azért mégiscsak valami olyan terméket használna, amin nem idegtépő a szövegbevitel, hallja rendesen a másik felet és nem kell már délben egy konnektort keresni vele.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés