Sony Xperia XA2 és XA2 Ultra duplateszt

Szinte mindenben fejlődött az XA széria új generációja, de főleg az üzemidő és az ujjlenyomat-olvasó jelentős a friss hardveren és néhány, egyébként pozitív apróságon kívül.

Bevezető, tartozékok

A Sony idén már a Las Vegas-i CES-en bemutta az XA sorozat aktuális modelljeit, amelyek még a jellegzetes, úgynevezett Loop Surface formanyelvet követik. Az Xperia XA2 és XA2 Ultra határozott vonalvezetését, markáns éleit és letisztult sík felületeit legalábbis karaktereseknek nevezhetjük, nekem meg továbbra is nagyon tetszik. Enyhén futurisztikus, valamelyest indusztriális benyomást keltenek, ami kifinomult eleganciával párosul. Szerintem. Ugyanakkor a kijelzőt körülvevő kávák minimalizálására technikailag a sokak által szintén kedvelt karakterjegyek megtartása mellett is adott a lehetőség. A Sony a csúcsszériában nem így döntött, az egységes dizájn elve alapján pedig feltesszük, a középkategóriában is alkalmazni fogják az Xperia XZ2 és XZ2 Compacttal bevezetett Ambient Flow irányvonalat.

Xperia XA2 színvariációk Xperia XA2 színvariációk Xperia XA2 színvariációk Xperia XA2 színvariációk
Xperia XA2 színvariációk [+]

Az Xperia XZ2 és XZ2 Ultra viszont még a tavalyi MWC-n bemutatott elődmodellek kialakítását örökölte, rengeteg apró, és néhány jelentős technikai fejlesztés mellett. A készülékek magassága ugyan mindkét esetben csökkent, a felső és az alsó kávák továbbra is hangsúlyosak, a határozottan nagy volumenű akkumulátokapacitás-növekedésnek köszönhetően pedig a készülékek is. Súlyosak. Mármint az elődmodellekhez képest. A lapkakészlet ezúttal a Qualcomm szállította, került végre egy ujjlenyomat-olvas a hátlapra, az XA2 Ultra dupla előlapi kamerarendszerre váltott, az XA2 pedig Full HD felbontásra és kapható rózsaszínben. Mondjuk, a pink variáns nem lett volna rossz ötlet a szelfihangsúlyos XA2 Ultra esetében sem, ha már.

Sony Xperia XA2 és Xperia XA2 Ultra
Sony Xperia XA2 és Xperia XA2 Ultra [+]

A doboz a szabványosított, fehér megoldás, mindössze a méretük és a doboztetőre nyomtatott típusjelzés különbözteti meg őket egymástól. A tartalom, nyilván a készülékeket leszámítva megegyezik, egy Type-C USB töltő- és adatkábel, valamint egy 1,5 amperes hálózati töltőfej. Sajnos nincs feltüntetve, hogy gyorstöltésre alkalmas-e, nem is az, noha a készülékek támogatják a Qualcomm Quick Charge 3.0-s szabványa szerinti tempót. A megfelelő adaptert Sony Quick Charger UCH12W néven lehet beszerezni a gyártótól 15299 forintért. Fülhallgatót mi nem kaptunk, bár a Sony jellemzően nem hagyja ki a kereskedelmi forgalomba szánt pakkokból.

Hirdetés

Külső, kijelző

A készülékek dimenziói változtak, mindkettő minimálisan rövidebb, de szélesebb és jelentősen vastagabb lett, noha ettől a kezelhetőség nem igazán változott. Az XA2 Ultra továbbra is tekintélyes méretű, konkrétan 163 x 80 x 9,5 milliméter, amihez 221 grammos tömeg társul. Az egykezes használat értelemszerűen kivitelezhetetlen, viszont a hosszanti oldalkeret ívelt éleinek köszönhetően két kézzel stabilan és kényelmesen kézben tartható. Az XA2 142 x 70 x 9,7 milliméteres méreteivel és 172 grammos tömegével szintén nem a kompakt kategória, de fél kézzel is el lehet bánni vele, sőt. Az anyaghasználat maradt jellemzően műanyag, az alsó és a felső él viszont határozott vonalvezetésű fém finoman csiszolt, de karakteres élekkel.

Xperia XA2
Xperia XA2 [+]

Az összeszerelés és a felhasznált anyagok minősége első osztályú, nem mintha ez nagyon másképp lett volna bármikor is a Sony esetében. A plasztik hátlap ellenére a készülékek határozottan prémium benyomást keltenek, ránézésre akár szaténfényű fém is lehetne. A hátlapon maradt az NFC logója és az ezüstös Xperia felirat, a szimpla, de 23 megapixeles főkamera LED segédfénnyel, viszont került alá egy hibátlanul működő ujjlenyomat-olvasó, ami mindkét esetben remekül elérhető. Egyéb funkciót viszont nem rendeltek hozzá, így kizárólag a készülékek zárolására alkalmas. Szelfinél viszont jó lett volna, ha képes exponálni, a dedikált kameragomb pont sehogysem esik kézre.

Az XA2 Ultra lényegesen nagyobb az XA2-nél
Az XA2 Ultra lényegesen nagyobb az XA2-nél [+]

A két készülék egyébként tök ugyanolyan: mintha az XA2-t vektorosan felnagyították volna. Valószínűleg egyébként ez így is történt. Az alsó élen így mindkét esetben beszédmikrofont, Type-C USB portot és multimédiás hangszórót találunk, felülre pedig egy zajszűrő mikrofon és a 3,5 milliméteres jack csatlakozó került. A bekapcsológomb mindkét esetben kiváló magasságba a jobb oldalra került, csak kicsit sajnáljuk, hogy a kör alakú, koncentrikusan barázdált felület színe ezúttal megegyezik a keret árnyalatával. A korábbi modellek esetében ez ugye ezüst színű volt, és olyan nagyon sonys, bár itt még legalább az ikonikus forma megmaradt. Ahogy a dedikált kameragomb is, ami szintén szinte Sony védjegy.

Xperia XA2 Ultra
Xperia XA2 Ultra [+]

A SIM kártyákat és a microSD kártyákat a készülék bal oldalára szerkesztett fakkokba pakolhatjuk, az XA2 esetében vagy két nanoSIM-et, vagy egy nanoSIM-et és egy microSD kártyát. Az XA2 Ultra viszont nem kényszerít ilyen jellegű kompromisszumra, a két nanoSIM mellett, külön slotban elfér egy microSD kártya is. A kártyahelyeket és a SIM-tálcákat záró elem eltávolítása továbbra sem igényel semmiféle célszerszámot, ami azért igen kényelmes és praktikus megoldás, viszont minden alkalommal újraindul a készülék, amint elkezdjük piszkálni.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Sony Xperia XA2 Sony Xperia XA2 Ultra Samsung Galaxy S7 Honor 9
Képátló 5,2 hüvelyk 6,0 hüvelyk 5,1 hüvelyk 5,15 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 1080 x 1920 1440 x 2560 1080 x 1920
Technológia IPS LCD IPS LCD Super AMOLED IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 592 nit 668 nit 563 / 777 nit 534 nit
Fehér fényerő (min.) 4,44 nit 5,73 nit 1,85 nit 3,20 nit
Fekete fényerő 0,44 nit 0,41 nit 0,09 nit 0,35 nit
Kontrasztarány 1347:1 1631:1 8656:1 1526:1
Színhőmérséklet 8814 K + kézi 7640 K + kézi 7722 / 6611 K 8209 / 7066 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

A kijelzőtechnológia és a felbontás is megegyezik, mindössze a méretük eltérő, az XA2 5,2 hüvelykes, míg az XA2 Ultra 6 hüvelykes, Full HD felbontású panelt kapott. Képességeik is hasonlóak, a fehér fény sűrűsége kiemelkedő, a megjelenítés minősége mindkét készülék esetében kiváló, azzal együtt is, hogy 1080 x 1920 pixel 6 hüvelyken mindössze 367 képpontot jelent. Némi fényszivárgás viszont előfordul az éleken, a betekintési szögek azonban messze szélesebbek, mint a legtöbb IPS panel esetében. A hűvös kalibráción változtathatunk, az XA2 Ultra pedig végre értelmes minimum fényerőt produkál. A tavalyi modell érthetetlen okokból majdnem 40 niten káprázott minimum beállítások mellett, ami irgalmatlanul sok. Valószínűleg ez a Sonynak is feltűnt, mi pedig értékeljük a hatékony, ész- és szükségszerű lépést.

Az XA2 Ultra dupla előlapi kamerarendszerrel dolgozik.
Az XA2 Ultra dupla előlapi kamerarendszerrel dolgozik. [+]

A kijelzőt körülölelő kávákból lényegében csak kettő van, a hosszanti széleken egy fél milliméter holttér sincs, a megjelenítő valóban faltól falig ér. Cserébe alul és felül teljesen indokolatlan mennyiségű területet hagytak. Vagyis csak részben indokolatlan. A nyomorult navigációs gombok még mindig a kijelzőn vannak, ettől függetlenül a sorrendjüket nem variálhatjuk, az XA2 Ultra előlapjára viszont két kamera is került, plusz egy LED segédfény is segíti a 16 megapixeles, optikai képstabilizátorral, autofókusszal és a 8 megapixeles, szuper-nagylátószögű szenzorral felszerelt rendszert. A kisebb kütyübe viszont csak a 120 fokos látószögű, fix fókuszos modul fért. Cserébe mindkettőben van értesítési LED.

Hardver, szoftver

A hardvert úgy, ahogy van lecserélték, noha ez számottevő teljesítménynövekedéssel egyik készülék esetében sem járt, leszámítva, hogy az Adreno 508-as IGP még a Full HD felbontás ellenére is kicsit jobban teljesít. A 14 nanométeres, Low Power Plus node-on gyártott Snapdragon 630-as szett viszont jóval frissebb, és magasabb energiahatékonysággal dolgozik. A teljesítménycentrikus klaszterben négy darab, maximum 2,2 GHz-es Cortex-A53-as mag pörög, míg a takarékos halmaz 1,8 GHz-re skálázott. Rendszermemóriából az XA2 3 GB-ot kapott, az XA2 Ultra pedig 4 GB-ot, a belső tárhely egyaránt nettó 32 GB, a nagyobb modell viszont elérhető 64 GB-os kiszerelésben is.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Sony Xperia XA2 Sony Xperia XA1 Sony Xperia XA2 Ultra Sony Xperia XA1 Ultra
Rendszerchip Snapdragon 630 MediaTek Helio P20 Snapdragon 630 Mediatek Helio P20
AnTuTu Benchmark 6.x 60537 pont 62571 pont 60228 pont 63031 pont
AnTuTu Benchmark 7.x 89061 pont n/a 88645 pont n/a
Vellamo Browser n/a 5123 pont n/a 3512 pont
Vellamo Metal 1563 pont 1381 pont 1583 pont 1379 pont
Geekbench 4 (single / multi) 858 / 4195 pont 880 / 3747 pont 861 / 4203 pont 830 / 3734 pont
GFXBench Manhattan onscreen 15 fps 19 fps 15 fps 9,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen 14 fps 9,5 fps 14 fps 9,6 fps
GFXBench T-Rex onscreen 31 fps 32 fps 31 fps 21 fps
GFXBench T-Rex offscreen 30 fps 27 fps 29 fps 21 fps


[+]

A rendszersebesség teljesen kielégítő, melegedés nem jellemző, a Sony minimálisan módosított felhasználói felülete pedig már Android 8.0-s rendszerre épül. Egyébként minden a megszokott, viszont széleskörűen testreszabható. Leszámítva a navigációs gombokat, mert azokkal nem lehet mit kezdeni. A kétfázisú gyorskapcsolópanel teljesen gyári, tartalma és a gombok sorrendje tetszés szerint változtatható, a beállítások és a szerkesztés ikon viszont alulra kerül, ha teljesen legördítjük, így pont mindig kézre esik. Viszont az XA2 Ultrából ezúttal kimaradt a notifikációs panel gyors elérése, most már hiába tapicskoljuk a home érintőgombot, nem történik semmi.


[+]

A kijelző tetszőleges pontján legördítve az alkalmazáskereső és ajánló kerül elő, balra a Google Asszisztens várakozik, jobbra pedig a főképernyők sorakoznak. A továbbra is natívan elérhető osztott képernyős mód az Ultra esetében ultra kényelmes, persze nem egykezes mód mellett, amit a beállításokban engedélyezhetünk, szükség esetén pedig a navigációs sáv jobbra, vagy balra simításával aktiválhatunk. Ez egyébként az XA2-n is elérhető, bár ott egészen kényelmes az egykezes használat normál képernyőméret esetén is.


[+]

Extra funkciók nem nagyon akadnak, kivéve az intelligens háttérvilágítás-kezelést, amit hely szűkében Int. háttérvilág.-vezérlésnek hívnak. Ezen érdemes lett volna még gondolkodni kicsit, elég bután néz ki. Kékfény-szűrő viszont valamiért nincs, de a színhőmérséklettel lehet trükközni, csak mindig át kell állítani. Az állapotsávon megjelenő ikonok is kiválaszthatóak, illetve el is tüntethetjük őket. A kamera gyorsindítása meg továbbra is nagyon praktikus. Főleg, ha istentelen hidegben próbálunk szabadtéren fényképezni. A dedikált kameragombot kétszer megnyomva indul a kamera, innentől pedig exponálóként funkcionál.


[+]

Az alkalmazáskínálat eddig sem volt túlzó, viszont most húztak rajta. Nincs TrackID, Spotify, vagy What’s New, cserébe megmaradt az Xperia Lounge, az Amazon Shopping és Amazon Kindle, a Movie Creator, Kiterjesztett valóság és Rajz program. A Google teljes hadrendben sorakozik, az AVG Protection Pro pedig korlátozott időre reklámmentes formában érhető el. A Hírek és Időjárás értelemszerű, egyebet viszont nem mellékeltek, leszámítva a PlayStation alkalmazást, plusz fájlkezelőt sem kell vadászni, mert lett. Hangrögzítő viszont valamiért továbbra sincs. Mármint a készüléken. A Google Play Áruházban nyilván akad néhány.

Multimédia

A hardver a főkamerák esetében nem változott, mindkét modell a már ismert, f/2 rekeszértékű, 23 megapixeles szenzorral dolgozik szimpla LED segédfény és hibrid autofókusz mellett. A szelfikamera az XA2 Ultra esetében megmaradt az optikai képstabilizátorral és autofókusszal szerelt 16 megapixeles modul, viszont csaptak mellé egy szuper-nagylátószügű, 8 megapixeles szenzort. Portré mód nincs, viszont van 120 fokos látószögű szelfi így, a normál szenzor pedig hozott anyagból ezt tudja. Az XA2 csak a 8 megapixeles szenzorral dolgozik az előlapon. Az algoritmus határozottan életképesebb, mint az elődmodellek esetében, noha a dinamika még mindig problémás. A szoftver viszont nem változott.

Sony Xperia XA2

Te is pont ilyen telefont használsz? Fotóztál vele? Töltsd fel a képeidet a Fototrendre, hogy mások is lássák, mire képes a kamerája!

A Kiváló automatikus mód még mindig erősen alulexponál, a HDR pedig mélyen a Kézi mód beállításai között bujkál. Mellesleg, ha mindent ráhagyunk a Kézi módra és csak úgy elkattintjuk a képet, az expozíció sokkal precízebb lesz, a színek élénkebbek és a HDR is jobban kézre esik, ha szükség van rá. Egyébként úgyis csak a fókuszmódot, a záridőt, az érzékenységet és határozottan jobb fehéregyensúlyt tudjuk, valamint +/- 2 tartományban az expozíciókorrekciót. Az élőképen legjobbra lapozva továbbra is kameraalkalmazások vannak: effektusok, kiterjesztett valóság, hangos kép, viszont most már a 4K videofelvétel is elérhető.

Sony Xperia XA2 Ultra

Te is pont ilyen telefont használsz? Fotóztál vele? Töltsd fel a képeidet a Fototrendre, hogy mások is lássák, mire képes a kamerája!

A képek minősége között egyrészt nincs akkora különbség, mint az elődmodellek között, tulajdonképpen alig van, másrészt lényegesen javítottak a megbízhatatlan fehéregyensúlyon, ami még a nyamvadt szürke idő ellenére is rendben volt. A részletek határozottabbak, a zajmentesítés szerényebb, így viszont a vonalélesség is jobb. Ha istenesen belenagyítunk a 23 megapixeles képekbe, azért nem ennyire fényes a helyzet, de összességében nem mondható rossznak a performansz. A színek viszont kissé telítetlenek, a lencserajzolat már puhább a szélek felé haladva, cserébe kromatikus aberráció nem ütötte fel a fejét, viszont a dinamika továbbra is nagyon gyenge. Éjszaka kissé lassabb a fókusz, de korántsem a megbízhatatlan kategória, a képek pedig aránylag értelmesen jönnek ki a rövid feldolgozási folyamatból.


[+]

Videózni már 4K 30 fps minőségben is lehet, így, alapértelmezett módon pedig 1080p 30 vagy 60 fps videókat készíthetünk, előbbi opció esetében akár HDR-rel is, ami kissé felülexponál érzésre. A stabilizálás ugyan hiányzik, de ennyire nem rossz a helyzet, csak nagyon fáztam, pardont kérek. A Sony lejátszója az AC3 hangot nem értelmezi, az egyes AVI formátumokat nem minden esetben kezeli, a H265-ös kódolás és a 4K megjelenítés viszont tökéletes, a hangsávokat és feliratokat is kényelmesen elérhetjük.


[+]

A zenelejátszó küllemében nem változott, bizonyos funkciók viszont már hiányoznak. A további információkra való keresés megmaradt, viszont a TrackID és a Spotify integráció már nem elérhető. Ettől függetlenül minden maradt a régi, a felület tetszetős és funkcionális, van ClearAudio+ hangzásjavítás és dinamikus normalizálás, hangszínszabályzó meg csak akkor, amikor ezek inaktívak. Fülhallgatóval nem csak az FM-rádiót, de különböző stílusú térhatásokat elérhetünk. A ClearAudio+ egyébként jót tesz, a hangszínszabályzó érzetre ártani nem használ.


[+]

A maximum hangerő minden esetben kiemelkedő, fülesen már nagyjából fájdalomküszöb feletti. Ezzel együtt nem torzít, mindössze a magasak válnak sértően harsánnyá, az XA2 Ultra hangszórója pedig hajlamos néha berecsegni. Térérzet egyik esetben sem sok van alapbeállítások mellett, mélyek alig, ezen nagyon sokat segít, ha fülhallgatóval kikapcsoljuk a ClearAudio+-t. A hangzás nagyon tiszta, fülhallgatóval határozottan dinamikus, viszont kissé üres, telítetlen, de teljesen korrekt kategória, nagy baj összességében nincs. A multimédiás azért valamelyest lapos. Számottevő különbség nincs az XA2 és az XA2 Ultra teljesítménye között, az XA2 multimédiás audiomegjelenítése egy kicsit talán kellemesebb, a fülhallgatóra jutó hang pedig kicsit gazdagabb az XA2 Ultra esetében.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Adatkommunikációs szempontból lényeges különbség az eszközök között, hogy míg az XA2 hibrid SIM-tálcát használ, ami vagy két nanoSIM-et fogad, vagy a második SIM helyén egy microSD kártyát, az XA2 Ultra valódi kétkártyás megoldás, amely mellett a nettó 32 vagy 64 GB belső tárhely bővítéséről sem kell lemondani. Bár, csak szimpla háttértárolóként üzemel. Egyébként mindkét LTE modem teljes hálózati kompatibilitás mellett Cat.13-as, így megfelelő hálózat esetén az elméleti maximális letöltési sebesség 600 Mbps. A hívás hangminősége kifogástalan, a zajszűrő mikrofon teszi a dolgát, a hangerő kifejezetten magas.

Az XA2 Ultra két SIM-kártya mellett egy microSD-t is befogad.
Az XA2 Ultra két SIM-kártya mellett egy microSD-t is befogad. [+]

A WiFi 802.11a/b/g/n szabványon kapcsolódik, HotSpot és Direct képességekkel, infraport nem termett, maradt az NFC, de a Type-C USB továbbra is 2.0-s szabványú, tehát az adatátvitel sebessége maximum 480 Mbps lesz. A Bluetooth viszont már 5.0-s A2DP, aptx HD, LDAC és LE protokollal. A specifikáció szerint a navigáció a GPS és a GLONASS műholdjait használja, de láthatóam látja a BeiDou rendszerét is, a Galileót viszont tényleg nem. Rendelkezésre áll fény- és közelségérzékelő, gyorsulásmérő, tájoló, valamint hang- és mágneses szenzor.


[+]

Az akkumulátorkapacitás az XA2 esetében 3300 mAh-ra, az XA2 Ultra esetében pedig 3580 mAh-ra nőtt, ezzel együtt a készülékek tömege is, cserébe az üzemidő jelentősen javult. A töltéshez érdemes beszerezni egy Quick Charge 3.0 szabványú gyorstöltőfejet, mivel a lapkakészlet támogatja, csak a dobozból spórolták ki. Egyébként Sony Quick Charger UCH12W érdemes keresni. Van viszont szoftveres Qnovo adaptív töltés az akkumulátor fizikai kímélésének érdekében, illetve STAMINA és Ultra STAMINA mód az üzemidő növelésére. Mindkét készülékkel 12 és fél órát tudtunk WiFi kapcsolat mellett videózni, mármint nézni, illetve az XA2 pont ugyanennyit bír böngészés közben. Az XA2 Ultra viszont akár 20 órát is húzza, ha csak a netet böngésszük. De két napos ciklusok intenzív, vegyes használattal is összejönnek.

Értékelés: Sony Xperia XA2 / Sony Xperia XA2 Ultra
Külső
Ergonómia 8 / 7 pont
Anyaghasználat 8 / 8 pont
Összeszerelés minősége 9 / 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 / 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 / 8 pont
Sebesség 7 / 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 / 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 / 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 / 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 / 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 / 7 pont
Audio 7 / 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 / 8 pont
Ár/érték aránya 8 / 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Sony középkategóriás termékvonalának két új modellje határozottan jól sikerült. A tavalyi széria sem volt mellesleg rossz, az Xperia XA2 és XA2 Ultra viszont tényleg nagyon korrekt. És úgy néz ki, mint egy Sony. A Loop Surface vagy bejön, vagy nem, a szögletes, markáns vonalvezetés és a széltében kávamentes kijelző, a dedikált kameragomb, valamint a kerek bekapcsológomb már ikonikus, ahogy a vaskos alsó és felső káva is. Ez ilyen, speciel nekem továbbra is nagyon tetszik, noha tény, hogy az előlap-kijelző arány optimalizálható lenne. Technikailag viszont nem nagyon lehet belekötni a Sony produkciójába, lett ujjlenyomat-olvasó, megfelelő helyre került, kiválóan is működik, az akkumulátorkapacitás, így az üzemidő is szignifikánsan növekedett, van gyorstöltés, a megjelenítő minősége továbbra is kifogástalan, a szoftver és a hardver aktuális és stabil, megfelelő teljesítményt nyújt, a kameraképességek pedig egyértelműen javultak, ahogy az audió is, noha továbbra sem célhardver-színvonal. Az Xperia XA2 hivatalosan 102 ezer forintért, az XA2 Ultra 118 ezer forintért vásárolható meg a Sonynál, ami korrektnek tűnik a képességek és az elvitathatatlan minőség tükrében. Ezúttal pedig az XA2 Ultra felára és annak mértéke is reálisnak tűnik a valódi duál-SIM megoldás, a hatalmas kijelző, a dupla szelfikamera és a plusz rendszermemória fényében. Noha egyik készülék sem különösebben izgalmas, az XA2 és az XA2 Ultra is határozottan tetszett. De azért egy gyorstöltő fejet igazán mellékelhettek volna.

Sony Xperia XA2 Sony Xperia XA2 Ultra

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Sony Xperia XA2
Sony Xperia XA2 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 142 × 70 × 9,7 milliméter
Tömeg 171 gramm
Színvariációk ezüst, fekete, kék, pink
SIM-foglalat 2x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,2 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (424 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 630
Processzor típusa nyolcmagos, 4 x 2,2 + 4 x 1,8 GHz-s Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 508
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 32 GB (kb. 21 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (maximum 256 GB-tal)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 600 Mbps
LTE Cat.13
IrDA / Bluetooth nincs / 5.0 (A2DP, aptX HD, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, HotSpot, Direct
USB Type-C 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS van
BeiDou van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés nincs (letölthető)
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 8.0 (Oreo)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek AVG, Kiterjesztett valóság, Movie Creator, PlayStation, Rajz, Lounge, Amazon Shoping, Időjárás, Hírek, Facebook
Multimédia
Fő kamera 23 megapixel, f/2, 24 mm PDAF, LED segédfény
Másodlagos kamera 8 megapixel, f/2,4
Videófelvétel 2160p (30 fps) HDR
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3300 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, fény- és közelségszenzor, gyorsulásmérő, tájoló, hang- és mágneses szenzor, dedikált kameragomb, ujjlenyomat-olvasó

Specifikáció

Sony Xperia XA2 Ultra
Sony Xperia XA2 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 163 × 80 × 9,5 milliméter
Tömeg 221 gramm
Színvariációk ezüst, fekete, kék, arany
SIM-foglalat 2x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 6 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (367 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 630
Processzor típusa nyolcmagos, 4 x 2,2 + 4 x 1,8 GHz-s Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 508
RAM mérete 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 32 GB vagy 64 GB
Memória bővíthetősége microSD (maximum 256 GB-tal)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 600 Mbps
LTE Cat.13
IrDA / Bluetooth nincs / 5.0 (A2DP, aptX HD, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, HotSpot, Direct
USB Type-C 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS van
BeiDou van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés nincs (letölthető)
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 8.0 (Oreo)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek AVG, Kiterjesztett valóság, Movie Creator, PlayStation, Rajz, Lounge, Amazon Shoping, Időjárás, Hírek, Facebook
Multimédia
Fő kamera 23 megapixel, f/2, 24 mm PDAF, LED segédfény
Másodlagos kamera Duál: 16 MP, f/2, OIS, autofókusz + 8 MP, f/2,4, 120 fokos látószög
Videófelvétel 2160p (30 fps) HDR
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3580 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, fény- és közelségszenzor, gyorsulásmérő, tájoló, hang- és mágneses szenzor, dedikált kameragomb, ujjlenyomat-olvasó
  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

  • Bemutatkozott a Sony Xperia XA2 Plus

    A Sony 18:9-es képaránnyal mutatta be az XA2 új variánsát, viszont nem tartotta meg az 5,2 hüvelykes képátlót. De még így is kisebb, mint az XA2 Ultra.

  • Új Sony modell érkezik az IFA-n?

    Az Eurázsiai Bizottság visszaigazolta a Sony Xperia XZ2 Premiumot, viszont egy eddig ismeretlen modellszámú eszközt is egyúttal.

  • A Sony sem hasít

    A japánoknál sem vidám a második negyedéves pénzügyi jelentés, a Sony egyre kevesebb készüléket tud értékesíteni.

  • Sony XB41 Extra Bass teszt

    Nyáron beindulnak a kertipartik és házibulik, de vajon már elég egy másfél literes palack helyét elfoglaló kis Bluetooth-hangszóró a megfelelő hangulathoz?

Előzmények