Sony Xperia XA2 és XA2 Ultra duplateszt

Szinte mindenben fejlődött az XA széria új generációja, de főleg az üzemidő és az ujjlenyomat-olvasó jelentős a friss hardveren és néhány, egyébként pozitív apróságon kívül.

Hirdetés

Hardver, szoftver

A hardvert úgy, ahogy van lecserélték, noha ez számottevő teljesítménynövekedéssel egyik készülék esetében sem járt, leszámítva, hogy az Adreno 508-as IGP még a Full HD felbontás ellenére is kicsit jobban teljesít. A 14 nanométeres, Low Power Plus node-on gyártott Snapdragon 630-as szett viszont jóval frissebb, és magasabb energiahatékonysággal dolgozik. A teljesítménycentrikus klaszterben négy darab, maximum 2,2 GHz-es Cortex-A53-as mag pörög, míg a takarékos halmaz 1,8 GHz-re skálázott. Rendszermemóriából az XA2 3 GB-ot kapott, az XA2 Ultra pedig 4 GB-ot, a belső tárhely egyaránt nettó 32 GB, a nagyobb modell viszont elérhető 64 GB-os kiszerelésben is.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Sony Xperia XA2 Sony Xperia XA1 Sony Xperia XA2 Ultra Sony Xperia XA1 Ultra
Rendszerchip Snapdragon 630 MediaTek Helio P20 Snapdragon 630 Mediatek Helio P20
AnTuTu Benchmark 6.x 60537 pont 62571 pont 60228 pont 63031 pont
AnTuTu Benchmark 7.x 89061 pont n/a 88645 pont n/a
Vellamo Browser n/a 5123 pont n/a 3512 pont
Vellamo Metal 1563 pont 1381 pont 1583 pont 1379 pont
Geekbench 4 (single / multi) 858 / 4195 pont 880 / 3747 pont 861 / 4203 pont 830 / 3734 pont
GFXBench Manhattan onscreen 15 fps 19 fps 15 fps 9,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen 14 fps 9,5 fps 14 fps 9,6 fps
GFXBench T-Rex onscreen 31 fps 32 fps 31 fps 21 fps
GFXBench T-Rex offscreen 30 fps 27 fps 29 fps 21 fps


[+]

A rendszersebesség teljesen kielégítő, melegedés nem jellemző, a Sony minimálisan módosított felhasználói felülete pedig már Android 8.0-s rendszerre épül. Egyébként minden a megszokott, viszont széleskörűen testreszabható. Leszámítva a navigációs gombokat, mert azokkal nem lehet mit kezdeni. A kétfázisú gyorskapcsolópanel teljesen gyári, tartalma és a gombok sorrendje tetszés szerint változtatható, a beállítások és a szerkesztés ikon viszont alulra kerül, ha teljesen legördítjük, így pont mindig kézre esik. Viszont az XA2 Ultrából ezúttal kimaradt a notifikációs panel gyors elérése, most már hiába tapicskoljuk a home érintőgombot, nem történik semmi.


[+]

A kijelző tetszőleges pontján legördítve az alkalmazáskereső és ajánló kerül elő, balra a Google Asszisztens várakozik, jobbra pedig a főképernyők sorakoznak. A továbbra is natívan elérhető osztott képernyős mód az Ultra esetében ultra kényelmes, persze nem egykezes mód mellett, amit a beállításokban engedélyezhetünk, szükség esetén pedig a navigációs sáv jobbra, vagy balra simításával aktiválhatunk. Ez egyébként az XA2-n is elérhető, bár ott egészen kényelmes az egykezes használat normál képernyőméret esetén is.


[+]

Extra funkciók nem nagyon akadnak, kivéve az intelligens háttérvilágítás-kezelést, amit hely szűkében Int. háttérvilág.-vezérlésnek hívnak. Ezen érdemes lett volna még gondolkodni kicsit, elég bután néz ki. Kékfény-szűrő viszont valamiért nincs, de a színhőmérséklettel lehet trükközni, csak mindig át kell állítani. Az állapotsávon megjelenő ikonok is kiválaszthatóak, illetve el is tüntethetjük őket. A kamera gyorsindítása meg továbbra is nagyon praktikus. Főleg, ha istentelen hidegben próbálunk szabadtéren fényképezni. A dedikált kameragombot kétszer megnyomva indul a kamera, innentől pedig exponálóként funkcionál.


[+]

Az alkalmazáskínálat eddig sem volt túlzó, viszont most húztak rajta. Nincs TrackID, Spotify, vagy What’s New, cserébe megmaradt az Xperia Lounge, az Amazon Shopping és Amazon Kindle, a Movie Creator, Kiterjesztett valóság és Rajz program. A Google teljes hadrendben sorakozik, az AVG Protection Pro pedig korlátozott időre reklámmentes formában érhető el. A Hírek és Időjárás értelemszerű, egyebet viszont nem mellékeltek, leszámítva a PlayStation alkalmazást, plusz fájlkezelőt sem kell vadászni, mert lett. Hangrögzítő viszont valamiért továbbra sincs. Mármint a készüléken. A Google Play Áruházban nyilván akad néhány.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

  • Bemutatkozott a Sony Xperia XA2 Plus

    A Sony 18:9-es képaránnyal mutatta be az XA2 új variánsát, viszont nem tartotta meg az 5,2 hüvelykes képátlót. De még így is kisebb, mint az XA2 Ultra.

  • Új Sony modell érkezik az IFA-n?

    Az Eurázsiai Bizottság visszaigazolta a Sony Xperia XZ2 Premiumot, viszont egy eddig ismeretlen modellszámú eszközt is egyúttal.

  • A Sony sem hasít

    A japánoknál sem vidám a második negyedéves pénzügyi jelentés, a Sony egyre kevesebb készüléket tud értékesíteni.

  • Sony XB41 Extra Bass teszt

    Nyáron beindulnak a kertipartik és házibulik, de vajon már elég egy másfél literes palack helyét elfoglaló kis Bluetooth-hangszóró a megfelelő hangulathoz?

Előzmények

Hirdetés