Hirdetés
Szoftverek, kamera
Az alkalmazáskínálatban nem találni sok újdonságot, a kínálat az előző Xperia modellekre emlékeztet. A névjegyzéket, a tárcsázót, a híváslistát és a csoportokat egy program alól el lehet érni, a telefonkönyv tartalma többek között Google-, Facebook- és Exchange-alapon szinkronizálható. A naptár napi, heti és havi nézettel operál, a bejegyzések beránthatóak a már említett szolgáltatásokkal. A galéria alkalmazást immár Albumnak hívják, a tartalom térkép (GPS-címkével ellátott művek esetén jöhet jól) és online (a külső szolgáltatásokból dolgozik) nézeten is böngészhető. Böngészőből egyenesen kettő is a felhasználó rendelkezésére áll, a Chrome mellett a gyártó saját megoldása is helyet kapott a repertoárban. Utóbbi jól használható, képes a legfontosabb funkciók ellátására, mint a több oldal kezelése, az offline olvasási lehetőség, a megosztás és a bekezdések oldalszélességnek megfelelő tördelése.
A WALKMAN (csupa nagybetűvel) névre hallgató alkalmazás az aktuális zenelejátszó szerepét tölti be. Egy jól használható programocskáról van szó, hangszínszabályzóval, lejátszási listákkal és vizualizációval ellátva. Olyan extrákat is tartalmaz, mint az xLoud (a hangerő növelésére szolgál) és a térhatású hangzás (ez csak fejhallgatók esetén érhető el), illetve a hiányzó albumborítókat is képes pótolni. A rádió hozza az elvárható szintet, automatikusan megkeresi az állomásokat és megjeleníti a kapcsolódó információkat. A videólejátszó Filmek névre hallgat, simán viszi az 1080p felbontású tartalmakat is, a feliratokat viszont nem eszi meg.
Az alap alkalmazások mellett extra szoftverek is helyet kaptak a fedélzeten. A Facebook-kliens mellett elérhető a Timescape is, mely az említett közösségi szolgáltatás mellett a Twitter-értesítéseket is megjeleníti. A TrackID egy zenefelismerő, a McAfee egy biztonsági szolgáltatást takar, a Csatlakozt. eszközök a Sony saját DLNA-kliense. A kissé nokiás nevű Bizt. ment./ visszaállít. biztonsági mentés készítésére és visszaállításra használható, a Feljegyzés egy jegyzetelő, a Wisepilot egy navigációszoftver. Az Xperia Linkkel a mobil internetet lehet megosztani, az Energiatakarékos az üzemidőre lehet jó hatással. Az OfficeSuite irodaszoftver mellett a NeoReader Qr-olvasó is elérhető, a PlayNow programon keresztül extra csengőhangokat és háttereket tölthetünk le. A Sony Select válogatott alkalmazásokat ajánl a Play Store kínálatából, a Frissítési központ új rendszerverziók telepítésére való. Az EA Games-en keresztül néhány prémium játékot lehet beszerezni, ezek nagy részért fizetni kell. Hasznos lehet a LiveWare kezelő, mellyel beállítható, hogy mely alkalmazást indítsa el a rendszer a különféle külső perifériák csatlakoztatása során.
A hátlapon egy autofókuszos, Exmor R szenzorral megtoldott kamera kapott helyet, mellyel legfeljebb 13 megapixeles, azaz 4128 x 3096 képpontos felbontású fotókat lehet lőni. Videót természetesen 1920 x 1080 képpontos felbontással is lehet készíteni, az így kapott felvételek simán hozzák egy olcsóbb digitális kamera szintjét, erről itt és itt is meg lehet győződni. Az egyedi felülettel rendelkező kameraszoftverben viszonylag sok opció található, a felbontáson, a vakumódon, a fókuszmódon, a fényérzékenységen, a fehéregyensúlyon, a fénymérés módján és az aktuális jeleneten lehet változtatni, illetve aktiválható az önkioldó és a geotagging funkció. A fotók kis méretben jól mutatnak, az Xperia T a mobiltelefonok körében egészen jó képeket készít, száz százalékos nagyításban viszont természetesen előjönnek a hibák. A világos részek hajlamosak beleégni a képekbe, a zajszint magas, a részletek elmosottak, néhol kromatikus aberrációt is fel véltem fedezni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!