Hirdetés
Szoftverezettség
A Sony nem csak a menü és az alapképernyők kapcsán nyúlt bele az Androidba, hanem minden egyes funkciót kissé átalakítottak. A tárcsázó személyes kedvencem, ekkora kijelzőn már meg lehet tenni, hogy alulra kerülnek a tárcsázógombok, felettük pedig ott van élből a híváslista, ez hasznos okosság. Egy füllel máris a névjegyeknél vagyunk, amelyeket össze lehet fésülni a Facebookról érkező adatokkal, de ezt magától is egészen ügyesen elvégzi a rendszer.
Az üzenetkezelésnél rögtön szívembe zártam azt a már több platformon látott megoldást, hogy az email és az SMS-ek ikonja fölé kis buborékban odaírja a rendszer, hogy mennyi olvasatlan tartalom van benne. Az SMS-nél a magyar prediktív reménytelenül hülye, alapszavakat sem ismer. A gombkiosztás viszont jó, álló helyzetben is könnyű a gépelés, a smiley-k egy gombnyomásra vannak csupán, és az is örvendetes, hogy a Unicode kódolású szavak leírása után hisztizik egy kicsit a telefon, hogy barátom, ez így, ebben a formában két üzenetnyi lóvéba fog kerülni. Az email kliens beállítása nem kunszt, fektetett állapotban két oszlopra tagolódik az interfész, balra a levelek listája, jobbra azok tartalma látszik. Ez érdekes módon számomra nehezebben volt megszokható, mert így – ha képeket is tartalmazott a levél – körülményesebb volt benne navigálni. A csatolmányok nem okoznak gondot, de ez ezen a szinten már természetes.
A Sony teletömte egy csomó saját szoftverrel a masinát, a TimeScape például már régi ismerős, itt láthatjuk a közösségi oldalakon végzett haveri eseményeket időrendi sorrendben, kis kártyákon megjelenítve. Szintén erre a vonalra ül fel a Zene és videók feliratú ikon, amely ugyanezen csatornákon jövő olyan közzétételeket listázza, amelyek ilyen jellegű tartalom megosztását rejtik magukban, bár soha eszembe nem jutott meghallgatni egyik ismerősöm által sem postolt YouTube zenei klipet, de biztos vannak, akik ezzel ütik el az időt. Persze a Facebook magában is kapott egy klienst, a Google+ szolgáltatásit szintén nem lehet megkerülni.
Szervezőfunkciók kapcsán ott van a szépséges naptár, ami tud mindent, amit elvárhatunk tőle, a dokumentumaink kezelését az OfficeSuite végzi el. A stopper, a világóra, az időzítő és a vekker egy közös felületen érhető el, lent fülekkel tudjuk a megfelelő funkciót kiválasztani. A Hírek és időjárás ikonja mögött pont azt találjuk, amire számíthatunk, ide saját témákat is felvehetünk. Ezen felül rajta van még a készüléken a Neoreader nevű QR-kód olvasó is, illetve egy NFC-s tagek olvasására készült applikáció is, melynek neve Címkék.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!