Sony Ericsson Vivaz Pro - a gombok ereje

Hirdetés

Adatkommunikáció, telefonálás, internet

Adatkommunikációs téren nagyon jól áll a készülék. A GSM-modul négynormás (850/900/1800/1900 MHz), a UMTS fele ennyi (900/2100 MHz), adatátvitelre GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t és HSPA-t használhatunk, utóbbinál a maximális letöltési sebesség 10,2, a feltöltési pedig kereken 2 Mbps. Van WiFi, 2.1-es Bluetooth, beépített GPS-vevő és szabványos microUSB csatlakozó, melynek verziószáma 2.0, amiből adódóan gyors adatátvitelt biztosít, ha a készüléket kártyaolvasóként használjuk. Számítógépre dugva még tölti is a beszélgetés közben kiváló hangminőséget biztosító készüléket. A Nokia ezt éveken át képtelen volt normálisan megoldani, bár mostanra már nekik is összejött.

Sony Ericsson Vivaz Pro Sony Ericsson Vivaz Pro

A telefonálással kapcsolatos szoftverek minden igényt kielégítenek. A névjegyzékbe annyi ember adatait rakhatjuk be, amennyivel a készülék memóriája még elbír (azaz gyakorlatilag végtelen sokat), addicionális mezőkből rengeteg van, külön hívóképet is elmenthetünk. Üzeneteknél az SMS, az MMS és az e-mail támogatott, utóbbinál hitelesített SMTP szervert és csatolt fájlokat is használhatunk, nem lesz belőle gondunk.

Sony Ericsson Vivaz Pro Sony Ericsson Vivaz Pro

A webböngésző az oldalakat elég szépen jeleníti meg, nagyításkor viszont nem igazán tudja a szöveget az aktuális zoomhoz igazítani, ráadásul az "optimális" zoomolás sem az igazi, mert ilyenkor ugyan elfér a szöveg, de nehéz úgy betolnunk, hogy pont beleférjen a képernyőbe, azaz ne lógjon ki semelyik oldala. Nagy pozitívum viszont, hogy a készülék hibátlanul és akadásmentesen képes megjeleníteni a Flash alapú tartalmakat. SN kliensekből egy van, a Facebook, a Twitter eltűnt, pedig a Vivazon még volt. A YouTube-on lévő tartalmakat viszont szintén natív programmal csodálhatjuk meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények