Sony Ericsson PlayNow plus

Hirdetés

A PlayNow plus

Olvasóink között valószínűleg nincs olyan, aki ne hallott volna arról, hogy a Sony Ericsson a T-Mobile-lal karöltve nemrég hazánkban is elindította a PlayNow plus nevű zeneletöltő szolgáltatását. Mivel a jelek szerint a felhasználók elég nagy érdeklődést mutatnak a dolog iránt, úgy döntöttünk, hogy publikálunk egy elemző írást, melyben mindenek előtt a szolgáltatás lehetőségeit mutatjuk be, majd megnézzük, hogy a papíron leírtak mennyire működnek a valóságban. Vágjunk is bele.

Sony Ericsson PlayNow plus

Először is tisztázzuk, hogy mit takar a valamennyire ismerős, mégis új kifejezés: a PlayNow plus egy előfizetéses zeneletöltő szolgáltatás. Ettől valószínűleg senki nem lett okosabb, mivel hazánkban ilyesmivel eddig még nem igazán lehetett találkozni, bár ami azt illeti, külföldön is friss dologról van szó, jelenleg hat országban üzemel a rendszer, rajtunk kívül a svédek, a szingapúriak, a hollandok, az ausztrálok és a svájciak élhetnek vele. Elég érdekes felhozatal, valószínű, hogy a gyártó olyan piacokat keresett, ahol kevésbé terjedtek el a legális zeneletöltők, netán nincs nagy divatja az iTunes Music Store használatának — az ugyanis sem nálunk, sem Szingapúrban nem működik. A potenciális felhasználók tábora véleményem szerint hazánkban elég kicsi: az ügyfélnek T-Mobile-osnak kell lennie (itt az emberek fele kiesett), továbbá rendelkeznie kell a Sony Ericsson W595/W705/W995-ös telefonok valamelyikével. Ha mindez megvan, 1 év hűségnyilatkozat aláírása után havi bruttó 2400 forintért cserébe korlátlan mennyiségű zenét tölthet le a gyártó zeneboltjából, közvetlenül a telefonjára. Idáig nagyon jól hangzik...

Sony Ericsson PlayNow plus
Ebből lett

...magyar fülnek talán túl jól is, keressük hát meg, hogy hol sántít a dolog. A kínálatnál biztosan nem, négy nagy nemzetközi (Sony Music, EMI, Universal Music, Warner Music) és harmincöt hazai kiadó kínálatából válogathatunk, ami alsó hangon is több millió számot jelent. Az adatforgalmi díjjal kapcsolatban sincs semmi csalás, tényleg annyit töltünk, amennyit csak akarunk, ha havi 100 gigabájtot, akkor annyit. Ennyit mondjuk biztosan nem fogunk, főleg akkor nem, ha meg is akarjuk hallgatni a zenéinket, mivel egy nap ugyebár még mindig csak 24 órából áll. Mi lehet még... a másolásvédelem? Telitalálat. A zenék ugyanis másolásvédelemmel vannak ellátva, ami nem csak azt jelenti, hogy nem tudjuk őket átküldeni a haverjainknak Bluetooth-on, hanem azt is, hogy a szolgáltatás megszűnése után nem fogjuk tudni meghallgatni őket. Némi engedményt azért kapunk, fél év elteltével 100 számról (ez 8-12 albumnak felel meg) lekaphatjuk a másolásvédelmet (tehát azok tényleg a "mieink" lesznek), utána minden hónapban további 17 nótával tehetjük meg ugyanezt. Számoljunk csak: fél év alatt 14400 forintot fogunk befizetni, amiért átlagértéket véve 10 zenei albumot kapunk. Ha a boltban vásárolnánk meg ugyanennyi zenét, két-háromszor ennyit kéne fizetnünk (igaz, ott kapnánk egy CD-t is), de akkor sem jövünk ki jobban, ha egy hazai online zeneboltból szemezgetnénk, ott ugyanis 200 forint körül van egy szám és 2000 fölött mozog egy komplett album. A PlayNow plus tehát már csak ezt nézve is nagyon olcsó, arról nem is beszélve, hogy aktív szolgáltatás esetén végtelen sok számot "kölcsönözhetünk ki". Majd elfelejtettem: fél év elteltével havonta 6 csengőhangot is kapunk — ennek nyilván a fiatalabbak fognak igazán örülni.

A hangulat fokozása érdekében íme a szolgáltatást népszerűsítő promóciós kisfilm — nem, nem az, amelyik itthon a televízióban is látható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés