Sony Ericsson K770i - legördülés

Hirdetés

Kamera

Szokás szerint a kamerával kezdem a multimédiás szolgáltatások bemutatását. Cyber-Shot telefonhoz méltóan a K770i 3 megapixeles optikáját autofókusszal is felszerelték, ám itt mutatkozik meg, hogy a K800i-t egy kicsit butították a tervezők. Nincsen ugyanis sem xenon technológiával működő villanó, sem pedig BestPic. Az előbbit egy gyengébb segédfény próbálja pótolni, az utóbbit semmi.

A fényképezés úgy történik, hogy egyszerűen el kell csúsztatni a hátlapon az optikát takaró lemezt, ez automatikusan aktiválja a kamerát. Ilyenkor felvillan a hátlapon két darab kék LED egy rövid időre, ezzel jelezve, hogy mostantól fotózhatunk az eszközzel. A kamera menüje ismerős korábbi Sony Ericsson modellekből, a vízszintesen elhelyezkedő sávban a következő opciók közül választhatunk: felvételi mód (normál, panoráma, sorozat, keretek), motívumprogramok (itt vannak a környezeti beállítások, tájkép, sport, stb), képméret, makro, vaku, önkioldó, effektek, fehéregyensúly, fénymérés módja, képminőség, dátumozás és zárhang. Szóval szép lista, lehet játszani a beállításokkal bőven, de az automata üzemmód is bőven jó képeket csinál.

A kereső gyors, az exponálás is, a mentéssel azonban elbíbelődik egy picit az eszköz. A képek minősége szerintem rosszabb, mint amilyenre a K800i volt képes, alant van egy csokorra való alkotás, nyilván a kültéri fotók jobban sikerültek, beltéren ez az optika is gyorsan elvérzik. Könnyen be is mozdul, főleg sötétebb környezetben, mert hosszab az exponálási idő. Kültéren is a sötétebb részekkel van problémája, eléggé zajosodik ilyenkor a fotó ezen szegmense. A videorögzítés QCIF felbontásban történik, már megint. Illetve: még mindig. Ez ugyebár 176x144 pixel, amelyről legyen elég annyi, hogy a CIF felbontásra (352x288) is azt szoktuk mondani, hogy „arcnélküli ragyogás”, ennek a negyede tényleg semmire sem alkalmas.

A fotós alkalmazások között a FaceWarp az egyik szoftver, ezzel portrékat lehet manipulálni különböző effektekkel, a másik pedig egy fotósuli, amely kilenc leckét tartalmaz, ebből az első három ingyenes, de azok kábé arról szólnak, hogy a makró mód az arra jó, hogy közeli tárgyakat fotózzunk, szóval csupa újdonság és élvezet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés