Sony Ericsson K750i - kis híján

Multimédia

Erősnek mondható a K750i multimédia szempontjából is. A fényképezés/videózás már kivesézésre került, de ezzel koránt sincs vége a szolgáltatásoknak. Ahogy már említettük, a készülék bal felső sarkánál található egy gomb, amit megnyomva egyből indíthat két dolgot: a médialejátszót, vagy a rádiót. Azt, hogy melyik induljon el, a felhasználó paraméterezheti be. A médialejátszó zene és videó formátumokat kezel, úgymint MP3, WAV, MIDI, AMR, MPEG4, 3GP. Alapból kellemes, hogy könnyedén fut a háttérben is, tehát zenehallgatás közben lehet üzenetet írni, vagy a naptárban kószálni. A hangminőség egészen kitűnő, leginkább fülhallgatóval jön ki, de anélkül is hallani. Van ráadásként egy equalizer, ami nem csak olyan, hogy gyári hangzásképeket állíthatunk be, hanem magunk is ide-oda tologathatjuk a virtuális kallantyúkat.

Hirdetés

A beépített FM-rádió csak a fülhallgató csatlakoztatása esetén hajlandó működni, ami érthető is, hiszen a headset madzagja szolgál antennaként. A K750i-ben RDS funkcióval is bír a rádió, így egyből beazonosíthatjuk, hogy melyik frekvencián mi a túrót is hallgatunk. Akárcsak a beszélgetések, a rádió is kihangosítható.

A profilok kapcsán egy hangyányi változtatás történt. Most már nem lehet meghatározni csengőhangot minden egyes környezeti profilhoz, hanem egy globális dallam van, amelynek hangereje alkalmazkodik a választott körülményekhez. A rezgés erős, és persze képes a dallammal együtt működni, amely a fentebb felsorolt formátumok közül bármi lehet. A telefonban található diktafon segítségével a memória kapacitásáig rögzíthetünk zajt, akár beszélgetést is.

A fényképezés kapcsán volt már szó a PhotoDJ és VideoDJ alkalmazásokról. Talán nem lepi meg az olvasót, ha felfedjük a régóta várt titkot: van MusicDJ is a telefonban, pont ugyanolyan, mint az összes eddigi Sony Ericsson telefonban. Aki esetleg még nem ismerné: ezt találták ki a svédek a dallamszerkesztő helyett. Különböző apró motívumok pakolgathatóak ide-oda, a végeredmény pedig egy zene, amit még a totálisan botfülűek is sikerrel könyvelhetnek el, mert nem tudnak olyan rossz párosításokat választani, ami ne szólalna meg legalábbis közepes szinten.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt