Hirdetés
Multimédia, adatátvitel
A hátlapon lévő kamera maradt 3,2 megapixeles, fix fókusszal és LED-es vaku nélkül. Ezzel a sötétebb helyen és a közelről való fényképezést ki is lőttük. A kezelőfelület egyszerű, ami abból is adódik, hogy alig van néhány opciónk. Állítható a felbontás, az expozíció, van időzítő, fehéregyensúly, effektusok, éjszakai mód és ennyi. Az elkészült képek ugyanakkor a várakozásokhoz képest nem olyan rosszak. Normális színek, viszonylag szolid zaj és egész jó élesség jellemzi, a zajszűrés nem mos egybe minden részletet. Videót is lehet felvenni, csak nem érdemes, mert a 15 fps sebességű QCIF felvételnek semmi értelme sincs.
Zenei téren szokványos kiszolgálást kapunk. A lejátszó leválogatja a számokat, fut a háttérben, van ismétlés és véletlen lejátszás. Hangszínszabályzóból csak gyári profilok vannak, az 5.1-es hangzás erősen viccesen hat és tényleg annyit ér, mint amit elsőnek gondolnánk. Gyárilag nem kapunk fülest hozzá, a sajátommal átlagos hangzásra volt képes. A rádió sem maradt ki, RDS-sel rendelkezik és még felvenni is tudunk belőle.
Adatátvitelben nincs komolyabb felhozatal. A négysávos GSM csak EDGE-re képes (mindkét kártyán), viszont van WiFi, abból is b/g/n szabványú és 3.0-s Bluetooth. Számítógépre microUSB-n köthető, ekkor háttértárként látjuk a memóriakártyát. Ez utóbbira szükségünk lesz, mert a belső tár csupán 20 MB. Ami megint csak kritikán aluli, az a böngésző. A NetFront nevű “kreálmány” nagyon lassú, és ilyen kijelzővel nehezen használható. Mivel giroszenzor nincs, így manuálisan tudjuk elforgatni a képet és teljes képernyőre tenni. Az e-mail kliens is buta, mivel legfeljebb 100 üzenet fér el benne, nálam ez a beállítás után meg is telt és így már újakat fogadni nem tudott. Ennek fényében még értelmetlenebb az ActiveSync beépítése, mert aki ezzel fog céges levelezést akár csak olvasni, annak külön gratulálok.
Vannak viszont extra alkalmazásaink. A közösségi oldalak menüben négy linket találunk a mobilos verziókhoz, illetve ugyanezt a Google kereső és a Gmail esetében is megjátszották. Van viszont dedikált Facebook és Twitter kliensünk, bár ezekben nincs sok köszönet. A Facebook elsőre még akár használhatónak is tűnne, de lassú és olyan jópofa dolgok vannak benne, hogy státuszüzenetnél nem látjuk a hozzászólásokat, a sajátunkat sem. A Samsung saját csevegője, a ChatON is megtalálható benne, illetve ezen felül Windows Live, Yahoo Messenger, Gtalk és egy újabb Facebook kliens (ez még rosszabb, mint a másik) rejtőzik még benne.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!