Samsung S5600 - ujjgyakorlat a rotációs kapán

Hirdetés

Alapfunkciók

A telefonálás során a hangminőséggel sohasem volt gond, én is jól hallottam mindenkit, engem is jól hallottak mind GSM, mind UMTS hálózatot használva. Hívás közben a képernyőt lezárja a szoftver, ezt fel lehet oldani az oldalsó gomb hosszas nyomásával, így elérhető egy-két funkció, például a névjegyzék, a jegyzetfüzet, vagy az üzenetküldés, a teljes menürendszerhez azonban nem férünk hozzá. A kihangosítás kissé dobozszerű hangja elviselhető, mert cserébe elég hangos.

Samsung S5600 menu

A névjegyzék 2000 férőhelyes, egy emberhez rengeteg adat felvihető, ha pedig nem lenne elég, akkor plusz mezők is csatolhatóak. A kontaktokhoz kép és videó is rendelhető, ez bejövő híváskor a fél kijelzőt tölti ki, ám mozgókép esetén a csengőhang a videóhoz rögzített zajongás lesz, ami nem túl praktikus. A névjegyzékben való keresést egy oldalra helyezett csúszka segíti, amely balkezesek miatt áttehető a másik oldalra, ezt lehúzva tudunk szaladni a kezdőbetűk között. A görgetéses módszer nem ajánlott, nagyon lassan gördülnek lefelé a nevek, csak a finomhangoláshoz jön jól, amikor a kezdőbetű már megvan.

Samsung S5600 menu

Létezik egy úgynevezett fényképes telefonkönyv is, ami igazából inkább fényképes híváslista. Az utoljára velünk bájcsevegő kontaktokat pakolja ki egy félkör formájú listába, ezek között tudunk görgetni, s innen indíthatunk hívást, igazából két okból nincs sok értelme. Egyrészt nem érhető el egyetlen gombnyomással, az ikonos főmenü alsó, középső gombja repít ide, másrészt a klasszikus módszer, azaz a hívásindító gomb alapállapotban történő megnyomása egy sokkal jobban átlátható híváslistát ad, egyszerűbb ezt használni. Már csak azért is, mert a fényképes névjegyzékben elég döcögősen lehet gördíteni.

Samsung S5600 menu

Az üzenetkezelésnél sikerült kihagyni a virtuális QWERTY gombsort, a telefonban hiába van mozgásérzékelő, az nem fordítja el itt a képet. Marad tehát a hagyományos, mobilos kiosztás, amellyel nem éppen leányálom a gépelés, pláne, hogy a szoftver néha indokolatlanul annak ellenére sem vesz figyelembe egy-egy leütést, hogy a tapicskolást visszajelző enyhe rezgést biztosítja. (Ez a furcsaság egyébként a menürendszer több pontján is megfigyelhető, random időközönként jön elő. Egyszer sikerült valahogyan a kijelző pufferét is telítenem, hosszas nyomkodásomra sehogyan nem reagált a szoftver, aztán elkezdte végigcsinálni mindazt, amit addig összekavartam: a végeredmény nem éppen az lett, ami miatt oly hevesen taperoltam vakon.)

SMS, MMS és email funkció is van, szöveges üzenetből 500 darab tárolható, az elektronikus levelek és az MMS üzenetek a belső, 80 megabájtos memóriába kerülnek. A telefonba épített email kliens képes a hitelesített SMTP szerverek kezelésére, csatolmányokkal is elboldogul. A szövegbevitelt T9 segítheti. Örültem volna, ha bizonyos szövegmezőknél (például email cím bevitelénél) a gombsor intelligensen átalakul, és nem a szimbólumok között kell keresgélni a pontot, vagy a "kukacot", egy smiley kirakása miatt is váltogatni kell a normál billentyűzet és a speciális karakterek között.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés