Samsung S5350 Shark - jobbára ártalmatlan

Hirdetés

Külső

Persze nem mondhatjuk, hogy a Shark ronda, a cápákra ezt egyébként is ritkán jegyzik meg azok az emberek, akik már találkoztak velük, s ezt túl is élték. Most ilyen parája ne legyen senkinek, az S5350 ártalmatlan jószág, amely annak ellenére is csak egy unalmas telefon, hogy a tervezők láthatóan mindent elkövettek a harcias arckifejezés megmunkálásának érdekében.

Samsung S5350 Shark
[+]

Ez abban nyilvánul meg, hogy az ezüst kerettel is kiemelt navigációs gomb igyekszik olyan lenni, mintha szimatolna, az alátolt funkcióbillentyűk formája gonoszul ívelt, s minderre rímel a QVGA kijelző felett elhelyezett hangszóró is. A másik Shark annyiban máris jobb, hogy abban AMOLED ablakot talál a felhasználó, konzervatívabb cápáknak csak TFT dukál.

Samsung S5350 Shark
[+]

A billentyűk elrendezésével mindig óvatosan kell játsszaniuk a gyártóknak, láttunk már néhány innovatívnak kikiáltott, de hamvába holt próbálkozást (Nokia 3650, Siemens SX1), amely a mindenkori tulajdonosok szerint persze zseniális volt, de valahogy mégsem készült azóta sem hasonló formaterv. Itt ilyesmiről szó nincs, a „cápásítás” csak néhány ívet változtatott meg, a gombsor használatára nincs kihatással.

Samsung S5350 Shark
[+]

A lelkesedés első szikrái (és egyben az utolsók is), akkor csillantak fel szemeimben, amikor a hátlapot kezdtem el vizsgálgatni: ez itt valami cápa-terminátor, mivel a hátsó borítás fém. Ellentétben a másik Shark modellel, a panel itt röhögve lejön, annyira, hogy izomból kell visszanyomni ahhoz, hogy tökéletesen illeszkedjen. A készülék oldalaira hullámozva kanyarodik át a fémes rész, ez kétségtelenül pofás, s visszafogottan elegáns a hátlap mintázata is. A kamera kialakítása rímel az előlapi navigációs gomb formájára.

Samsung S5350 Shark
[+]

Oldalt nincs sok gomb. Bal felől a hangerőt állító billentyűpáros, jobbról nézve pedig a kamera exponáló gombja keltheti fel a figyelmet. Alul és felül a telefon sima, de fontos megemlíteni, hogy a szintén bal oldalra került adatcsatlakozó a másik Shark modellel szemben microUSB szabványú. Jack csatlakozó sehol sincs, a dobozban levő alapszintű füles ennek megfelelően csak az előbb említett bemenetbe dugható. A microSD kártyát oldalról tehetjük be – de csak a hátlap eltávolítását követően.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés