Samsung Galaxy XCover 4 - nagyot koppan, de el nem hallgat

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A nálunk járt XCover 4 egy microSIM-et fogadott be, amihez a hátlapot le, a telepet pedig ki kellett emelni. A legnagyobb adatsebesség 4G-n 150/50 Mbps, az uniós modell minden hazai LTE sávot támogat. A beszélgetési hangminőség elég jó és a hangerőre sem lehet panasz, mindkét oldalon rendben értettük egymás szavát, zajos környezetben is. A kétcsatornás WiFi modem 802.11/a/b/g/n szabványú (Direct, hotspot, az érzékenység átlagos), a Bluetooth 4.2-es (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (microUSB, MTP). A navis modul (A-GPS, GPS, Glonass, Beidou) kifejezetten jó, szobában, ablaktól három méterre is gyorsan talál jelet, amit mozgás közben stabilan tart. Akad iránytű, gyorsulásmérő és NFC, nincs viszont infra és légnyomásmérő, fura módon pedig a giroszkóp is kimaradt.


[+]

A 2800 mAh-s telep nem túl kövér, a TFT panel és a 14 nanométeres hardver viszont kifejezetten takarékos, így 5-6 órás képernyőidőket is sikerült összehoznunk vegyes használattal, alacsony készenléti fogyasztással. Az intenzív használatot egy napra lőném be, visszafogottan a másfél, netán a kettő is kijöhet. Hétvégi túrára, gyenge lefedettséggel és pozíciókövetéssel viszont kelleni fog a hordozható töltő. Ha nincs, még mindig opció a háttérfolyamatokat és a hardvert visszafogó közepes energiatakarékosság, avagy az okosfunkciók zömét kilövő maximális mód. Szerencsére navigálni (Google térkép) és az alapvető alkalmazásokat kezelni ilyenkor is lehet, és tényleg lecsökken a fogyasztás (2G a maximális adatátvitel).


[+]

Értékelés: Samsung Galaxy XCover 4
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Samsung Galaxy XCover 4 250 eurós külföldi árán (78 ezer forint) a kötelezőket a strapavonalon kipipálja, extrafunkcióban itt-ott pedig hozzá is tesz, persze koránt sem hibátlan az összkép. Méretben és védelemben jó a helyzet, bár a konstrukció a tesztkészülék esetében nem volt makulátlan, a kijelző pedig generációsan ugyan előrelépett, a fényereje lehetett volna magasabb. A sebesség javult az XCover 3-hoz képest, mégis több akadás maradt a gépezetben, amint amit az ember egy modern rendszerchipet és egy 7.0-s Androidot futtató eszköztől várna, ezen optimalizálás segíthet a későbbiekben. A szoftverfelhozatal az XCover 4 egyik erőssége, hiszen rengeteg hasznos funkció átkerült a drágább Galaxykból. A programozható billentyű jól jön, a navigációs modul gyors és pontos, furcsa viszont a giroszkóp kihagyása, de talán a légnyomásmérő és a hőmérő is beleférhetett volna.

A másik erős pont a hátlapi kamera: nemcsak a riválisok ellen villoghat vele az XCover 4, a nappali képek a középkategóriában úgy általában elég jók, este meg lőhető egy-egy albumképes fotó, csak nehezebb kifogni a jót. Nyilván férhetett volna nagyobb telep a házba, de ha már lóerőben annyira nem megnyerő az Exynos 7570, takarékosságban tényleg az, plusz ott vannak a spórolós módok. Az adatkommunikációs paletta is korrekt, a Samsung logó pedig a megbízhatóságra lehet garancia – régebb óta versenyeznek a koreaiak mobilos vonalon, mint a legtöbb rivális. Aki egy ízig-vérig terepre termett mobilt akar gyorsabb működéssel és tényleg olyan extrákkal, amit más nem tud (pl. hőkamera), még mindig a CAT S60 lehet a szíve választottja, csak készüljön föl a kétszázezret súroló árcédulára. Az XCover 4 ennél sokkal olcsóbb, és így is bátran el lehet vinni egy esős hétvégére a Tátrába vagy az építkezésre, miközben szolgáltatásban jár a gyártótól megszokott eklektika.

Samsung Galaxy XCover 4

Bone123

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk, a felajánlást köszönjük!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről és a Galaxy S8-ról lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nomu T10: nem okos, viszont szívós

    Strapabíró hagyományos telefont mutatott be a Nomu, amely nyugodtan kieshet a zsebből, hacsak épp nem kötéltáncot jár a tulajdonos, két hegycsúcs vagy felhőkarcoló között.

  • Snapdragonnal futott tesztkört a Galaxy S8 Active

    A Samsung csúcsszériájának strapa változata valószínűleg hamarosan bemutatásra kerül, csak feltehetően nem errefelé.

  • Bemutatkozott a strapabíró S8 Active

    Az aktuális Galaxy terepmobil most sem spórolja ki sérülékenyebb fivérei legütősebb specifikációit. Ehhez por- és vízálló védelem, illetve ütés- és rázkódásálló burkolat jár.

  • Nomu S30 mini - nomus olyan rossz

    A Nomu hírnevét nem csak a rendszerbiztonsági problémák tették próbára, becsúszott egy tragikus modell is a szórásba. Az S30 viszont jól sikerült, és az S30 mini is.

Előzmények

Hirdetés