Samsung Galaxy Tab E 9.6 - E-gyszerű, E-lérhető

Hirdetés

Multimédia

Valószínűleg senkit nem fog meglepetésként érni, hogy hangsúlyozottan kedvező árú tesztalanyunk nem jeleskedik a képalkotás művészetében. Az 5 megapixeles, f/2.2 apertúrájú hátlapi szenzor mindössze autofókusszal tud hozzájárulni a készülő produktum minőségéhez, a 2 megapixeles előlapi kamera még ezzel sem, ehhez képest egészen vállalható szelfiket lőhetünk vele, természetesen ideális fényviszonyok megléte esetén. Ehhez például elérhető, többek között a szép arc funkció is, ahogy néhány egyéb trükköt is bevethetünk a tűrhető eredmény érdekében. Akad panoráma mód, éjszakai, sorozatfelvétel, HDR viszont nincs, úgyhogy maximum a fehéregyensúllyal és az ISO-val ügyeskedhetünk, ha szükségét érezzük.

Az elkészült képekről nem érdemes sokat filozofálni, kategóriájához képest egészen elviselhető formátumban tudjuk megőrizni a pillanatot, nyilván nem albumba illő módon, de ha valamit mindenképpen fotografikus formában kell eltárolnunk, praktikus megfontolásokból azért használható. Ha hirtelen óhajtunk kattintani, jó négy másodperccel számoljunk, mire megnyílik a program, ekkor még relatíve gyors az automatikus fókusz, de a kezdeti lelkesedés után teljesen közömbössé válik aziránt, hogy éppen mit szeretnénk lekapni. Mintha nem is lenne, úgyhogy saját kezűleg kell belőni a lényeget. A dinamikatartomány meglehetősen szűk, a fent említett módon csiszolgathatunk rajta, több-kevesebb sikerrel. Túl nagy részletességre ne számítsunk, ahogy a vonalélesség is hagy némi kívánnivalót maga után. Videózni HD felbontásban, 30 fps-sel tudunk (példa), az előlapi kamera pedig maximum 640x480-at tud.


[+]

Filmeket Full HD felbontásig nézhetünk, az DivX-szel viszont egyáltalán nincs jóban, ahogy a hangformátumokra is rendkívül kényes, úgyhogy ha nem rajongunk a némafilmekért, érdemes betárazni kiegészítő programot a gyári lejátszó mellé, ami viszont kompatibilis formátum esetén kiválóan kezeli a feliratokat is, és nagyjából ennyi hírértékű funkciót tud felmutatni. Kis ablakban sajnos nem, de osztott képernyős módban élvezhetjük a tartalmat, a szerkesztésről cserébe le kell mondanunk. Zenelejátszó terén sem árt bevásárolni, alapjáraton ugyanis kizárólag a Google Play Zene állítható csatasorba, itt viszont a megszokott módon rengeteg lehetőségük van zenei könyvtárunk rendezgetésére, ahogy a hangszínszabályozás is megoldható. A hangzás kissé üres és féloldalas, bár egész kiegyensúlyozott, filmet nézni például éppen jó. Ilyenkor teljes hangerőn is elfogadható minőségben szól, kissé ugyan halk és némi alapzaj hallható, de közel sem akkora, mint zenelejátszás közben. A metált mindenesetre ne erőltessük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés