Samsung Galaxy S Armani - droid öltönyben

Bevezető, tartozékok

A mobiltelefon legtöbbünknek csak szimpla eszköz, a modern kor ma már szinte elengedhetetlen és hasznos kelléke. Azonban mint szinte minden műszaki eszköznél, itt is megjelent a „státuszszimbólum effekt”, tehát hogy egyesek a mobiljukkal is azt kívánják közölni a környezetüknek, ők ezzel is ki szeretnének tűnni a tömegből. Elég csak megemlíteni az egyik legismertebb luxusmobil gyártót, a Vertut, melyek belülről átlagosak, azonban különleges anyagaikkal és méregdrága árukkal csak kevesek számára elérhetők.

Samsung Galaxy S Armani
[+]

Van viszont egy másik módja is az átlagtól eltérő modellek készítésének. Ez pedig, ha egy közismert gyártó összefog egy jó nevű, prémium (divat)márkával, és közösen készítenek valamit. Emlékezzünk csak az LG Prada és Prada II mobiljára vagy az elég meghökkentő Levi’s készülékre. A végeredmény persze eléggé kétesélyes, hiszen míg mondjuk a Prada mobil elegáns volt, addig a Levi’s készülék eléggé bazári hatást keltett. A Samsung számára sem ismeretlen terep ez, az olasz Armani divatházzal régóta együttműködnek. Eddig három modellel rukkoltak elő, ebből az első egy igen elegáns, de nehézkesen használható modell lett (P520 Armani), a második csúnya melléfogás (M7500 Emporio Armani), a harmadiknál meg leginkább rossz típust alakítottak át (B7620 Armani).

Samsung Galaxy S Armani
[+]

Az XXL GSM-től érkezett dobozban viszont megjött a negyedik közös kütyü, a teljes nevén Samsung i9010 Galaxy S Giorgio Armani (ez esélyes a világ leghosszabb mobilnév címére). A szimpla fekete papír megtévesztő, ez ugyanis csak egy külső borítás, maga a valódi doboz ezen belül van. Mégpedig nem is akármilyen, mert egy szintén fekete, bőrrel bevont, mágneszáras, keményfedeles cucc, jó körítés. A dobozkát felnyitva rögtön a készülékkel találkozunk, ezt kivéve két kisebb dobozkába botlunk. Egyikük rejti a papírokat, a másik pedig a tartozékokat. Ez jelen esetben egy hálózati töltőt (Armani logós!), egy adatkábelt és egy ízléses külsejű sztereó fülest jelent, utóbbihoz háromféle méretű gumidugó is jár.

Samsung Galaxy S Armani
[+]

Külső

A Samsungot sem kell félteni, tudták, hogyan lehet a fejlesztési költségeket ügyesen lefaragni. Konkrétan formatervezésre nem is kellett költeni. Fogták az Amerikában Captivate néven futó (és máshol nem kapható) Galaxy S variáns házát és erre építették fel az Armani style-t. Nem feltétlenül rossz lépés ez, mert sokak szerint a számtalan Galaxy S változat közül ez az egyik legszebb. Az én véleményem is hasonló, ez az Armani kivitel legalábbis igen vonzóra sikerült. A vékony, szögletesre vett forma, a matt mélybarna szín ízléses, de mégse túlzottan hivalkodó, mint mondjuk egy Vertu. A szépséghez hozzájön, hogy minőségben sem alkudtak meg a mérnökök. A burkolat nagy része fémből van, a hátlap valódi, mart mintázata nagyon jó fogást ad neki. Minden teljesen masszívan és hibátlanul van összerakva, lötyögés, nyikorgás szóba sem jöhet, ennek ilyennek kell lennie. Érdekes amúgy, hogy a fém ellenére csupán néhány grammal nehezebb a normál Galaxy S-hez képest.

Samsung Galaxy S Armani
[+]

Az előlapot jó szokás szerint a Gorilla Glass edzett üveg borítja. Ez alatt egy 4 hüvelykes Super AMOLED kijelző működik, WVGA (480x800 pixel) felbontással és 16 millió színnel. Természetesen kapacitív és multi-touch is, szóval nem sok panaszunk lehet rá. A képminősége igen jó, napfényben remekül látható, a betekintési szög sem adhat okot a panaszra. Érdekesség, hogy a vele együtt nálam járt Nexus S kijelzőjéhez képest az Armanit kicsit jobbnak éreztem. Picivel nagyobb fényerő, finomabb fényszabályzás és éles szögben sem torzuló színek jellemezték (a Nexus S-nél nagyon erős szögnél a fehér szín kissé elkékesedett). Az is érdekes volt, hogy a Nexus S-nél elvileg zsírtaszító bevonat is van, ehhez képest az Armani kijelzőjét ezerszer könnyebb volt tisztán tartani. Felül egy Girgio Armani felirat, tőle balra fény- és távolságmérő szenzorok, legfelül pedig a hangszóró. Az alsó térfélre az Android hagyományos négy gombja jutott, érintős kivitelben. A sorrendet itt is megvariálták, úgyhogy némi megszokást igényel.

Samsung Galaxy S Armani
[+]

A hátlap a már említett mart domborminta miatt is nagyon szép, és végre nem lepattintós. Az alsó műanyag részt kell meghúzni, ekkor a fémlap kiemelhető a helyéről. Az öt csík alól szól a kihangosító hangszóró, mégpedig egész normális minőségben és igen jó hangerővel. Mivel az akkufedél némileg süllyesztett, ezért asztalra téve sem némul el komolyabb mértékben. Legfelül csöndben és csicsa nélkül bújik meg a kamera optikája.

Samsung Galaxy S Armani
[+]

Oldalt is kerülték a zsúfoltságot, ennek megfelelően alul kizárólag a mikrofon lakozik, jobbra a bekapcsoló/zároló billentyű, míg balra a hangerőszabályzó került elhelyezésre. A teteje kicsit érdekesebb, itt vannak a csatlakozók. A 3,5 mm-es jack kapott egy kis krómgyűrűt, a microUSB viszont még ennél is jobban járt. Ezt ugyanis egy elhúzható kis ajtó mögé rejtették.

Hardver, operációs rendszer

Ha a külsőnél a Galaxy S volt a „donor”, akkor a hardvernél is ezt az utat követték. Ennek megfelelően az Armaniban is egy 1 GHz-es Hummingbird processzor dobog, ami mellé 512 MB RAM és egy PowerVR SGX540 grafikus gyorsító tartozik. A jelenleg piacon lévő megoldások között ez az egyik legerősebb csomag, úgyhogy nem sok panaszunk lehet a sebességre. Ebben az is segíthet, hogy a Galaxy S Armani már alapból az Android 2.2 Froyo rendszerrel érkezik, amit a Galaxy S tulajok egy része már szintén magáénak tudhat (egy részük meg szeretné magáénak tudni). Ahogy az várható volt, megmaradt a TouchWiz felület is, amit nem biztos, hogy mindenkinek tetszik, de részemről elég jól használhatónak tartom, ráadásul sok helyen extra opciókkal és funkciókkal ruházza fel az Androidot.

Samsung Galaxy S Armani

Szolidan bántak viszont az Armani elemekkel, ami nem is baj, az M7500 okozta sokk bőven elég volt. Az egy szem felirat után egy átalakított bekapcsoló animáció fogad (öltönyös droid befigyel), a menüben pedig egy, az Armani oldalra mutató parancsikon, illetve az Armani betűtípus van extraként. Minden más adott a Galaxy S-ből, így nem is megyek bele bitenkénti részletezésbe, de a fontosabb dolgokat természetesen megemlítem. A főképernyő már eleve jól testre szabható, viszont egyrészt kapunk extra Samsung widgeteket, másrészt a szerkesztés sokkal egyszerűbb. Elegendő egy kétujjas mozdulat és máris állítható, hogy egytől hétig hány képernyőt szeretnénk és ezek sorrendje is szabadon variálható.

Samsung Galaxy S Armani

A főmenü ugyanezen módszerrel szerkeszthető, az egyes ikonok sorrendje teljesen szabadon variálható, alternatívaként átkapcsolhatunk sima listás nézetbe is. Az alsó sávon négy ikont látunk, ezek a főképernyőn és a főmenüben is látszanak, így rögtön hozzáférünk a tárcsázóhoz, a névjegyzékhez, az üzenetekhez, a negyedik meg magát a menüt nyitja/zárja be. Az alapfunkciókkal semmi gond nincs, a névjegyzék korlátlanul várja a kontaktokat, mindenkihez bőséges mennyiségű információ tárolható. Üzenetírásnál sincs túl sok gond, a Samsung saját virtuális billentyűzete álló és fekvő helyzetben is jól használható. Akinek még több kell, kapcsolja be a Swype nevű bevitelt, ahol még az ujjunkat se kell felemelni a kijelzőről, hátránya viszont, hogy magyarul nem működik.

Hirdetés

Adatkommunikáció, internet

Csúcsmodellhez illően nem spóroltak az adatátviteli lehetőségeken. Van négysávos GSM és háromsávos 3G modul, GPRS, EDGE, 3G és HSPA (7,2 Mbit lefelé, 5,76 Mbit felfelé), szóval mindig és mindenhol a lehető leggyorsabban tudunk mobilnetezni. Akkor sem leszünk zavarban, ha nem a mobilhálózatot választjuk. A WiFi b/g/n szabványokat ismer, a Bluetooth pedig nem csak sztereó, hanem a legújabb, 3.0-s verzió. Számítógéphez érdemes használni a microUSB-t, ahol többféle üzemmódból választhatunk és közben az akku is töltődik. A Galaxy S Armani 16 gigabájt belső tárhelyet kapott, ami még tovább bővíthető microSD kártyával. Ez a kapacitás egy időre biztosan elegendő, már csak azért is, mert kártyát nem kapunk a csomagban. A bővítéshez csak a hátlapot kell leszedni, kikapcsolásra nincs szükség.

Samsung Galaxy S Armani

Internetezésre a beépített böngésző kiválóan alkalmas, főleg, hogy a 2.2-nek köszönhetően a flash tartalmakkal is elbánik. Böngészés közben könnyű a nagyítás a multi-touch miatt, a több ablakos futás sem gond. Akinek ezek ellenére sem felelne ez meg, számtalan alternatíva közül választhat a Marketről. E-mail se jelent gondot, a beépített kliens visz mindent, Exchange szerverrel is kommunikál, a Gmail meg eleve külön van. Ha mellékletként Office dokumentumot kapunk, azt rögtön megnyithatjuk, mi több, szerkeszthetjük is. A készüléken (és a kártyán) lévő tartalmat gyárilag telepített fájlkezelővel tarthatjuk ellenőrzés alatt.

Samsung Galaxy S Armani

Az extra programok között kiemelném az Aldiko eBook nevű szoftvert. Mint a nevéből is következik, ez egy ebook olvasó és kliens, mivel vásárolni, letölteni is tudunk vele. Például olyan gyöngyszemeket, mint az alant látható képen szereplő „The Pincess and the Penis” nevű alkotást, ami a teszt idején a heti legnépszerűbb alkotások között szerepelt. Szintén hasznos lehet az AllShare, ami segít a multimédiás tartalmak vezeték nélküli lejátszásában és megosztásában a DLNA funkció segítségével. Itthon kevésbé használható a Layar AR, aminek segítségével információkat tudhatunk meg a környezetünkről. Nem hiányozhat a Google Maps sem, az 5.0-ra frissítés után egyből 3D-ben, illetve a beépített iránytűnek köszönhetően valós irányban látjuk a térképet. Egy extra van a Galaxy S 2.1-hez képest, ez pedig a task manager. Itt látjuk az éppen futó programokat, ki is tudjuk lőni őket, továbbá automatikus RAM tisztítást is bekapcsolhatunk, a telepített programokat pedig átmozgathatjuk kártyára, ha kevés lenne a hely.

Samsung Galaxy S Armani

Multimédia

Ellentétben a Nexus S-el, itt nem piszkálták a kamerát, maradt tehát az 5 megapixeles érzékelő, a LED-nek meg nyoma sincs, úgyhogy sötétben csak a kijelzővel villoghatunk. Világosban viszont jó eséllyel kezdhetünk bele a fotózásba. A TouchWiz a kereső felületét is átalakította, ami nem csak szebb, hanem sokkal okosabb is lett, hiszen opciókból bőven jutott. A felbontás és minőség állításán felül van itt fehéregyensúly, ISO, expozíció, időzítő, előre programozott témák és fotózási módok, arcfelismerés, pislogásérzékelés, effektusok, tehát van mit babrálni. Extra, hogy kültéri fotózáskor az egyébként is nagyobb fényerőre kapcsoló kijelzőt még fényesebbre vehetjük, így minden körülmény között jól látjuk, mit is szeretnénk fényképezni.

Samsung Galaxy S Armani

A rengeteg opció ellenére a tesztképeket hagyományosan alapbeállításokon készítettem (a felbontás és minőség a legjobbra volt állítva), és azt hiszem, elégedettek lehetünk az eredménnyel. A Nexus S-nél látott elmosódás itt jóval alacsonyabb, cserében kicsit több zajt kapunk. Különösebben nem kell panaszkodnunk rá, az Armani teljesen normális, kellemes fotókat készít, érdemes megnézni mondjuk az 5 megapixeles HTC-ket hozzá képest. Szerencsére a videót sem piszkálták, tehát megmaradt a 30 fps sebességű, 720p (1280x720 pixel) felbontású teljesítmény, mi több, megspékelték azzal, hogy folyamatos autofókuszunk is van. A tesztvideót ITT lehet megnézni és két dolgot azért megjegyeznénk vele kapcsolatban. Egyrészt az automata fókusz kicsit működhetne jobban, másrészt a hangnál valami alapzaj van, ez bizonyára szoftveresen javítani lehet.

Samsung Galaxy S Armani

Zenei fronton is csak jókat tudok elmondani róla. A 3,5-es jack kötelező, a lejátszó sokkal jobb a gyárinál. A zenéket itt is előadó és album szerint böngészhetjük, az albumképek megjelennek, van ismétlés, véletlen lejátszás. Számos hangszín közül választhatunk és sajátot is létrehozhatunk, van 5.1-es hangzás és egyéb effektek is. A legfontosabb viszont, hogy a hangminőség igen kiváló. A gyári füles is remekül szól, a hangerő pedig óriási, a skála felénél már a fejünk lerepül. Extraként a listában bekapcsolhatjuk az albumnézetet, ahol 3D-ben kereshetünk a zenék között. Sajnos ennyi jó dolog után szomorú leírni, hogy a rádiónak nyoma sincs, noha a Samsung ebben is erős szokott lenni.

Samsung Galaxy S Armani

Üzemidő, összegzés

A mai okostelefonok sajnos közös jellemzője, hogy bár a tudásuk lassan a csillagos eget verdesi, ugyanez nem mondható el az üzemidőről. Szerencsére az Armani esetében kicsivel jobb a helyzet, mivel a Galaxy S-hez képest erősebb, 1650 mAh-s akkut kapott. Ez azért közepes használat mellett már elbír két napot is, ami még ha nem is világrengető teljesítmény, de egy kicsivel több az átlagnál.

Samsung Galaxy S Armani
[+]

Értékelés: Samsung Galaxy S Giorgio Armani
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 3 pont
Hogyan értékelünk?

Egy szépen feltuningolt Galaxy S, így lehetne összefoglalni az Armani változatot. A sokak szerint legszebb verziót felhasználva olyan mobilt alkottak, ami bizony szinte mindenben jobb lett az eredeti változatnál. A minőségi fém ház, a Super AMOLED kijelző, a megnövelt kapacitású akku mellett ott az alapból 2.2-es rendszer, mindez ugyanazon az erős hardveren, amit már eddig is ismertünk. Kitűnő zenei és multimédiás képességek, jó kamera és videó, a TouchWiz felület nyújtotta többletszolgáltatások és szoftverek, elegáns megjelenés. Tényleg minden együtt van, hogy kijelentsük, ez bizony egy nagyon kellemes mobil. Azonban mint mindig, most is vannak árnyoldalak, és nem az FM rádió hiányára gondolok. A jó dolgoknak ugyanis ára van, és ez most szó szerint értendő. Noha az Armani hatás egészen szolid (és ez jó is így), egy helyen biztosan érződik a név, ez pedig az ára. Míg a normál Galaxy S immár 100 ezer forintért is megkapható, az itthon hivatalosan bevezetésre nem kerülő Armani kivitelért keményen a zsebünkbe kell nyúlni, kártyafüggetlenül 165 ezret kell letennünk érte. Divatcég ide, remek tulajdonságok oda, ez bizony igen jelentős felár és bár biztosan lesznek olyanok, akik pusztán a név miatt megveszik majd, önmagában nem ér meg ennyit a különbség. A Tetszett pecsét mindenképp jár neki, mert valóban egy jól sikerült készülék, viszont az ára garantálja, hogy ne terjedjen el olyan széles körben, mint az eredeti Galaxy S.

Samsung Galaxy S Giorgio Armani

Rusi

A Samsung Galaxy S Giorgio Armanit az XXL GSM biztosította.
Budapest VI. Jókai tér 6.
Budapest VI. Teréz körút 18.
On-line a www.xxlgsm.hu címen.

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy S Giorgio Armani
Samsung Galaxy S Armani Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 122,5 x 64,2 x 9,9 milliméter
Tömeg 123 gramm
Színvariációk sötétbarna
Kijelző
Kijelző átlója 4 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 800 pixel
Kijelző típusa Kapacitív Super AMOLED érintőképernyő
Színárnyalatok száma 16 millió
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Memória 512 MB RAM / 16 GB ROM
Memória bővíthetősége microSDHC (32 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 7,2 Mbit / 5,76 Mbit
IrDA / Bluetooth nincs / van
WiFi 802.11b/g/n
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
Alapfunkciók
Profilok csak néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 2.2, TouchWiz 3.0 UI
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok nincs
Valutakonverter nincs
Extra szoftverek AllShare, Aldiko eBook, Layar AR böngésző, Press Reader, Social Hub, ThinkFree Office, Write and Go, Samsung Apps, TouchWiz widgetek
Multimédia
Fő kamera 5 megapixeles, autofókuszos
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel van, 720p (1280 x 720 pixel), folyamatos fókusz
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 1650 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő N/A
Beszélgetési idő N/A
Egyebek
3,5 mm-es jack csatlakozó, DivX és Xvid lejátszás, TouchWiz 3.0 UI, TV-kimenet, Swype billentyűzet

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés