Samsung Galaxy Grand Prime DuoS - növekedés 64 bitre

Bevezető

Ha az ember besétál egy tetszőleges mobilszaküzletbe és körbenéz, a sok TouchWiz köré épülő Galaxy készüléket meglátva aligha az az első gondolata, hogy a Samsungnál bizony vészesen visszaesett a profit, márpedig 2014 végén koránt sem olyan rózsás a koreai gyártó helyzete, mint egy évvel korábban. Éppen ezért zajlanak már a felső vezetésben a pozíciócserék, és lassan a dizájnt is elérte a változás szele, a drága fémkeretes készülékek mellett ugyanis megjelent a teljes fémházba burkolt, alsóbb szegmensekben versenyző Galaxy A sorozat. Az idei termékpaletta azonban még javarészt a polikarbonát borításról és a jól megszokott samsungos ívekről szól.

A Samsung Galaxy Grand Prime nagyképernyős készülék közepes áron
[+]

Ez korántsem jelenti azt, hogy a koreai gyártó lemaradt volna hardveres szinten, a 4,3 hüvelykes Ace 4-et például már a 64 bites Snapdragon 410 hajtja, remek rendszersebességet biztosítva, és ehhez a felhozatalhoz csatlakozik a Galaxy Grand Prime, amelynek dual SIM-es változatát az XXL GSM bocsátotta rendelkezésünkre.

A Samsung Galaxy Grand Prime a megszokott dizájnt követi
[+]

A Grand Prime előnye az említett Galaxy-val szemben a nagyobb, öthüvelykes képátló, a qHD felbontás, valamint a 8 megapixeles hátlapi és az 5 megapixeles előlapi kamera, ami a önfotózás őrültjeinek lehet remek hír. Fel kell cserébe adni az AMOLED kijelzőt, a 4G hálózatok támogatását és a szolgáltatói kedvezményeket, a Grand Prime ugyanis hivatalosan nem kerül hazánkban forgalomba.

A Samsung Galaxy Grand Prime visszafogott dobozt kapott
[+]

A készülék világosszürke, visszafogottan elegáns dobozban vásárolható meg, amelynek a tetején egy gigászi G betű jelöli, hogy melyik széria tagja lapul a fedél alatt. Az egész doboz alig szélesebb az azt rejtő öthüvelykes készüléknél, amelynek tálcáját eltávolítva egy hagyományos kialakítású mikrofonos fülest, egy microUSB kábelt és a mi esetünkben az 1 amperes amerikai típusú konnektort találunk.

Külső és kijelző

„A bevált recepten ne változtass” mottója a Galaxy készülékek dizájnjának három szezonját végigkövette, és a Grand Prime is pont azokat a formákat, íveket, gombokat és anyagtípusokat követi, ami a samsungos nagy könyvben meg van írva. Ez, bár könnyedén azonosíthatóvá teszi a márkát (főleg a színes TouchWiz felület villanásakor), sokan ráuntak az újra meg újra visszatérő formavilágra. Ezen változtathat a Galaxy A sorozat, a Grand Prime azonban még a régi paradigma terméke.

A Samsung Galaxy Grand Prime összeszerelési minősége remek
[+]

A készülék 144,8 x 72,1 x 8,6 milliméteres házával és 156 grammos tömegével a nevéhez méltóan grandiózus okostelefon, mindez pedig az összeszerelési minőség javára szolgál, persze a fenti méretek nehézzé teszik az egykezes használatot. A megszokott polikarbonát borítással nem akadt gondunk – sehol semmi recsegés –, a csúszós hátlappal viszont igen.

A Samsung Galaxy Grand Prime egykezes használata nehéz, de megoldható
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Motorola Moto G (2014) Dual SIM Nokia Lumia 735 Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő 350 nit 344 nit 306 nit 301 nit
Fekete fényerő 0,48 nit 0,31 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány 729:1 1110:1 végtelen n/a
Színhőmérséklet 7373 K 7285 K 6681 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

A főszereplő az 5 hüvelykes TFT kijelző, amely 540 x 960 pixeles felbontásával és 220 ppi-s képpont sűrűségével nem tartozik az élesebb panelek közé, persze nem is kérnek el a készülékért százezreket. A maximális fényerő közepes, a színek rendben vannak, a betekintési szögeknél viszont már észrevehető jelentősebb kontrasztcsökkenés. A kalibráció valamivel kékesebbre sikerült az ideálisnál, a panel érintésérzékenysége ellenben hibátlan.

A Samsung Galaxy Grand Prime tradicionális home gombot kapott
[+]

A kijelző alatt a jól bejáratott, alkalmazásváltó és vissza érintőgombok, közöttük pedig a nyomógombos home billentyű kapott helyet – a kezelőgombok érzékenysége pont jó. Felülre a beszélgetési hangszóró, a közelségérzékelő és az 5 megapixeles előlapi kamera került egy Samsung és egy DuoS felirat társaságában, a fénymérő és az értesítési LED ezúttal sajnos kimaradt.

A Samsung Galaxy Grand Prime hátlapja csúszós
[+]

A hangerőt a bal oldalon szabályozhatjuk, a készüléket pedig a jobb oldalon elhelyezett billentyűvel kapcsolhatjuk be, ezek érzékenysége is megfelelő. A 3,5 milliméteres fülhallgató-kimenet felülre, a microUSB port alulra került. A hátlap elemei, így a 8 megapixeles kamera, a ledes villanó, a multimédiás hangszóró és egy újabb márkafelirat felülre kerültek. A microSIM kártyákat, a microSD-t és a 2600 milliamperórás akkumulátort a hátlap lepattintása után illeszthetjük megfelelő helyükre.

Hardver és rendszerfelület

Rendszeres olvasóink már meg sem lepődnek azon, ha egy középkategóriás készülék is 64 bites SoC-vel érkezik, a Snapdragon 410 pedig másfél hónap alatt fél tucat készülékben felbukkant. A négy, 1,2 gigahertzes Cortex-A53-as mag (MSM8916) és az Adreno 306-os GPU IP persze a jelen revízió és androidos verzió esetében még 32 biten funkcionál, ennek ellenére elégedettek szoktunk lenni a kombináció teljesítményével. Rendszermemóriából 1 gigabájt jár, a belső tároló pedig 8 gigabájtos, ami elég szűkös az alkalmazások és ideiglenes fájlok számára (5,12 gigabájt marad szabadon), multimédiás fájljainkat viszont akár 64 gigabájtos microSD-n is tárolhatjuk.

A Samsung Galaxy Grand Prime hátlapja alatt SIM és microSD foglalat van NFC nincs
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy Ace 4 Huawei Ascend Y550
Chipset Snapdragon 410 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 20846 pont 18500 pont 21541 pont 20963 pont
Vellamo Browser 2135 pont 1760 pont 2301 pont 1999 pont
Vellamo Metal 864 pont 745 pont 788 pont 732 pont
SunSpider 1.0.2 1103,3 ms 1480,3 ms 1099,9 ms 1189,1 ms
Geekbench 3 (single) 464 pont 345 pont 476 pont 484 pont
Geekbench 3 (multi) 1420 pont 1109 pont 1422 pont 1466 pont
GFXBench Manhattan onscreen 6,4 fps 6,9 fps 8,4 fps 7,8 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1,7 fps 1,7 fps 1,9 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 12,8 fps 15,4 fps 15,3 fps 15,4 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 5,9 fps 5,3 fps 5,4 fps

A hardver a kategóriaátlagnak megfelelően szerepelt a szintetikus teljesítményteszteken, ám ami ennél fontosabb, a négy Cortex-A53-as mag elég az Android KitKat és a TouchWiz felület gördülékeny meghajtására, bizonytalanságokkal csak komolyabb háttérfolyamatok esetében találkozunk. A GPU-nak persze megvannak a korlátai, bár a játékok többsége megfelelő sebességen fut, az Asphalt 8-féle, igazán rendszerigényes tételeknél már határeset a képfrissítés. Komoly melegedés nem jellemző a készülékre.

ToucWizt kapott a Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Flat stílusú és színes a Samsung Galaxy Grand Prime DuoS felülete

A Grand Prime Android 4.4.4-en nyugvó TouchWiz verziót kapott a korábbiaknál jóval kevesebb felesleges szoftveres kiegészítővel. A gyártói felületet flat stílusú, színes ikonok, sötétkék és fekete hátterek és zöld funkciógombok jellemzik. A kezdőoldalakon 4 x 4-es az ikonkiosztás öt tálcaelemmel. A widgeteket és a háttereket csíptető mozdulattal vagy hosszú érintéssel rendezhetjük és kezelhetjük.

A Samsung Galaxy Grand Prime DuoS alkalmazásváltója Beállítások menü, Samsung Galaxy Grand Prime DuoS

Az alkalmazásváltót a baloldali kapacitív gombbal hívhatjuk elő, opcióval az összes futó app bezárására, a Google asszisztense a home gomb hosszú lenyomásával aktiválható. Az értesítési panelt, mint mindig, felülről lehet lehúzni. Ezen öt gyorskapcsoló kapott helyet, balra simítva másik öthöz juthatunk. A kapcsolók alatt a fényerő állítható, ami jól jön, mivel kimaradt az automatikus szabályozás. A zárképernyőhöz mintás, húzós, PIN-es és jelszavas védelem rendelhető. Ugyanitt megjelenik az idő, néhány alapinformáció, a zenelejátszó és a rádió widgetje, valamint a kamera indítóikonja.

 Samsung Galaxy Grand Prime DuoS  Samsung Galaxy Grand Prime DuoS

Mivel szűkösebb a mellékelt TouchWiz verzió funkcióarzenálja a csúcskészülékekénél, a beállítások menü ezúttal nem olyan kaotikus, mint mondjuk egy Note 4 esetében. Hiányzik az S Voice hangasszisztens, a megjelenési beállítások között pedig a kijelző kalibrációs sémái, de a hadonászós és egyéb gesztusvezérlési funkciókról is le kell mondanunk.

Szoftverek és extrák

A touchwizes telefonkönyv tárcsázója rendelkezik gyorskeresési és gyorshívási funkciókkal, és persze kiválasztható, hogy melyik SIM-ről indítsuk a hívást. A naplók szintén kijelzik a SIM-ek számát, a névjegyeknél pedig kérhető csak az egyik vagy mindkét SIM tételeinek megjelenítése. A névjegyeket egyébként behívhatjuk Google-fiókunkból, az eszköz memóriájából és egy fájlból is, de az exportálás és a szinkronizálás sem okozhat gondot.

A Samsung Galaxy Grand Prime DuoS telefonkönyve mindent tud A Samsung Galaxy Grand Prime DuoS-ra magyar billentyűzet letölthető

Az email alkalmazással rendben sikerült beállítani fiókjainkat, bár opciót nem találtunk az összes (értsd: több száz) levél egyidejű letöltésére. Keresni a megjelenített emailek között mindenesetre lehet, állítható a betűméret és kapunk szűrési funkciókat. Szöveget vagy a Google hangalapú módszerével (vagyis diktálással) vihetünk be, vagy a Samsung billentyűzetével; a nagy kijelzőnek hála kényelmes a gépelés. A magyar nyelv, a QWERTZ-kiosztás, a hazai érkezetek és a korrektúra a magyar billentyűzetcsomag letöltésével működik.

S Tervező és a Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Fájlkezelő és a Samsung Galaxy Grand Prime DuoS

Teendőinket az S Tervezővel organizálhatjuk, amely preferenciánk szerint éves, havi, heti, napi és listást nézetben csoportosítja eseményeinket. A tételek a Google-fiókkal szinkronizálhatók, a hatékonyságot pedig keresési funkció segíti. A remek fájlkezelő listázza a készülék és az SD-kártya tartalmát fájltípusok szerint, továbbá megtekinthetjük a legfrissebben letöltött vagy felmásolt állományokat is. Természetesen a tallózás is megoldott, opcióval a rejtett fájlok megjelenítésére.

 Samsung Galaxy Grand Prime DuoS  Samsung Galaxy Grand Prime DuoS

Eszközök közül jár a hangrögzítő, a számológép, a jegyzetelő, a Dropbox, valamint az óra, amely ébresztő stopper és világóra funkciókkal is rendelkezik. Több samsungos app a tárhelyet szerencsére nem foglalja, ami pedig a gyártó rajongóinak hiányzik, az letölthető a Galaxy Apps áruház segítségével. Androidos készülék lévén, a Google szoftvercsomagja természetesen nem maradt ki.

A böngészési élmény gyors a Samsung Galaxy Grand Prime DuoS-on Lapok kezelése, Samsung Galaxy Grand Prime DuoS

Két böngészőt találunk a Grand Prime-on: a Chrome-ot és a sokkal jobban optimalizált samsungos darabot, amelynek az egyik előnye, hogy a kereső- és állapotsáv elrejtésével az egész 5 hüvelykes képernyő rendelkezésünkre áll. Természetesen megoldott több lap kezelése, váltás asztali nézetre, keresés az oldalon, a tartalommegosztás és a könyvjelzők használata. A böngészés javarészt gördülékeny és gyors, a Snapdragon 410-es rendszerchip jó szolgálatot tesz, a legkomplexebb honlapok esetében viszont már találkozni néha megakadásokkal.

Kamera és multimédia

A Grand Prime az első olyan Samsung készülékek egyike, amelyek a szelfis réteget is megszólítják, és ennek megfelelően megkapjuk Galaxy Note 4-gyel bemutatkozó „szelfipanoráma” funkciót, amely az amúgy is nagy látószögű 5 megapixeles kamera rögzített terét pásztázó mozdulattal tovább növeli. A szépítő funkciók sem maradtak ki (retusáló, tokacsökkentő, szemnövelő), viszont a Samsungnál még nem jöttek rá, hogy vakuként vagy tónusos villanóként a kijelző fényereje is használható. Íme egy önfotó. A hátlapi modullal 3254 x 2448 pixeles, vagyis 8 megapixeles fotók lőhetők. Az élőkép bármely pontját megérintve rendben funkcionál az érintőfókusz. A széleken a felvételi gombok (fotó, videó), a vaku, a galéria, a kameramódok (panoráma, hátsó szelfi, HDR, képsorozat, animált GIF, éjszakai mód) és a beállítások érhetők el (rácsvonalak, koordináták, hangvezérlés, önkioldó, érzékenység, expozíció).

Az előlapi 5 megapixeles kamera nagy látószögű a Samsung Galaxy Grand Prime-on
[+]

Az elkészült hátlapi fotók a kategóriaátlagot hozzák: a részletgazdagság egész jó, a széleken nincs jelentős lencsetorzítás, a dinamikatartomány és a fehéregyensúly pedig jó, ám felfedezni némi zajt. Nagy kontrasztok kompenzálására megfelelő opció a HDR. A makrofelvételek közelről, akár 5 centiméterről is lőhetők, és részletből is jut elég, még ha nem is annyi, amit a csúcskategóriában lát az ember. Este már jelentősen csökken a képminőség, és azzal párhuzamosan nő a képzaj is. Samsung készüléknek megfelelően nincs mód hosszú záridő használatára, így sötétben világos kép csak ISO800 fölött lőhető, vagy az enyhén kékes és közepes erejű vaku bekapcsolásával. Akad a középkategóriában jobb készülék esti fotózáshoz, de legalább a fókusz megbízható, ami gyakran gond az okostelefonok között. Videofelvétel Full HD, azaz 1920 x 1080 pixeles felbontáson készíthető. Az elkészült klippek részletgazdagsága átlagos, akárcsak a videók hangminősége, ahogy az alábbi példa is bizonyítja.

 Samsung Galaxy Grand Prime DuoS  Samsung Galaxy Grand Prime DuoS

A Samsung annyira takarékosra fogta a szoftveres felhozatalt, hogy az egyébként jól felszerelt zenelejátszójuk egyszerűen kimaradt, így a Google Play Zenével lehet számainkat megszólaltatni. Az alkalmazás persze alapvetően az áruházas tartalmakra lett kitalálva, de gond nélkül megbirkózik az ismertebb formátumok mindegyikével. Hangszínszabályozóból az alapvető androidos variáns jár. Nem maradt ki viszont az FM-rádió, ami hiánykellék a drágább Galaxyk esetében. A rádiózáshoz füles csatlakoztatására lesz szükségünk.

 Samsung Galaxy Grand Prime DuoS

A videolejátszóból szerencsére megkapjuk a touchwizes változatot, amely H.263, H.264 és Mpeg4 kódolások esetében megbirkózik a Full HD felvételekkel is, a 2K-s videókkal viszont már nem. A lejátszó ismeri a feliratokat, a kép méretezhető, az ablakos mód viszont kimaradt. A hagyományos kialakítású headset középszerű minőségre képes, beszélgetésre inkább alkalmas. A hátlapi hangszóró is az átlag szintjét hozza. A maximális hangerő jó, a hangminőség pedig elmegy, hacsak nem a maximumon járatjuk, ilyenkor már torzulnak a hangok, főleg a magas tartományban.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Grand Prime adatkommunikációs felhozatala jó esetben is közepes. A dual SIM-es megoldás előnye, hogy egyszerre két kártyával is a hálózaton lóghatunk egy adatkapcsolat mellett, telefonálás közben viszont csak egy SIM aktív, a másik lekapcsolódik. A hangminőséget beszélgetés közben mindkét oldalon átlagosnak találtuk, a hangerővel nem volt gond. A probléma az adatsebességgel akad: a letöltési maximum ugyanis 21 Mbps 3G hálózaton, ami a középkategóriában, 4G modemmel felszerelt riválisok körében egyszerűen alacsony. A WiFi modul szabványa 802.11b/g/n Direct és hotspot funkciókkal, a Bluetooth-é 4.0 A2DP-vel, a microUSB port pedig 2.0-ás MTP funkciókkal, OTG támogatás nélkül. A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett a GPS és GLONASS műholdak jeleinek segítségét kérhetjük, a pozíciószerzés villámgyors. Kimaradt az NFC és az infra.

A Samsung Galaxy Grand Prime üzemideje átlag feletti
[+]

A Samsung készüléke 2600 milliamperórás akkumulátort kapott, ami jó üzemidő biztosít. Mi a szokásos tesztelői és napi rutin mellett 5 - 5,5 órás képernyőidőt értünk el. Nyilván ez naponta is ledarálható, a takarékosabbak viszont kétnaponta dugják majd töltőre a grandiózus öthüvelykest. A MinDig TV HD adásából közepes fényerőn 8 óra tévézés jött ki, böngészni 9 órát tudtunk egy töltéssel – ezek az értékek rendben vannak. Hagyományos értelemben vett energiatakarékos mód nincs, ultratakarékos viszont igen, ami minden háttérfolyamatot, kapcsolatot és vizuális elemet kilő, olyan alapvető funkciókra redukálva a szegény okostelefont, mint a hanghívás, üzenetküldés, óra, jegyzetek, számológép és böngészés.

Jó készülék a Samsung Galaxy Grand Prime de erős a konkurenciája
[+]

Értékelés: Samsung Galaxy Grand Prime DuoS
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Samsung Galaxy Grand Prime DuoS hivatalosan itthon nem lesz kapható, ezért alternatív csatornákon és garanciás feltételekkel kell beszereznie annak, aki meg akarja kaparintani az 5 megapixeles szelfikamerával felvértezett touchwizes készüléket. A hatvanezer forintos kártyafüggetlen ár mellett az elő- és hátlapi kamera is egész jól teljesít, a TFT kijelző, bár csak qHD-s és nem túl fényes, egész jó minőségű, a rendszersebesség a Snapdragon 410-es SoC-nek hála pedig remek. Bár a készülék dual-SIM-es, ami sokak számára előny, kifogásoljuk, hogy a 4G támogatás kimaradt, de a koreaiak kispórolták az értesítési LED-et és az NFC-t is. Az FM-rádió ellenben kellemes meglepetés, ez a drágább Galaxy-kból szokott kimaradni.

Mivel akad az árkategóriában bőven 720p-s alternatíva gyártói garanciával (Huawei Ascend G620s, Nokia Lumia 735, Alcatel One Touch Idol 2 S, Xiaomi Redmi 1S), qHDs vonalon pedig olcsóbb riválisok (Microsoft Lumia 535, Huawei Ascend G6), így a Galaxy Grand Prime leginkább azoknak lehet alternatíva, akik megszokták a samsungos formavilágot, megszerették a touchwizes felületet, nem választanának 5 hüvelyk alatti készüléket (mondjuk a Galaxy Ace 4-et) és gyakran fotózzák önmagukat. Sikertermékké az erős konkurencia mellett azonban nehéz lesz válnia.

Bone123

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy Grand Prime DuoS
Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 144,8 x 72,1 x 8,6 milliméter
Tömeg 156 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat két microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 540 x 960 pixel (220 ppi)
Kijelző és készülékház védelme n/a
Kijelző típusa TFT kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916)
Processzor típusa négymagos 1,2 gigahertzes Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB (5,12 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (64 gigabájt)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, LE)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.4 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok vannak
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek S Tervező, videolejátszó, Galaxy Apps, számológép, Evernote, fájlkezelő, hangrögzítő, jegyzetelő, rádió
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autófókusz, LED
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videó felvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2600 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő 17 óra (3G)
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, ultratakarékos mód

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés