Samsung E900 - fekete mágia

Multimédia

Mit is várhat el az ember egy védett optikás, villanóval felszerelt, CIF videók rögzítésére alkalmas két megapixeles kamerától? Sokat. És azt bizony mind meg is kapja megfelelő fényviszonyok esetén. Kültéren részletgazdag, kontrasztos és realisztikus színekben pompázó fotók készíthetők, ahol csak a korlátozott dinamikatartomány jelent igazi gátat. Erősen fénylő hátterek vagy csillogó tárgyak komoly beégéseket, esetleg teljesen szürkébe hajló lenyomatokat eredményeznek. A villanó és ISO értékek ugyanúgy állíthatók, mint a fehéregyensúly, ezen túlmenően digitális zoom is rendelkezésre áll. Beltéren, természetes fény mellett nincs komolyabb baj, azonban a kompakt fénycsövek teljesen kiborítják a fekete törpét, és vörösben úszó zajhalmazok megalkotására késztetik. A kompozíció további cicomázására kitűnő keretek és hatások is elérhetők, de kisebb, 320 x 240 képpontos méretben 9 vagy 15 képből álló sorozatok is rögzíthetők. Képszerkesztő segítségével némi utómunkára is van lehetőség, de első lépésben 240 x 216 képpontos méretűre zsugorodik az eredeti műalkotás.

Néhány tesztfelvétel:

Egészen jó minőségű, 352 x 288 pixel felbontású videók rögzítők, melyek ha nem is tökéletesek, de jónak mondhatók. Felvétel közben használható a digitális zoom bár a billentyű kattogása, és a nem éppen fokozatmentes ugrások miatt ennek használatát nem igazán preferáltam. Akármilyen logikus gondolatnak tűnt, hogy a tévé kimenet segítségével nagyban is megbámuljam amatőr filmjeim, sajnos szükséges kábel hiányában erre nem volt lehetőségem. Pedig tényleg krátereket fúrt oldalamra a kíváncsiság. Íme egy tesztvideó.

A készülék belső memóriája 80 Mbyte, mely T-Flash (régi nevén microSD) kártyával bővíthető. Ez bőségesen elegendő tárhelyet biztosít a zenelejátszó számára mely ugyanolyan mostohán kezeli a kártyát, mint a korábbi modellek. Ez alatt azt kell érteni, hogy amíg a belső memóriából fejlett eAAC+ és WMA formátumokat is lejátszik, addig kártyáról csak MP3-at hajlandó megszólaltatni. Erre racionális magyarázatot nem találtam. Sztereó Bluetooth fejhallgató hiányában a készülékhez mellékelt fülessel hallgattam meg a beépített ekvalízerrel és 3D hangzással felturbózott lejátszási listákba rendezett dalokat. Sajnos igen vérszegény és halkan muzsikában volt részem, mely jócskán alulmúlta a korosodó Sony Ericsson K700i-m telt, relatíve basszusos hangzásvilágát.

A lejátszót elindítva azonnal szembetűnik, hogy három új érintőgomb is „megjelenik”, melyek a számok közötti előre és visszalépésre, valamint a lejátszás szüneteltetésére és folytatására hivatottak. Ez rögtön megtetszett és azzal a lendülettel össze is csuktam a telót, hogy úgy is kipróbáljam őket. Ilyenkor alapesetben bezárul a lejátszó és háttérben folytatja a zenélést. Képernyőre csalogatásához először fel kell oldani a billentyűzetet, majd meg kell nyomni a jobb oldali MP3 gyorsindító gombot. Másik alternatíva, hogy a flip alkalmazás lezáró hatása megszüntethető a beállítások között. Számomra logikusnak tűnt volna, hogy a zenelejátszó gombok a háttérben futó alkalmazásra is hatással legyenek. Sajnos a Samsung mérnökeinek ez nem jutott eszébe, így ezen gombok kizárólag akkor láthatóak, ergo akkor operálnak, ha a lejátszó fut a képernyőn. Kár.

Megjegyzés: A fórumon érkezett hozzászólások alapján a forgalomban lévő készülékeknél a háttérben futó zenelejátszó vezérlőgombjai előcsalogathatók a dedikált MP3 lejátszógomb megnyomásával anélkül is, hogy a lejátszó grafikus felülete megjelenne.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés