Hirdetés
Külső
Ízlések és pofonok, de a 9790-es BlackBerry szerintem az egyik legszebb okostelefon, amelyik valaha piacra került. Nyilván nehéz összehasonlítani egy teljes érintőkijelzős géppel, ahol a technikai fejlődést csak a vékonyabb készülékház és a kijelző körül egyre kevésbé látható káva jelenti; a 9790 ezekhez a készülékekhez képest egy műszer, amit igen jól meg is terveztek. Minden gombja pont ott van, ahol kényelmes használni, mindemellett pedig látszik az is, hogy ez már egy 2012-es modell, hiszen vékonyabb, kecsesebb, elegánsabb, mint elődei. Mindez számszerűsítve 110 x 60 x 11,4 milliméteres kiterjedést és 107 grammos tömeget jelent. Az anyaghasználat kiváló, a kijelzőt strapabíró Gorilla Glass borítja, a gombok kemény, jól használható műanyagból készültek, oldalt fémes csík fut körbe, míg a hátlap kellemes tapintású, gumírozott felülettel rendelkezik. A kialakítással kapcsolatban egyedül a minimális mértékben lötyögő hátlapot róhatjuk fel a RIM-nek, ezt leszámítva igen kellemes összeszerelési minőségről beszélhetünk.
Az előlap felső része íves, gyakorlatilag a készülék tetejére is ráhajlik és egyben funkciót is ellát, hiszen a kijelzőzárat ennek a résznek a megnyomásával tudjuk aktiválni és deaktiválni. Elöl található továbbá a telefonhangszóró és a távolságérzékelő szenzor, valamint a kissé talán túlságosan is erős fényű visszajelzőled, mely igény esetén folyamatosan is tud villogni, így tájékoztatva minket arról, hogy a készülék be van kapcsolva, ha pedig a sötétben elejtjük, tuti, hogy hívás nélkül is megtaláljuk. Fénymérő szenzor nem tudni, hogy van-e, mivel a kijelző háttérvilágításának erősségét nem lehet dinamikusan változóra rakni, ami elég nagy hiányosság; egy olyan opció van, mely automatikusan elsötétíti a kijelzőt, de ez nem tudni, hogy az-e, ami nekünk kell. Az viszont biztos, hogy a 2,45 hüvelykes képátlójú, 480 x 360 pixeles felbontású TFT-LCD panel nagyon jó minőségű és napfényben is kellemesen olvasható; viszont még minimális fényerőn is kisüti a szemünket éjjel. A felbontás nem tűnik túl magasnak, de nem szabad elfelejteni a tényleg aprócska méretet; ha ezt is számításba vesszük, 245 pixelt kapunk inchenként, ami pont olyan, mintha 4,5 hüvelyken 540 x 960 pixeles felbontást használnánk.
A kijelző alatti gombok nagyon rendben vannak. Adottak egyrészt a fő kezelőszervek, melyek közül nem csak a széleken lévő híváskezelő gombok, hanem a középen található optikai tapipad is nagyon hasznos, segítségével azok is tudják használni a készüléket, akik idegenkednek az érintőkijelzőtől vagy megszokták a korábbi Boldokat és nem akarnak átállni valami újra. Alul látható a készülék széléig tartó QWERTY-klaviatúra, mely tényleg kiválóan használható, nagyon kénylemes és hatékony szövegbevitelt tesz lehetővé.
A hátlap tetején az oldalt körbefutó fémes csík egy részét láthatjuk, rögtön alatta az 5 megapixeles, autofókuszos kamera, az ahhoz tartozó ledes villanófény, valamint a kihangosító hangszórója található. Alattuk terpeszkedik a levehető hátlap, melynek eltávolítása után hozzáférhetünk a microSD-foglalathoz és az akkumulátorhoz. A 3,5 milliméteres fülhallgató csatlakozó a készülék bal oldalára került, alul a microUSB-foglalatot, jobbra pedig az exponáló és a hangerőszabályzó gombokat találjuk. Utóbbiaknál nagyon hasznos, hogy zenelejátszás esetén lezárt képernyő mellett is működnek, segítségükkel tudunk állítani a hangerőn, tudunk számot léptetni és természetesen meg is állíthatjuk a muzsikát.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!