Hirdetés

RHA T10i - kizárólag ínyenceknek!

Tesztkörnyezet, hangminőség

Forrásnak egy iBasso DX50-et használtunk, hordozható eszközről lévén szó valószínűleg senki nem fog feljebb menni, de a headset funkciók miatt több mobiltelefonnal is meghallgattuk a kütyüt. A bejáratás tisztán zenével történt, körülbelül 50 órán keresztül járatódott, mielőtt komolyabb próbatételnek vetettük alá. A teljesen tiszta hangkép érdekében a Reference szűrőt vetettük be elsőként, ami elméletileg semmilyen irányban nem befolyásolja a hangzást. Zenefájlok tekintetében mindig igyekeztünk a legjobb minőségű felvételeket hallgatni, jellemzően veszteségmentes, PCM-kódolású .wav fájlok, illetve 24 bites, 192 kHz-es FLAC-k kerültek a repertoárba.

RHA T10i az iBasso DX50 társaságában
[+]

Kényelem szempontjából nem lehet panasz a fülhallgatóra, a beépített fülhorog ízlés szerint a fülünkhöz igazítható, egy ideális méretű illesztékkel alig érezzük, hogy van a fülünkben valami, esetleg fejünk intenzívebb mozgatásakor vehetjük észre, hogy egy igencsak vaskos kábel tartozik a headsethez. A hangminőségért a gyártó kézzel készített 770.1-es dinamikus drivere felel, ez ebben a kategóriában viszonylag ritka, az ismert konkurensek jellemzően többarmatúrás megoldásokat kínálnak ebben az árfekvésben. Öröm az ürömben, hogy füllel hallhatóan kihozták a lehető legjobbat ebből a technológiából. A T10i névleges impedanciája 16 Ohm, érzékenysége 100 dB, frekvenciatartománya pedig elméletileg 16 Hz-től 22 000 Hz-ig tart.

Az RHA T10i 180 fokos jack csatlakozója
[+]

Az első benyomásunk a T10i-vel kapcsolatban a testessége volt. A mélyekben nagyon komoly energia van, sok számnál a közép- és magastartományok fölé kerekedik, nem zavaró módon, de mindenképpen észrevehető mértékben. A mélyek közül inkább a mélyközép tartomány áll előtérben, a sub-basszus kellően gyors, tisztességesen jelen van, de egyáltalán nem túlzó, emiatt nem is különösebben fárasztó hosszútávon hallgatni a hangját. A középtartomány viszonylagosan háttérbe szorul, nem tolakodó, egyenletesnek és melegnek nevezhető, ugyanakkor kicsit túl részletes és világos akar lenni, valószínűleg ebből adódhat az „s„ és „sz" hangok szúróssága és az átlagosnál erőteljesebb alapzaj, ami szinte minden csendes számrésznél feltűnő. A magasak egyáltalán nem bántóak vagy élesek, a többség számára valószínűleg elegendő mennyiségben és minőségben vannak jelen, jó összhangban állnak a középtartománnyal. A hangképet összességében enyhén mélykiemeltnek mondhatjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • TDK blog: Hosszú utakhoz kiváló választás az NC360

    Az aktív zajszűrős fülhallgatók viszonylag kis számban vannak jelen a hagyományos társaikhoz képest, pedig sok esetben nagyon hasznos tud lenni a tökéletes izoláció.

  • RHA T20 - leheletnyi különbségek

    Az RHA egy újabb, kiváló minőségű in-ear fülhallgatót dob piacra: az előd már nagyon magasra tette a lécet anyagminőségben és hangban is, de apróságokban tudott még fejlődni a kütyü.

  • IFA 2015: Kipróbáltuk az RHA S500i-t

    A brit cég standján csomó ismerős termék fogadott minket, a DACAMP-ot még mindig nem tudtuk meghallgatni, de az S500i már a rendelkezésünkre állt.

  • MuziX blog: Új néven fut a TDK blog

    A TDK termékek hivatalos, hazai forgalmazója számos új audio terméket mutat be itthon, ennek megfelelően a vonatkozó blogunkban is foglalkozunk ezekkel a kütyükkel.

Előzmények