Realme GT Neo 3T - újramelegített pizza

Korrekt iparosmunka a Realme GT Neo 3T, viszont ha az elődhöz viszonyítjuk, akkor csak a töltés lett gyorsabb és egy generációval frissebb az operációs rendszer. Meg ebből van Dragon Ball Z különkiadás. Ami menő.

Adatok, üzemidő, összegzés

Egyszerre két nanoSIM fér a GT Neo 3T-be, viszont eSIM-et nem támogat. A hazai operátorok 4G és 5G hálózatai közül is támogatott az összes, a teszt során a Telekom hálózatán minden gond nélkül használtuk a telefont, kellemes beszélgetési hangminőséggel és gyors letöltési sebességgel. A kétsávos Wi-Fi 6 (a/b/g/n/ac/6) is kellően gyors, használható a telefon hotspotként is, fizetni pedig a hátlap alatt elhelyezett NFC-vel tudunk, az alapértelmezett szolgáltatás ehhez a Google Wallet. Navigációhoz kétsávos A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo és BDS hálózatok vehetők igénybe a telefonnal.

Hirdetés

(forrás: Mobilaréna) [+]

A 2.0 USB Type-C nem változott az elődhöz képest, de a töltés sebessége nőtt, a gyári adapter 80 wattos. Egy töltés 15%-ról 100%-ra pontosan 30 perc 44 másodperc, az első negyed órában több, mint 50%-nyi energiát szív magába az 5000 mAh-s telep. A vezeték nélküli töltés ugye nem opció, ilyen sebesség mellett viszont negyed óra a töltőn bőven elég egy teljes napnyi energiára. Az SoC ráadásul takarékosabb is, mint az újabbak, a Realme szoftvere pedig több fokozatú akkukímélő móddal segít kihúzni a telefonnal a töltőig. Ugyanakkor videózás, fotózás, játékok, böngészés, táblázatszerkesztés, közösségi média, telefonálás, rövidebb navigáció és közben folyamatos mobilhálózati és Bluetooth kapcsolat mellett is jól bírta a telefon, az én felhasználásommal másfél-két naponta elég volt tölteni, ha valaki visszafogottabb és nem 4-6 órás kijelzőidőket hoz össze a telefonnal, akkor simán kihozhat többet is a telefonból. Ami érezhető, hogy a játékokra szánt, számítási kapacitást kimaxoló GT Mód használata jobban meríti a készüléket, ám ez is paraméterezhető, a teszt idejére én mindent a megengedett maximumra állítottam.

Realme GT Neo 3T
Realme GT Neo 3T [+]

Realme GT Neo 3T
Pro
120 Hz-es AMOLED kijelző, HDR10+ támogatás
Máig erős és stabil teljesítményű, jó fogyasztású chip
Sztereó hangszórók
80 wattos gyorstöltés, töltő és tok a dobozban
Egyedi Dragon Ball Z kiadás (8/256 GB)
Kontra
Nincs IP-védettség
Nincs 3,5 milliméteres csatlakozó
Nem bővíthető a tárhely
Gyenge ultraszéles és előlapi kamera
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 8 pont
Indulóár (8/128 GB, HUF) 169 999
Tesztelt ár (8/256 GB, HUF) 209 999

Tavaly ajánlott plecsnivel távozott a Realme GT Neo2, a GT Neo 3T nem fogja megkapni, a pozitív minősítés búcsúzásként ugyanakkor abból a szempontból indokolt, hogy ár-érték arányban ez egy jó készülék, s bár az alap kiszerelés tízezer forinttal többe kerül, mint a GT Neo2-é, azt írhatjuk a gyorsabb töltőnek, az új Bluetooth verziónak és az egy évvel frissebb Androidnak, valamint a vele járó plusz egy év támogatásnak a számlájára. Ha viszont valaki a legjobban szeretné elkölteni a pénzét, érdemes utánakérdezni GT Neo2-nek, a hivatalos hazai forgalmazónál jelenleg szállítás alatt áll a 12/256 GB-os modell azon az áron, amennyiért a GT Neo 3T-ből csak feleennyi tárhelyet tudnánk venni.

A cikk címe lehetett volna az is, hogy az újracsomagolás művészete, de ezt egyrészt az iPhone 5C-nél ellőttük, másrészt a GT Neo 3T inkább olyan, mint az újramelegített pizza egy buli másnapján. Frissen egyértelműen jobb volt, de nem rossz választás annak sem, aki este nem evett belőle. Vagyis, ha nem GT Masterről vagy újabb GT telefonról váltana valaki erre a Realme mobilra, akkor nem valószínű, hogy találni fog benne olyat, amivel ne lenne megelégedve. A szoftver kiforrta magát, a rendszersebesség gyors, stabil, rengeteg opcióval szabhatja az ember sajátjává, a hardver erős és takarékos az akkumulátorral, valamint a hőkezelést is jól oldották meg. A főkamera korrekt, az ultraszélessel jó fényben lehet közösségi médiában vagy üzenetben szégyenkezés nélkül megosztható képeket lőni, a telefon kijelzője remek, s hangkeltők terén is jól szuperál, az 5G és a Wi-Fi 6 adott, egyedül egy IP-minősítés kellene és idén is kaphatna plecsnit.

Helyén kell kezelni a GT Neo 3T-t, de egy átlagos felhasználónak az elkövetkező egy-két évben a hardver és a szoftver alapján nem valószínű, hogy gondja lesz vele. Ahogy elszálltak a készülékek árai és egy-egy középkategóriás telefonért már nem ritkán 200 ezer forint felett kérnek el, a Realme ajánlata az alaptartozék gyorstöltővel, kijelzőre tett védőfóliával és tokkal olyan komplett csomag 170 ezerért, amivel nem igazán lehet vitatkozni. Közvetlen konkurencia házon belül a számozott szériából a 9 Pro+ lehet, illetve a GT 2, házon kívülről pedig a Nothing Phone (1), a Xiaomi 12X, a Poco X4 GT, a Motorola Edge 30 vagy a Galaxy A53, ha az idei felhozatalt nézzük. Viszont van ezek közül olyan, amihez már nem jár tok és töltő, egyik sem tölt 80 wattal, van IPS paneles, és csak az egyik kapott bármilyen IP-minősítést. A GT Neo 3 magas kezdőára mellett a GT Neo 3T észszerű választás, a Dragon Ball Z kiadás pedig még vagány megjelenést is kölcsönöz a készüléknek.

Realme GT Neo 3T

A készüléket a Realme magyarországi márkaképviselete adta kölcsön a teszthez, ezúton is köszönjük! A telefont itt lehet megvásárolni.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés