Realme C21 - jó védelemmel száll ringbe

TÜV-minősítés, méretes akkumulátor, teljes értékű Android és 12 nanométeres rendszerchip: 43 ezer forintos áron ezek jó hívószavak, de a gyakorlatban ez is csak egy belépő szintű eszköz, azok tipikus hibáival.

Hirdetés

Kamera, multimédia

Ez is egy olyan készülék, aminek bár első ránézésre három kamerája van a hátlapon, valójában az a három funkcionálisan inkább egyet takar. A potyautasok a szokásosak: 2 megapixeles mélységérzékelő és szintén 2 megapixeles makró, ez utóbbi ilyesmi fotókat produkál, valószínűleg aligha akarja majd bárki használni a gyakorlatban. A főkamera sincs túlszofisztikálva, egy sima, 13 megapixeles egység, f/2,2-es apertúrával, 26 mm-es (35 mm ekv.) fókusztávolsággal, PD-autofókusszal, és nem túl nagy, 1/3.06"-es fizikai szenzormérettel. Természetesen nem beszélhetünk optikai képstabilizálásról és egyéb trükkökről, illetve a belépő szintű kamerához belépő szintű szoftver is jár, noha automatikus HDR, zoomolási lehetőség, chroma-korrekció és néhány színszűrő azért jutott bele, van egy szokásos kézi mód, és Google Lens is adott.


[+]

Főkamera, 13 megapixel

Ma már a legolcsóbb mobilok esetén is vállalható fotóminőségre számíthatunk, nincs ez másként a Realme esetén sem. Szűkös a dinamika ugyan, nem túl jó a részletesség, és bőven jut zaj a fotókra, de színeiben, hangulatában abszolút kellemesek a képek, pont annyi részletesség és élesség pedig van, amennyi szükséges ahhoz, hogy közepes méretben ne érezzünk diszkomfortot, nagyítgatni pedig nyilván nem érdekes. A lencsekép a széleken kissé képlékeny, nappal gyors, este viszont vontatott a fókuszálás. Visszafogott a mélység-élesség, este pedig a mesterséges fény forrásától függ, hogy milyen lesz a végeredmény. A Realme C21 kamerája véleményem szerint jelentősen jobb a Nokia 1.4-nél és számos egyéb konkurensnél is, viszont ha valakinek tényleg számít a fotós minőség, akkor értelemszerűen továbbra sem ebben a szegmensben kell nézelődni.

Videós fronton is esélyes a csalódás, ha valakinek magasak az elvárásai, a stabilizálás hiánya miatt döcögősek tudnak lenni a felvételek, a sztereó hang zavaros, a dinamika pedig még a fotósnál is jelentősen karcsúbb. 1080p és 30 fps az alapértelmezett, ettől csak lefelé lehet eltérni a 720p felé, de túl nagy eltérést semmilyen szempontból nem fogunk tapasztalni. A videós beállítási lehetőségek tényleg nagyon szűkek, az említett felbontáson kívül gyakorlatilag nem is lehet variálni, szoftveres lassítás és gyorsítás van még a módok között. Mutatunk egy szelfit is az 5 megapixeles, f/2,2-es kamerától.

[+]

A hozzánk került Realme C21 NFC-be nem került FM rádió, noha több specifikáció is listázza a funkciót. Ami megvan, az az alul lévő 3,5 milliméteres jack csatlakozó jó minőségben, a hátul lévő, multimédiás hangszóró nagyon szerény minőségben (hangerő jut bőven, de nagyon lapos dobozhangon szólal meg), meg persze az akár 400 nites kijelző, amin egyébként vállalható minőségben lehet egérmozizni, ameddig helyi fájlokról vagy YouTube-ról van szó, egyéb fronton azonban valószínűleg nem lesznek meg a nagyfelbontású streamek, hiszen nincs Widevine L1-es védelem sem.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Realme 7i - olcsón is lehet jót

    Az olcsó telefonok mezőnyéből kitűnni nem egyszerű feladat, a Realme 7i viszont tud egy-két trükköt annak ellenére is, hogy a középkategória alsó szegmensében játszik.

  • Bemutatkozott a Realme 8 5G

    A Realme a V13 5G-t emelte a 8-as szériába, hogy addig se maradjon 5G-s verzió nélkül a sorozat, amíg összeraknak egy új modellt.

  • Realme 8 Pro - valami régi és valami új

    Szinte mindent nyújt a Realme, amit a középkategóriában elvárhatunk, de nem tud az erős konkurenciával szemben felülkerekedni sem árazásban, sem tudásban.

  • Realme 7 Pro - gyorsétterem, menüvel

    5G nélkül, de korrekt hardverrel és sok apró extrával lépett piacra nálunk is a Realme 7 Pro, a kérdés csak az, hogy meg lehet-e győzni a vásárlókat, hogy egy itthon ismeretlen márkájú termékre voksoljanak.

Hirdetés