Realme 9 Pro+ - szükséges plusz?

5G, gyors hardver és topkamera – GT sorozatának állít konkurenciát az ár/érték bajnok.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Realme 9 Pro+ két nanoSIM-et fogad be minden hazai 4G és 5G sáv támogatásával és dual 5G képességekkel. A beszélgetési hangminőség tiszta, a mikrofon kellően hangos és jó zajszűréssel a túloldalra is minőségi hang jut. Megvan a többcsatornás WiFi 6 modem (802.11a/b/g/n/ac, Direct, HotSpot), a Bluetooth 5.2 (A2DP, LE, SBC, AAC, AptX, AptX HD, AptX TWS+, LDAC, LHDC), és a 2.0-s USB (Type-C, MTP, OTG). Az egycsatornás műholdas egység gyors és pontos (A-GPS, GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou), megvan az iránytű, a gyorsulásmérő, a giroszkóp és az NFC is, csak az infra és a barométer hiányzik.


[+]

A 4500 mAh-s telep a csúcskategóriában alulról súrolná a kötelező határát, a jobb hardverbalanszú középkategóriában viszont hosszú üzemidőt lehet kihozni belőle. Most is megvannak a 6-7 órás képernyőidők, bár a 4K videózás és 3D játék ezúttal is farag a dolgon. A legtöbbeknek meglehet a másfél-kétnapos használat töltésenként, a mellékelt 65 wattos adapter pedig fél óra alatt 75%-ot, 50 perc alatt 100%-ot csurgat a telepbe. Pár energiatakarékos funkció is közrejátszik, hogy alacsony maradjon a készenléti fogyasztás, az Pro+ árán pedig nem nagy hiba az úgyis lassabb vezetékmentes töltés kimaradása.


[+]

Realme 9 Pro+
Pro
Jól egyberakott, ideális méretű ház
Megbízható sebesség és felület
Jó üzemidő gyorstöltővel a csomagban
Kitűnő főkamera korrekt szenzorzoommal
5G, WiFi 6, jack kimenet, sztereó hangszóró
Kontra
Több káva az ideálisnál, nincs IP-védelem
Felejthető ultraszéles kamera, főleg videóban
Hiányzó képstabilizálás 4K felvétel során
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 8,5 pont
Ár/érték arány 8 pont
Indulóár (8/256 GB, HUF) 149 990

Olyan rutinnal söpri be a Realme sorban a kilencedik Mobilarena plecsnit, mintha emberöltők óta ezzel foglalkozna, a 9 Pro+ mégis lecsúszik legerősebb minősítéseink egyikéről. Kézbe fogva ezt semmi nem indokolja: remek a 90 Hz-es panel és a rendszersebesség, kitűnő a főkamera és az adatkommunikáció, hosszú az üzemidő gyorstöltővel a csomagban, a sztereó hangszóró mellé pedig a jack kimenet is odakerült. A 150 ezres keretbe ráadásul 256 GB-os tárhely, az 5G és a WiFi 6 modem is belefért, akárcsak az optikai képstabilizátor és az életképes szenzorzoom – mi akkor a telefon kritikus hibája?

Semmi, csak épp ezen az árszinten a legerősebb a konkurencia – házon belül a GT Neo2 például ugyanennyiért kvázi-csúcshardvert és 120 Hz-es panelt, a fotós minőségből egy keveset áldozva pedig kiegyensúlyozottabb videofelvételt ígér, mert tesztalanyunk 4K felbontáson pont nem kamatoztatja optikai képstabilizálását. A kifutó GT Master jelentős spórolással áldoz egy keveset kamerából és hangszóróból, miközben 120 Hz-re növeli a képfrissítést, a GT 2-re elviselhető összeget ráfizetve pedig tavalyi csúcshardvert és komplettebb fotós-videós szettet kapunk, hosszabb terméktámogatással, emlékezetesebb dizájnnal és kevesebb kávával. A Galaxy A52s is 120 Hz-en nyit, és mellé komolyabb ultraszéles kamerát, illetve IP-védelmet pakol, Xiaomi vonalon pedig a tavalyi modellek között akad jó vétel – például a Poco F3. Ám csak pár hónap, és a legcombosabb Realme 9 ár/érték aránya is feljavul – egyébként pedig újfent az a konklúzió egy hét gondtalan középkategóriás mobilhasználat után: akinek nincs elitkamerás vagy különleges formai igénye, annak nincs szüksége ezeknél kétszer, háromszor vagy négyszer drágább telefonra, innen nézve pedig a Pro+ is bátran ajánlott.

Realme 9 Pro+

Bone123 a.k.a. Hidegkuti Zoltán

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés