Realme 6S - másodszorra kiütés

Ügyes trükk a Realme-től, hogy egy amúgy is jól eltalált telefont fél évvel később újra piacra dobnak. Mert így sokkal olcsóbb tud lenni, de még mindig nagyon versenyképes.

Hardver és funkciók

Belül sincs változás, itthon a 4/64-es változat kerül forgalomba, a hardver pedig továbbra is a MediaTek Helio G90-es megoldása, amely elveri sebességben a Snapdragon 660-at és az Eynos 9611-et is, majdnem eléri a Kirin 810 szintjét, amely a P40 Lite-ban dorombol. Árban amúgy a Huawei terméke is ütőképes, csak ott van más probléma. Az UFS 2.1-es tároló is megfelel az elvárásoknak, nincs különösebb melegedés, a 90 Hz-es kijelzőn pedig tényleg korrekt tempóval szágul a 10-es Android.

[+]

A Realme UI-ra most sincs panasz, minden extra funkció korrektül le van fordítva magyarra, sokféleképpen lehet paraméterezni, témázni, van sötét mód és gesztusvezérlés, az arc alapú feloldás pedig továbbra is kimondottan gyors és hatékony. Nincs túllökve extra szoftverekkel, Game Space adott a játékos ügymenethez, Opera alternatív böngészéshez, valamint Telefonkezelő az energiatakarékossági és optimalizációs babrálásokhoz. Nincs már fent gyárilag a Yandex és a Facebook sem, tehát a júzerre van bízva, hogy mivel bővíti az alkalmazáslistát.


[+]

Az egyetlen változás a kamerát érintette. A négy szenzorból három ugyanaz (8 megapixeles ultraszéles, 2 megapixeles makró, 2 megapixeles mélységérzékelő), a fő modul viszont nem 64, hanem csak 48 megapixeles, a szenzorméret is valamivel kisebb. De persze egy quad-Bayer szűrős megoldásról van szó, amely 12 megapixelen fog értékelhető eredményt hozni, a rend kedvéért csináltunk néhány tesztfotót is, csak hogy ne ijedjen meg senki, mert igazából ezzel sincs különösebb probléma:

A nagylátószögű modult is használtuk kicsit:

Valamint a makró lencsét is, de csak azért, mert ott van, különben eszünkbe sem jutna 2 megapixelen közelképeket alkotni:

A főkamera képességei a kategóriában érvényesnek számítanak, 48 megapixelen amúgy sem érdemes ügyködni, mert nem lesz tőle a kép jobb, csak nagyobb. 12 megapixelen is vannak hibák, ennél azért lehet jobb kamerát csinálni, direkt összevetettem a képeket a Realme 6 produkciójával, ami egy hajszálnyival valóban jobb, de nem óriási a visszalépés azért, mert a szenzor valamivel gyengébb. Este az ultraszéles modullal nem nagyon szükséges próbálkozni, noha az éjszakai mód mindkét lencsével elérhető, de maradjunk inkább a normál látószögnél, ott is vannak gondok, de még úgy-ahogyan értelmezhető, hogy mi van a képen. És idetennék még egy 4K@30fps videót is, mert ez a legtöbb, mint a Realme 6S tud:

Valamint egy előlapi kamerás fotót (ide köll klattyintani), illetve videót is, amely viszont csak Full HD tud venni maximum, a dinamikatartománya pedig elég szűk:

Egy hangszóró van alul, átlagos képességekkel rendelkezik, de van a Realme UI-ban saját lejátszó, hogy ne legyünk a YouTube Musicra kényszerítve. Sok extrát nem tud, viszont minden híresztelés ellenére az FM-rádió kimaradt, pedig a donor készülékben az még benne volt.

[+]

Adatátvitel kapcsán a szokásos a helyzet: minden hazai hálózaton működő 4G, kétcsatornás Wi-Fi, illetve szerencsére NFC is van, mert az európai piacra ilyen változatot szór a gyártó. A Bluetooth 5.0-s, a navigációs GPS, GLONASS és BDS szabványok segítik, az akkumulátor pedig most is 4300 mAh-s, ami tökre elég ehhez a tudáshoz nagyjából két napig is, ha viszont 90 Hz-en pörgetjük a kijelzőt mondjuk filmnézés közben, akkor 14-15 órányi kapacitást tud a masina, ha megelégszünk a 60 Hz-cel, akkor akár 20 órányi lejátszási idő is kieshet belőle. A Realme 6S egyik legjobb pontja a gyorstöltő, a teljes töltés elvileg 55 perc alatt megvan, nekünk pont 10 perccel tartott tovább, de még így is kiválónak tekinthető.


[+]

Realme 6S
Pro  
90 Hz-es kijelző
Gyors működés
30 wattos gyorstöltés
Kontra  
Valamivel gyengébb kamera
Nincs FM-rádió
Az előlapi kamera lehetne jobb
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 9 pont
Indulóár (4/64 GB, HUF) 79 900

Összegzés. Nem kérdés, hogy a Realme 6S a kategória egyik legjobb vételévé avanzsált ezzel a kis trükkel. Kicsit csirkébb csak a kamera és nincs FM-rádió, minden más viszont abszolút korrekt, ezért a csomagért pedig 80 ezer forintot kérnek el bruttó, ebben az összes hazai extra sarc benne van. Ráadásul a hazai disztribútor meg tudta győzni a Telenort is, hogy érdemes felvenni a kínálatba a holmit, szóval ott mindenféle egyéb kedvezményekkel is lehet játszani. Ez biztos nagyot fog lökni a márka itthoni ismertségén, de ez nem is baj: a Realme termékkel eddig sem volt sok problémánk, főleg középkategóriában tudnak ügyesen mozogni, az X2 és a X50 Pro kapcsán még érezni, hogy tudnának javulni, noha azok sem rossz gépek. Ezen az árszinten nehéz ellenfelet találni, a Redmi Note 9 valamivel olcsóbb, de több dologban elmarad (kijelző, töltési sebesség, hardver), a Note 9S viszont drágább. A TCL a 10L-t indítja, ami elszürkül a Realme 6S mellett, a Galaxy A41 jóval drágább és nem is tud ennyit, a P40 Lite a Google hiánya miatt sokaknak nem opció, a P30 Lite viszont gyengébb gép. Az LG K61 sajnos nálunk sem szerepelt túl jól, a Nokia 7.2 pedig jóval gyengébb, de mégis ebben az ársávban mozog, pedig nem egy friss konstrukció. Szóval igen, a Realme 6S simán megérdemli tőlünk az Ajánlott minősítést.

Realme 6S

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Samsung Galaxy A31 - felborult számítások

    Az középkategóriában muszáj valami egyedit nyújtani, mondjuk egy kiváló minőségű AMOLED kijelzőt. Csak ezt a Galaxy A41 is tudja, lényegesen kompaktabb kivitelben. Ezen kívül nem nagyon van különbség a két eszköz között.

  • Szeptember 1-jén mutatkozik be a Realme 7

    Az itthon is elérhető, épp most frissített 6-os széria kifejezetten jól sikerült, a 7-es pedig kedden licitál rá.

Előzmények

  • Realme 6 - piaci HATás

    A Realme komoly márkajelenlétet szeretne kiépíteni, a 6-os modell pedig tökéletesen alkalmas a feladatra.

Hirdetés