Realme 6i - művészet lemeríteni

Borsot törne a Realme a Redmi orra alá, és bár a méretes panel HD felbontással szerénykedik, épp ez garantálja a fenomenális üzemidőt. Mégsem kerek a történet.

Hirdetés

Kamerák, multimédia

Kameralukas társai helyett a Realme 6i a 16 megapixeles, fixfókuszos szelfiegységet cseppes formában biztosítja, cseppet sem kiemelkedő minőséggel (egy példa), hátul 64 megapixeles helyett pedig 48-as főegységgel kell beérni (1/2,25”, f/1,8-as blende, PD-autofókusz), 4:1-es pixel binning feldolgozás után 12 megapixeles automata képekkel. 8 megapixeles ultraszéles modul csatlakozik hozzá (119 fokos látószög, f/2,3, fixfókusz), valamint két felesleges kamera 2 megapixelen, háttérelmosás és makró funkcióval.


[+]

Ahogy az első két példa bizonyítja: kukába való a makróoptika, sokkal jobb ugyanis a főkamera két közelképe jobbra. Az utóbbi egyébként is jófajta szenzort vet be: íme, egy Manual Camerával lőtt és általam feldolgozott nyerskép, csupa részlettel. A kameraszoftverre sem lehet panasz: mindent tud a HDR-től kezdve az effekten, az arcszépítésen, a makró módon és a panorámán át a gyorsított és lassított felvételig. Kézi módban mindenféle paraméter állítható, bár csak a főkamera esetében. Kérhető kompozíciós rács, önkioldó és vízjel.


[+]

Az első oszlop 48 megapixeles példái aláhúzzák: semmi értelme ezzel a telefonnal, ekkora felbontáson rögzíteni. A 12 megapixeles képek a másodikban sokkal jobbak: rendben van a részletesség és a fehéregyensúly, elmegy a dinamika, bár akad bőven zajszűrés. Zoomlencse helyett szenzorzoom van, és a harmadik oszlop 2x-es felvételei csalódást keltenek: ennél többet is ki lehetett volna hozni a dologból. Az ultraszéles modul szűkebb dinamikával és a szélek felé gyorsan csökkenő részletességgel rögzít, viszont egyáltalán nem használhatatlan a nappali minőség, illetve kellemesen széles a látótér.

Este jobb elfelejteni: semmi részlet nem marad, és az éjjeli mód sem javít semmit. A főkamera, szituációtól függően sokkal jobb naplemente után, de azért elég tekintélyes a zajszűrés.

Elfogytak a szavak a 1080p-s videofelvételre érve – legalábbis a dicsérőek. Nincs semmiféle képstabilizálás, korlátozott a dinamika és a normál kamera esetében is épp csak elmegy a minőség, az ultraszéles felvételek már felejtősek. A 30 FPS ráadásul nincs meg stabilan, ez pedig az árszinten 4K-t kínáló Redmik mellett sokaknak vásárlást blokkoló hiba.

Mivel a Google nyugdíjazta a Play Zenét, kapóra jön a Realme saját lejátszója, amely a legtöbb formátummal megbirkózik. A feliratokhoz és a ritkább kodekekhez videózáskor viszont kapóra jön egy VLC telepítése. Szerencsére adott a jack kimenet átlagos részletességgel és dinamikával a fejhallgatók irányába, illetve az FM-rádió.

[+]

A Widevine L1 CDM védelem viszont kimaradt, így a Netflix és társai alacsony felbontáson streamelnek. A monó hangszóró átlagos hangerővel és középszerű minőséggel szól – a maximumon nem csak vékonyan és bármilyen mélyhang nélkül, hanem bántóan élesen és sziszegősen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Realme 5 Pro - igazi vetélytárs

    Nem járt még nálunk sok Realme okostelefon, de mostantól ez változik. A frissen hazánkba érkező márka húzómodellje lehet tesztalanyunk.

  • Redmi Note 8T - T-modell

    Remek készülék folytatja a Redmik sikerszériáját, aminek egy tulajdonsága sem eredeti, az ára mégis emlékezetessé teszi.

  • Redmi Note 8 Pro - Redmi, a profi

    6,53 hüvelyk, 4500 mAh, 64 megapixel, infra, jack port, FM-rádió és játékra szakosodott MediaTek SoC – szintet lépett a Redmi széria.

Hirdetés