PurrSong LavvieTAG - a Miau Band

Macskáknak szánt aktivitásmérőt próbáltunk ki. Mármint nem mi, hanem a macska. Mi csak bemutatjuk.

Beállítás, felhelyezés

Miután kivesszük a LavvieTAG-et a dobozból, töltőre kell tennünk, a bilétán van egy LED, ami jelzi nekünk a töltést és azt is, ha végzett. Kék színnel világító LED esetén jöhet a telefonos párosítás, ehhez minimum Android 8.0 vagy iOS 12.0 operációs rendszer (vagy M1-es Mac számítógép macOS 11.0-val) fog kelleni és a gyártó nevét viselő app. Androiddal és iOS-szel is kipróbáltam a PurrSong alkalmazást, a felhasználói felület megegyezik, de nincs a két rendszer között átjárás akkor sem, ha a Lavvie Scanner nevű Wi-Fi átjátszó használatban van és nem közvetlenül a telefonra csatlakozik a LavvieTAG BLE-n keresztül. Szóval ha egy családban akarjuk figyelni a családi macskát, akkor közösen használt eszközre töltsük le a programot!

A Lavvie Scanner BLE 5.0-át használ, óránként egyszer gyűjt adatot, majd Wi-Fi hálózaton (2,4 GHz) továbbítja a szerverre, ahonnan a felhasználó telefonján lekérheti a PurrSong alkalmazásból.
A Lavvie Scanner BLE 5.0-át használ, óránként egyszer gyűjt adatot, majd Wi-Fi hálózaton (2,4 GHz) továbbítja a szerverre, ahonnan a felhasználó telefonján lekérheti a PurrSong alkalmazásból. [+]

Az alkalmazás használatához regisztráció kell email címmel és jelszóval, miután megvan a felhasználói fiók, jöhet a macska profiljának létrehozása. Több állatnak is hozhatunk létre profilt, esetemben egy macskával élek együtt, így csak egyet regisztráltam. Meg kell adni a macska nemét és hogy ivartalanított-e, aztán azt, hogy kinti vagy benti állat-e, illetve egy születési dátumot. Lévén a macskám egy ismerős udvarában jelent meg pár éve testvéreivel, a pontos születési dátum ismerete homályba vész, s a fejlesztők gondoltak is a nem fajtatiszta állatok gazdáira, mert bejelölhető a körülbelüli dátum megadása vagy nemes egyszerűséggel azt is bekattinthatjuk, hogy nem tudjuk.

A regisztráció folyamata.A regisztráció folyamata.A regisztráció folyamata.A regisztráció folyamata. A regisztráció folyamata. (forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

Meg lehet adni, hogy honnan van a macska, aztán be kell írnunk az állat súlyát és ki kell választanunk egy testkondíciós index táblázatból, hogy melyik BCS illik kedvencünkre. Állíthatunk be eztán fajtát, ki kell jelölni, hogy kijárós vagy benti cica-e a cica, valamint egy arra vonatkozó kérdés is van, hogy megkapta-e oltásait az állat.

A macska regisztrálásának folyamata.A macska regisztrálásának folyamata.A macska regisztrálásának folyamata.A macska regisztrálásának folyamata. A macska regisztrálásának folyamata. (forrás: Mobilaréna) [+]

Van lehetőség az állat színének beállítására és természetesen fotót is lehet feltölteni a cicáról a neve mellé. A megadandó információk egy része arra kell, hogy az algoritmus kiszámolja a LavvieTAG által rögzített adatokból a macska által elégetett kalóriák számát. A fotók és a színre vonatkozó adatok mondjuk pont nem kellenek ehhez, viszont jól jöhetnek a macska azonosításához, ha netán elcsatangolna és valaki a leolvassa az állat LavvieTAG-ét.

A doboz és tartalma.
A doboz és tartalma. [+]

A dobozban két gyorskioldós nyakörv és két szilikon tok található a bilétához. A szilikon tokok pont úgy működnek, ahogy a telefonoknál is, egyszerűen rá kell húzni a bilétára, használatukra pedig mindenképp szükség lesz, mert ezekkel rögzíthetők a nyakörvre az eszközök. Az egyikkel lóg, a másikkal feszesen ül meg a nyakörvön a biléta, tapasztalataim szerint egyik esetben sem esik ki a tokból és a cica sem tudja kivakarózni véletlenül sem. A nyakörv gyorskioldós, így minimális esélye van annak, hogy a macska felakadjon vele valahova, plusz a biléta alig 5 gramm, lehúzni sem fogja az állat nyakát. Ha több bilétát vásároltunk, megkülönböztetésükre matricák vannak a dobozban, a felragasztottat az alkalmazásban is megadhatjuk.

LavvieTAG a mellékelt nyakörvvel tesztelőnkön.LavvieTAG a mellékelt nyakörvvel tesztelőnkön. LavvieTAG a mellékelt nyakörvvel tesztelőnkön. [+]

Bár a macskáknál annyira nem valószínű, hogy vízben vagy nagyon nedves helyeken fognak csatangolni, a biléta IP56-os szabványnak megfelelően víz- és porálló. A LavvieTAG 22,5 x 22,5 x 12 milliméteres méretű, de legalább fehér színű, ami segíthet a megtalálásban, ha az állat valahogy mégis kipiszkálná a szilikon tokból. A strapabíró kivitel viszont azzal jár, hogy nem cserélhető az akkumulátor (elem) az eszközben, így ha egyszer elhasználódott benne a telep, dobhatja ki a vásárló.

A mágneses csatlakozó a LavvieTAG hátoldalán, valamint a töltő, ami USB-C csatlakozón keresztül vesz fel 5V/1A-t és tölti száz százalékra két óra alatt az aktivitásfigyelő bilétát.A mágneses csatlakozó a LavvieTAG hátoldalán, valamint a töltő, ami USB-C csatlakozón keresztül vesz fel 5V/1A-t és tölti száz százalékra két óra alatt az aktivitásfigyelő bilétát. A mágneses csatlakozó a LavvieTAG hátoldalán, valamint a töltő, ami USB-C csatlakozón keresztül vesz fel 5V/1A-t és tölti száz százalékra két óra alatt az aktivitásfigyelő bilétát. [+]

Ha van kiegészítőnk is a bilétához vagy van egy második biléta, akkor az alkalmazás jobb alsó sarkában található IoT menüpontban adhatjuk hozzá profilunkhoz. Én a LavvieScanner nevű átjátszót próbáltam ki, ez óránként begyűjti az adatokat a TAG-ból és az otthoni Wi-Fi hálózaton keresztül szinkronizálja az alkalmazással, bárhol legyen is a macska gazdája. A működése folyamatos, egy 5 wattos adapteren keresztül vesz fel energiát, viszont az adatgyűjtés és továbbítás csak óránként egyszer történik meg, így hiába van ilyen eszközünk, mondjuk 11:20 perckor nem fogjuk a macska 11:20 perces állapotát látni, csak egy korábbi szinkronizálásét.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés