Oppo R5s - vékonyság, végletes árakon

Hardver, ColorOS 2.0

Hardveres specifikációk terén nem panaszkodhat a kütyü, ugyanis megörökölte az R5-től a 64-bites Qualcomm Snapdragon 615 lapkakészletet, amihez 28 nanométeres csíkszélességű, nyolcmagos Cortex-A53 processzor tartozik, ezek közül a négy erősebbik mag 1,5 GHz-en, a négy gyengébbik pedig 1 GHz-en pörög. A grafikus feladatokat az Adreno 405 végzi, az elődhöz képest fontos eltérés azonban, hogy 2 gigabájt RAM helyett 3 került bele, a 16 gigabájtnyi belső tárolóegység helyére pedig 32 gigabájtos került, ez utóbbiból körülbelül 26-ot használhatunk fel szabadon.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Oppo R5s Huawei P8 Lite ZTE Blade S6 Sony Xperia M4 Aqua
Rendszerchip Snapdragon 615 HiSilicon Kirin 620 Snapdragon 615 Snapdragon 615
AnTuTu Benchmark 5.x 30612 pont 32106 pont 34118 pont 37241 pont
Vellamo Browser 2486 pont 2274 pont 2231 pont 2376 pont
Vellamo Metal 1026 pont 1086 pont 975 pont 948 pont
Geekbench 3 (single) 678 pont 586 pont 660 pont 648 pont
Geekbench 3 (multi) 2471 pont 2556 pont 2390 pont 2540 pont
GFXBench Man. onscreen 5,8 fps nem indult el 12 fps 12,1 fps
GFXBench Man. offscreen 5,8 fps nem indult el 5,8 fps 5,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15 fps 16 fps 24 fps 25,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 15 fps 10 fps 15 fps 15,5 fps

A teljesítményteszteken egyáltalán nem szerepelt rosszul tesztünk alanya, a mindennapi használatban viszont sajnos előfordulnak akadozások, néhány másodperces várakozások, amiket alapvetően nem vártunk volna tőle. Ezek a problémák minden valószínűség szerint a gyengécske optimalizálásra vezethetők vissza, mivel a hardverigényesebb játékok nagy része is elég jó képkockasebességgel fut átlagos grafikai beállítások mellett. Melegedés csak komolyabb terhelés hatására alakul ki, a vékony, fém készülékház ellenére elég jól megoldották a hőelvezetést.

Oppo R5s Screen Shot Oppo R5s Screen Shot

Szoftverek tekintetében semmilyen szempontból nem kapjuk a legfrissebbet, az Android 4.4.4 KitKat alapjaira épülő ColorOS 2.0 már kicsit elavultnak tűnik annak tükrében, hogy a Lollipop tavaly novemberben jelent meg, valamint a ColorOS-ből is hónapok óta velünk van már a 2.1-es verzió. A rendszer egyébként sok érdekes funkciót és egyedi, témázható kezelőfelületet rejt magában, ez utóbbihoz tartozik egy Téma áruház is, ahonnan jellemzően ingyenesen tölthetünk le különböző megjelenéseket.

Oppo R5s Screen Shot Oppo R5s Screen Shot

Hagyományos értelemben vett főmenü nincs, minden alkalmazás a kezdőképernyők valamelyikén található meg. A megjelenítő alatti három érintőgomb közül a baloldali menügombként funkcionál, hosszan nyomva láthatjuk az aktuálisan futó alkalmazások listáját. A fentről lehúzható értesítési felület is egyedi, 15 gyorskapcsoló, egy fényerőállító csúszka, illetve az aktuális értesítéseink találhatók rajta. A gyári klaviatúra Swype, aminek egyediségeit elsajátítva villámgyorsan gépelhetünk, de a hagyományos pötyögős módszerrel is használható.

Oppo R5s Screen Shot Oppo R5s Screen Shot

Az ikonok között megtaláljuk a Memória tisztítása névre hallgatót, alapesetben körülbelül 2 gigabájtnyi RAM marad szabadon. Az Oppo rengeteg gesztusvezérlési funkciót helyezett el az R5s-ben kikapcsolt kijelző esetén, betűket rajzolva a megjelenítőre tudunk aktiválni bizonyos funkciókat, illetve a dupla koppintásos felébresztés is működik. Bekapcsolt kijelző esetén is számos hasonlóval találkozunk, három ujjas csíptetéssel a kamerát indíthatjuk el, három ujj lehúzásával pedig képernyőfelvételt készíthetünk. Ha a kijelző fölötti távolságérzékelő szenzort eltakarjuk, akkor a mobil feltételezi, hogy a zsebünkben vagy a táskánkban lapul, ezért biztonsági okokból nem oldhatjuk fel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Oppo

Azóta történt

  • Oppo: A ScreenFlash előbb volt, mint a RetinaFlash

    A kijelző felvillantása önfotózáskor ügyes trükk az arc megvilágítására sötétben, és az Oppo most elbüszkélkedett, hogy ők előbb vetették be a mutatványt, mint az Apple.

  • Európában is kapható lesz az Oppo R7s

    Bemutatkozott a kínaiak legújabb phabletje, ami középkategóriás felszereltség mellett a rendszermemória méretével emelkedik ki a konkurensek közül.

  • Jóváhagyást kapott az Oppo A53

    A kínai hírközlési hatóság már áldását adta a cég újdonságára, ami a phablet kategóriában próbál szerencsét, méghozzá középkategóriás felszereltséggel.

  • Hivatalosan is bemutatkozott az Oppo A33

    Sokat pletykáltak már a készülékről, amit az alsó-középkategóriába szán a gyártó, méghozzá Snapdragon 410 SoC-vel és 5 hüvelykes kijelzővel.

Előzmények

  • Bemutatkozott az Oppo R5s

    A 5,2 hüvelykes kijelzővel szerelt készülék a középkategóriában versenyzik, a mobil az elődhöz képest kétszer annyi rendszermemóriát és háttértárat kapott.

  • Megérkezett az Oppo ColorOS 2.0

    Elérhető a Color OS 2.0 UI az Oppo Find 7 és Find 7a tulajdonosok számára, amely számos újítást és remek gesztusvezérlést hoz.

Hirdetés