Oppo Find X5 Pro - megtalálták

Az Oppónak eddig is voltak nagyon jó telefonjai, bár ebből Magyarországon nem sok ízelítőt kaptunk. A Find X5 Pro azonban magasra rakja a lécet.

Hirdetés

Fotós képességek

Az Oppo Find X5 Pro a szenzorok száma helyett a minőségre megy rá, így számszerűleg be kell érni három képalkotó egységgel hátul, amit a 13 bites Hasselblad színspektrum szenzor, a LED segédfény és az Oppo saját fejlesztésű NPU-ja, a MariSilicon X Imaging támogat 18 TOPS teljesítménnyel, 20 bit / 120 dB ultraszéles dinamikaátfogással és valós idejű RAW feldolgozással. A főegység 50 megapixeles Sony IMX766-os szenzort használ binning után 2 mikronos pixelmérettel és 12,5 megapixeles eredményekkel, 10 bites színmélység rögzítéssel és f/1,7-es blendével, amihez öttengelyes képstabilizálás jár háromtengelyes szenzorszintű és kéttengelyes optikai kiegyensúlyozással.

Bár az 50 megapixel opció és rengeteg részlet rögzül az első sor tanúsága szerint, alapvetően nem a felbontás, hanem a pixel binning technológia a magas pixelszám oka, és nyugodtan hagyatkozhatunk a 2-3. sor 12,5 megapixeles eredményeire, hiszen ezeket rögzíti alapból az automatika. A képminőség pedig kiemelkedően jó: tűélesek a felvételek túlzott zajszűrés nélkül, itt-ott azért észrevehető élesítéssel. Remek a dinamika és a színkezelés, bár egy-egy példa esetében használtuk az AI témafelismerőt, amely felesleges extra telítettséget hozott, ezt kikapcsolva természetesek a felvételek. Nagyon profi az X5 éjjel is: pontos a fehéregyensúly, remek a részletesség, nem bakizik a fókusz vagy a dinamika, szóval a szenzor, az optika és MariSilicon is hozza topkategóriás formáját, és az ultraszéles kamera sem spórol, ugyanazt a szenzort bevetve.

Magyarán ez is 50 megapixeles, csak szabadformájú, f/2,2 rekeszértékű, 110 fokos látóteret befogó lencsét visel PD-autofókusszal és szupermakró képességekkel. Kötelező jelleggel most is az 50 megapixeles példákkal kezdtünk, és ezúttal sincs ilyesmire szükség, mert az automata mód a 2-3. sorban, 12,5 megapixeles nagyon odapakol a gyenge rajzolatú konkurenciának, kiváltképp a széleken. Ugyanígy rendben a dinamika és a színkezelés, és este is marad a topforma, minimális részletvesztéssel, szemben a sötétben bukdácsoló riválisokkal, mert spóroltak a nagyobb szenzoron és a minőségi optikán.

Négy makrót is mellékeltünk, hármat a főkamerától, a negyediket pedig az ultraszélessel kattintva, és a részletek, a dinamika és a színek ebben a témakörben is a mobilfotózás magasiskoláját hozzák, némi szoftveres élesítéssel.

A 10 bites rögzítés a 13 megapixeles, f/2,4-es rekesszel dolgozó, kétszeres optikai zoomot kínáló egység esetében is adott. Speciel azért a 3x-os zoom praktikusabb lett volna, hogy a még távolabbit is közelebb hozzuk, de az a helyzet, hogy nappal ez a kamera sem botlik meg: pazar részletesség némi zaj és élesítés árán, a remek dinamika és színkezelés (AI módban újfent bőséges telítettséggel) és a rajzolat is hozza a másik két szenzor formáját. Mégse legyen fájdalommentes az összkép: este, hivatalos megjelenés előtti szoftverrel a Find X5 Pro a zoomkamera helyett valamiért a főkamerát használja szenzorzoommal, és bár ezért a dinamika, a színkezelés és az expozíció a helyén marad, a részletesség visszaesik középszerre. Kár érte, biztos több kihozható a nagyításból, ha a zoomkamera dolgozik a sötétben, ám tény, hogy erre egy P50 Pro hardverszinten is komolyabban ráfeküdt.


[+]

A hátlapi portré is ügyes, a tenger pedig elég genyó háttér volt az üvegpohár aljának, nem is feltétlenül vártuk el, hogy még azt is felismerje. Szelfit 32 megapixeles felbontással és 90 fokos látószöggel lőhetünk a kijelzőbe lyukadó kamerával, este ilyet, nappal pedig akár szoftveres portrémóddal is megspékelve. Önvideót viszont csak 1080p felbontásban és 30 fps képkockaszám mellett rögzíthetünk elektronikus stabilizálássa.

[+]

A kamerás kezelőfelület amúgy kényelmes értelemszerű, az élőkép menüsorában váltogathatunk natív felbontás esetén a normál és az ultraszéles szenzor között, 12,5 megapixelen pedig előkerül a kétszeres optikai zoomot kínáló telés opció. A mesterséges intelligenciával dolgozó jelenetoptimalizáló és az automatikusan is működő HDR minden felbontás és kamera esetében elérhető. Pro módban kérhetünk RAW és RAW Plus mentést, ezen kívül a szokásos dolgokat állítgathatjuk (érzékenység, fehéregyensúly, záridő, fókuszmód és expozíciókorrekció).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Oppo

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés