Hirdetés

OnePlus Nord 2 5G - észak-északkelet

Méltó folytatást kapott az utóbbi idők legjobb ár/érték arányú Never Settle mobilja.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Nord 2 a Dimensity 1200-AI chip jóvoltából dual 5G képességekkel rendelkezik és támogat minden itthon használatos 4G és 5G sávot. A stabil vételhez tiszta beszélgetési hangminőség jár a hangszóró felől, és a túloldalról sem érkezett panasz a mikrofonok teljesítményére. Az adatkommunikációs csomag csúcskategóriás, hiszem megvan a kétcsatornás WiFi 6 modem (802.11a/b/g/n/ac/ax, 2x2 MIMO, Direct, HotSpot), a Bluetooth 5.2 (aptX, aptX HD, LDAC, AAC), az NFC és a villámgyorsan pozicionáló, többcsatornás műholdas csomag (A-GPS, GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, NavIC). Az adatátvitel ugyan USB 2.0-s sebességen maradt (Type-C, MTP, OTG), és a barométerről, illetve az infráról is le kell mondani. Megvan viszont az iránytű, a giroszkóp és a gyorsulásmérő.


[+]

A Nord 2 papíron 4500 mAh-s, valójában viszont két 2250 mAh-s telepet kínál, és épp ez garantálja, hogy a dobozolt, 65 wattos Warp Charge töltőre dugva negyed óra alatt 48%, fél óra alatt 92%, 36 perc alatt pedig 100% töltöttség suhanjon bele. Ez kapásból olyan előny, amit kevés rivális tud ennyiért, másutt pedig még az adaptert is kispórolták. Mindehhez ráadásul alacsony készenléti fogyasztás és 5-6 órán kellően hosszú képernyőidő jár villámtöltésenként. Oké: a 3D játék gyorsan átrágja magát a telepen, de csak ez tűnt ki nagy fogyasztóként – ha kevesebbet gémelünk, kijöhet a két nap használat két töltés között.


[+]

OnePlus Nord 2
Pro
Remek hardver, hosszú terméktámogatás
90 Hz-es AMOLED panel, sztereó hangszóró
Jó főkamera, stabil 4K videó
Hosszú üzemidő félórás villámtöltéssel
Kontra
Gyenge segédkamerák
Nincs 3,5 mm-es kimenet, tárhely bővítés
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 10 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 8,5 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 8,5 pont
Ár/érték arány 9 pont
Indulóár (8/128 GB, HUF) 155 990

Remek csúcskészülékei vannak a OnePlusnak, ám ha az árat is belekalkulálom a képletbe, akkor idén éppúgy a 155 ezer forintos Nord 2 domborít a legjobban, mint tavaly az elődje. Elvégre adott egy mutatós, ideális méretű, remekül összerakott és villámgyors mobil hosszú terméktámogatással, jó főkamerával, remek kijelzővel, félórás villámtöltéssel és kitartó üzemidővel, mégse kell érte bankot robbantani. A gyártó nem spórolt a csúcskategóriás adatkommunikáción sem (WiFi 6, dual 5G), és bár a jack kimeneten vagy a tárhely bővítésen igen, cserébe a korrekt sztereó hangszóró és az optikai képstabilizálás is megvan. Nem csak a Nord 2 hibája, hogy a korrekt főkamera mellé, 150 rugó környékén felejtős ultraszéles került – bele kellene férjen ennyiért egy minőségibb 12-13 megapixeles szenzornak, 4K felvétellel és elektronikus képstabilizálással.

Az viszont már a OnePlus sara, hogy túlzásba viszi az algoritmus a képfeldolgozást, így nem a legtermészetesebbek a fényképek, bár a 4K videó felhúzza a kamerás összképet. Tulajdonképp belső rivális a Reno5 5G, és a hardver, illetve a főkamera is jobb itt, mint ott, és a Nord 2 versenyre kel a Black Shark 4 játékélményével is – mínusz az extra kezelőgombok. Ott vannak aztán a szokásos riválisok a Xiaomitól és a Samsungtól (Poco F3, Mi 11 Lite 5G, Galaxy A52 5G), más-más előnnyel, most viszont a Realme kínálja a legcombosabbat olcsó Snapdragon 888-as mobiljával – a GT már a tesztasztalunkon van. A Nord 2 közöttük is lazán besöpör egy erősebb plecsnit, hiszen a kamerát leszámítva bátran kiválthat egy két-háromszor drágább csúcsmobilt, több évre elegendő lóerővel és frissítéssel.

OnePlus Nord 2 5G

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés