Hirdetés

OnePlus 6T - szenzorcsepp a mobiltengerben

Összesűrűsödött a megfizethető csúcsmobilok mezőnye, a OnePlus 6 ráncfelvarrása pedig kis lépés előre, pár bosszantó döntéssel. Ám még mindig remek az összkép.

Hirdetés

Fotós képességek

Nem sokat variált a OnePlus a kamerarecepten: elöl 16 megapixeles, fixfókuszos Sony IMX371 modul van f/2-es rekeszértékkel, normál, arcszépítő és szoftveres portrémóddal, illetve képernyővillanóval (1-2. példa). Hátul pedig 16 megapixeles, PD-autofókuszos IMX519 szenzor (1,22 µm, f/1,7 rekesz, optikai képstabilizálás), 20 megapixeles segédkamerával a portrékhoz, néhány fényeffekttel (3-4. példa). Hiányzik tehát a zoom és/vagy a széles látószögű kamera, pedig azokat már nem csak a méregdrága riválisok vetik be, az új Galaxy A9 is. Az ellenérv persze az, hogy egy Pixel 3 XL egykén is odaver a piacnak, még sincs igazi indok legalább egy jófajta zoomlencse kispórolására – a portrémód is profitálna belőle, az előnyösebb perspektíva miatt.


[+]

A kameraszoftver maradt a régi, hasznos ikonokkal automata módban, amely többelemes képfeldolgozással készít nagydinamikájú felvételeket, villámgyors fókusszal, késedelem nélkül. Van önkioldó, segédvonal és kézi módban a záridő állítása 30 másodpercig, az érzékenység ISO3200-ig, valamint a fehéregyensúly, az expozíció és a fókusz állítgatása. Valamiért évek óta nincs vaku profi módban, viszont adott a panoráma, a time lapse, a lassított felvétel (1080p @ 240, 720p @ 480 FPS), illetve a Huawei megoldásához hasonló, több rövid expozícióból dolgozó éjjeli mód. Ehhez még a Google Lens tárgyfelismerése is mellédobható, úgyhogy lehetőségből nincs hiány, és az érintőfókusz, az expozíciókorrekció, a DNG RAW mentés, illetve a Camera 2 API támogatás sem maradhatott el.


[+]

Nappal a főkamera remek vonalélességgel és dinamikával dolgozik, megbízható fehéregyensúly mellett, albumképes fotókkal. Belenagyítva azért a zajmentesítés mellett jelentékeny élesítés is kiszúrható, a 6T pedig néha túlexponál, amit aztán a többelemes feldolgozás (tulajdonképpeni HDR) kissé fakó eredményekkel kompenzál. A lencserajzolat a széleken is korrekt, ám ahogy más Never Settle készüléken, itt is több a lencseelrendezésből származó becsillanás, fényforrástól függően. A makrókra bőven jut részlet, és ahogy nagy nyári kameratesztünkben az elődmodell sem vallott szégyent, úgy este a 6T is korrektül tevékenykedik, részben az optikai stabilizálásnak hála. Persze nem hibátlan a helyzet, lásd az első négy példát, de bőven elfogadható.

Itt jön képbe az új esti mód a második sorban: 3-8 másodpercnyi rögzítés során a telefon lő egy rakás rövid, eltérő expozíciójú képet, majd összefűzi egy világosabb és dinamikusabb eredménnyé. Teszi viszont ezt egyelőre túlzott zajmentesítéssel és részletveszteséggel, néha HDR hibára emlékeztető egyenetlenségekkel, lásd a házról készült fotón a sárga téglák környékét. Koromsötétben az esti mód mindenesetre „többet lát”, mint az automata, egyébként én inkább az utóbbira szavaznék. Az Android persze telepíthető alternatívák sokaságát kínálja, és bár úgy fair tesztelni, hogy a készülékeket saját tudásuk alapján vetjük össze, pont kijött és kézenfekvő volt az éjjeli módos Pixel kameraszoftver nem hivatalos portját a 6T-n kipróbálni.

Jegyezzük meg: a GCam 3 Mod 1.1 6.1.0.13 nem a végleges Night Sight módot kínálja, a nappali képek pedig jelentősebb JPG tömörítésről árulkodnak, mint illene, ezt később talán korrigálják. Ám kapásból jobb az expozíció a fél fényértékkel felülkalkuláló gyári szoftverrel szemben, és az éjszakai mód, ami úgyszintén több másodperc stabil fogást igényel (alsó két sor), lényegesen több részletet rögzít, mint a 6T gyári megoldása. A fókusz nem mindig jön össze, plusz a szoftver nem retten meg több, akár 1/6 másodperces záridejű képből dolgozni, így a bemozdulás esélye miatt érdemes 2-3 példát lőni témánként. Cserébe részletességben, fehéregyensúlyban és dinamikában is annyira előnyös a helyzet, hogy simán megéri a túlóra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • OnePlus 6 - gyorsjárat a szenzorszigetekre

    A piac legfürgébb telefonja sem úszta meg bevágás nélkül, de leperegnek róla a cseppek és a kritikák, ugyanis nagyon kevés hibája van, kamerában pedig végre előrelépett.

Hirdetés