Oaxis Star.21 aktivitásmérő bemutató

Bevezető és tartozékok

Az a jó a barcelonai Mobile World Congressben, hogy a nagyok mellett az ember a kisebb márkákkal és startupokkal is találkozhat, amelyek a komoly anyagi erőforrás hiányát kitűnő lelkesedéssel és komoly mennyiségű munkával próbálják kompenzálni. Van, amikor ez elég a sikerhez, van, amikor meg nem, a ShowStoppers eseményen, az Oaxis standjánál mindenesetre a fiatal szingapúri gyártó optimista hangvétele átjött, és amikor a közösségi finanszírozással életre hívott Star.21-es karperecről kérdezgettem az egyik lelkes munkatársat és elmondtam, hogy honlapunkon akad ilyenfajta teszt, szó nélkül a kezembe nyomta az alábbi képen látható okoskiegészítőt.

 Oaxis Star.21
[+]

A Star 21 a Xiaomi Mi Bandhez hasonlóan az olyan olcsóbb fitnesz karpercek vonalába tartozik, amelyek kijelzőt nem, csak néhány ledes fényforrást tartalmaznak, és általában a pulzusszámmérőt és a GPS-t is kispórolják, ellenben a szoftverrel odateszik magukat, hogy a lépésszám mellett az alvásciklust, az aktív és passzív időtöltést, valamint az elégetett kalóriákat nyomon kövessék. A stílusos külsejű, világoskék, sötétkék, zöld, rózsaszín, szürke és fekete színekben elérhető Star.21 pont ilyen, és talán nem is baj, hogy nagy kijelzős társaival szemben teljesen észrevétlenül viselhető.

 Oaxis Star.21
[+]

Méreteit tekintve az Oaxis terméke az óraszíjat kiterítve 22,5 centiméter hosszú, 15,5 milliméter széles és mindössze 18 grammot nyom, a kerekded kialakításnak köszönhetően pedig pulóverbe vagy zakóujjba sem akad bele. Engem este sem zavart, hogy rajtam maradt, ami praktikus, mivel az alvásciklusokat is rögzíti. A rózsaszín szíjtól eltekintve, ami az én karomnak kevésbé áll jól, tényleg egy eredeti megjelenésű karperecről beszélhetünk, köszönhetően az órarész gyémántszerű, fekete mintázatának, amelynek geometriai formái 21 kis lámpát rejtenek. Ezektől alapvető visszajelzéseket kaphatunk, ha a „kijelző” alatti egyetlen, kissé kemény nyomáspontú gombot lenyomjuk, a részletes információkat viszont a LifeBalanz androidos (4.3+) vagy iOS-es (7.0+) alkalmazásból tudhatunk meg.

 Oaxis Star.21
[+]

A Star 21 elegáns fekete dobozban vásárolható meg, amelynek mintázata egybecseng a karperec gyémántformájú küllemlével. A papírszerkezet némi szivacsos védőborítást, egy hátul csatlakoztatható microUSB töltőkábelt és némi többnyelvű leírást tartalmaz, nos és persze az Oaxis sztárját.

Hirdetés

Kezelés, szoftverek

Mivel a kütyü fitnesz karperec, főleg a LifeBalanz app segítségével fogunk okosodni, azonban az órán gyémántszerűen elhelyezett 21 led lámpáról az időt, a napi lépésszámot és az elégetett kalóriákat is elolvashatjuk. No de hogyan? Mivel a szélekre elnyújtott hatszögalakban összesen 12 lámpa került, vegyük úgy, hogy egy kör alakú órára pillantunk, és a kezelőgomb lenyomásakor pont az a led villan fel, ahány óra van, majd ugyanígy az kezd el villogni, ahány perc, nyilván ötperces lépésenként. A gomb kétszeri megnyomásával a napi lépésszám olvasható le egy S alakú ledsorról, méghozzá a napi célhoz arányosan igazítva, azaz annyi lámpa villan fel, ahol éppen tartunk a javasolt szintet képest. Az elégetett kalóriák aránya ugyanígy, a gomb háromszori megnyomásával érhető el. Az alvásciklus méréséhez és annak megállításához három-három másodpercig kell nyomva tartani a gombot.

 Oaxis Star.21
[+]

A LifeBalanz alkalmazás stílusa igazodik a karperecéhez, azaz élére állított szabályos geometriai formákról olvashatjuk le az olyan alapinformációkat, mint az adott napon elégetett kalóriák, a megtett lépések, a legutóbbi alvásciklus statisztikái, valamint a Star Journey, amit mindjárt bemutatunk. Ha egy-egy négyszögre rálépünk, mindenféle diagramokhoz és listákhoz jutunk, amelyekről a napi mellett a havi, az éves és a mindenkori statisztikákat is leolvashatjuk.

 Oaxis Star.21  Oaxis Star.21

A beüzemelés persze a a Star.21 és a mobil párosításával kezdődik Bluetooth 4.0-s alapokon, ami a gomb hosszú lenyomása után pillanatok kérdése, majd az alapadatok megadása következik, mint testsúly, magasság és életkor. A balról előhúzható menüben lehet egyébként a szoftvert frissíteni, egyéni célokat megadni vagy a viszonylag gyenge rezgéses ébresztést beállítani. Ugyanitt a LifeBalanzt a Facebook vagy a Sina Weibo profilunkkal is összekapcsolhatjuk.

 Oaxis Star.21  Oaxis Star.21

A Star.21 nem csak követi, hanem javasolja is a aktív testmozgást, az egyénre szabott napi lépésszámot és elégetendő kalóriamennyiséget például az alapadatok és az első három nap használata alapján számolja ki. Aztán ott a Star napló, egy 21 napos mozgásterv, aminek telesítésével az Oaxis ígéri, hogy hozzászokunk az aktív időtöltésekhez, ha addig csak egy helyben ültünk volna egész nap. Amennyiben egy nap teljesítjük a célt, egy virtuális térképen egyet előrelépünk a cél felé, ha pedig az aktivitásszintet nem ugorjuk meg, egy lépést visszafele teszünk meg. Az Oaxis egy kicsit szórakoztatóan és egy kicsit szigorúan jelzi, hogy minden napra ránk fér egy kis mozgás. A használat során úgy tapasztaltam, a lépésszámláló megbízhatóan teszi a dolgát, a távolságmérés persze GPS hiányában nem olyan pontos. Az alvásciklus rögzítésének indításához, mint jeleztük, hosszan le kell nyomni a gombot, majd amikor felkeltünk, ugyanígy eljárni.

 Oaxis Star.21  Oaxis Star.21

Mivel egy ilyen operációs rendszer, kijelző vagy GPS nélküli fitneszkütyü keveset fogyaszt, egy töltéssel a Star.21 is két hétig bírja, még ha naponta fel-felvillantjuk a 21 ledet az idő vagy a testmozgási statisztikák megtudakolására. A készüléket microUSB kábellel lehet tölteni, amit hátul, egy kissé nehézkesen elhajlítható gumifül mögött tudunk csatlakoztatni. Ezzel pedig nagyjából az aktivitásmérő teszt végére értünk, a közösségi finanszírozással életre hívott Star.21 nem rossz alaptudású kütyü, kényelmes, küllemre főleg a hölgyeknek jöhet be, 130 dollárért mindenesetre egy picit magas áron nyit. Az nekünk egyébként átjött, hogy az Oaxis a fitnesz vonalon még csak most kezdi pályáját, így akad a szoftveren is javítanivaló, mindenesetre akad már okosmérlegük, és érkezik az Oz névre hallgató, pulzusszámmérős karperec, ami igencsak jól néz ki, és kijelzőt is kapott. A hazai forgalmazásról nagyon korai volna még beszélni, hiszen Ázsiában is csak nemrég kapható a Star.21, mindenesetre ha lehetőségünk adódik, a folytatásban az Oaxis többi termékét is kipróbáljuk.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

  • Runtastic Moment Basic - futottak még

    A futóalkalmazásáról ismert Runtastic a bluetoothos aktivitáskövetők között is kipróbálja magát. A legalapvetőbb modellt szíjaztuk fel a karunkra.

Hirdetés