Nubia Z17 mini - nem a méret a lényeg

A ZTE almárkájának idei csúcsmodellje mini verzióban is kiadásra került, ami még mindig remek teljesítményt jelent, csak fizikailag kisebb és szerényebb hardver intézkedik.

Hirdetés

Hardver, szoftver

A hardver ezen az árszinten nagyjából kifogástalan, noha a lapkakészlet nem a legfrissebb, a performansz még mindig rendben van. A burkolatba a Snapdragon 652-es készletet rejtették; a korábbi nevén Snapdragon 620 még 28 nanométeres gyártósoron készült, ahol big.LITTLE elrendezésben szerkesztettek össze négy darab maximum 1,8 GHz-es Cortex-A72-es és négy darab, maximum 1,4 GHz-es Cortex-A53-as magot, ebben a formációban 4 GB operatív memóriával. A készülék viszont létezik 6 GB RAM-mal és Snapdragon 653-mal is, nekünk viszont most az előbbi jutott. A belső tárhely mindkét esetben 64 GB, ami bővíthető, viszont az adaptive storage nem opció, így a microSD kártyára alkalmazásokat telepíteni nem tudunk.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Nubia Z17 mini Honor 8 Sony Xperia XA1 LG G5 SE
Rendszerchip Snapdragon 652 HiSilicon Kirin 950 MediaTek Helio P20 Snapdragon 652
AnTuTu Benchmark 6.x 83205 pont 93534 pont 62571 pont 75369 pont
Vellamo Browser 4049 pont 6135 pont 5123 pont 4586 pont
Vellamo Metal 2602 pont 2819 pont 1381 pont 2245 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1384 / 4562 pont n/a 880 / 3747 pont 1255 / 2470 pont
GFXBench Manhattan onscreen 15 fps 19 fps 19 fps 9,7 fps
GFXBench Manhattan offscreen 15 fps 19 fps 9,5 fps 14 fps
GFXBench T-Rex onscreen 34 fps 42 fps 32 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 32 fps 40 fps 27 fps 31 fps


[+]

A grafikai feladatokat az Adreno 510 látja el megfelelő hatékonysággal, összességében pedig jól optimalizált szoftverkörnyezet mellett, bármiféle diszfunkció, vagy mellékhatás nélkül. Melegedés még a teljesítménytesztek során sem lépett fel, fotózásnál viszont annál inkább, a rendszer viszont reszponzív, gyors és stabil. Sajnos az Android még csak 6.0.1-es verzióban van jelen februári biztonsági csomaggal, az egyedi felület viszont rengeteg elmés megoldással és ízléses dizájnnal dolgozik.


[+]

Gyári felületekkel nem nagyon találkozunk majd, viszont a megjelenés és a funkcionalitás remek összhangot alkot. A zárolt képernyő nem valami izgalmas, a kamera gyorsindítója került csak a jobb sarokba, valamint a távol-keleti trendeknek megfelelően alkalmazásmenüt sem érdemes keresni, mert nincs. A rendszer viszont nincs telehordva mindenféle felesleges holmival, ami van, az pedig értelemszerűen mappázva sorakozik a főképernyőkön. Témákkal nem vagyunk elkényeztetve, viszont az ikonkiosztás rácsszerkezete változtatható 4x5 vagy 5x5-ös rendezésben, valamint a gyorskeresőnek is megszabhatjuk, hogy merre kutakodhat.


[+]

Az értesítősáv a megjelenés egyedisége mellett hagyományos, vertikális kétfázisú rendszerben működik, az áttetszőség pedig igazodik az aktuális színtémához, amire ráhúzzuk. A gyorskapcsoló panel tartalma természetesen igény szerint variálható, alá viszont megmásíthatatlanul odaszegezték a fényerő csúszkát, ahol az automata és manuális módot is választhatjuk. Az értesítek megjelenítését, illetve annak formáját minden alkalmazás esetében egyedileg szabályozhatjuk, valamint kérhetjük az adatkapcsolat sebességének kijelzését az állapotsávon. Nem teljesen a kijelző tetejéről indított délirányú mozdulat a gyorskeresőt rántja elő, itt a készüléken belül tudunk kutakodni.


[+]

Az okosságok jobbára a beállítások között keresendőek, tekintve, hogy az alkalmazáskínálatot, nagyon helyesen, nem tolták túl. A nyelvi lokalizálás viszont irtó hiányos, így jobb híján angolul érdemes keresni a lehetőségeket. Például a Breath Light menüpontban értesítő LED hiányában a háttérvilágítással rendelkező Home gombbal tudunk ügyeskedni. Kérhetjük, hogy töltés közben is világítson, jelezze, ha babráljuk a kijelzőt, illetve azt is, hogy ne jelezzen semmit este tíz és reggel 7 között. Mert úgyse érdekel, felesleges villogni. További kellemes funkció, hogy a jelzés fényereje automatikusan alkalmazkodik a környezeti fényviszonyokhoz. Már, ha kérjük.


[+]

A megjelenítésben szintén van lehetőségünk a megjelenítő színhőmérsékletét és a szaturációt is ízlésünknek megfelelően adjusztálni. A Features rejt olyan opciókat, mint az egyedi megjelenésű és vezérelhetőségű osztott képernyős mód, amit a kijelző aljáról simítva hívhatunk elő. Ezt a képességet minden alkalmazással igénybe vehetjük, maximum a nem natív, vagy támogatott appok kissé idétlenül jelennek meg. Ugyanitt variálhatjuk a navigációs gombok sorrendjét, mivel az ikonikus, kerek Home-on kívül a másik kettő csak egy jelképes pötty.


[+]

A Touch Gestures alapvetően már megszokott funkciókat takar, mint a kézrátétellel való némítás, a három ujjal készíthető képernyőfelvétel, valamint van egy újdonságnak ható megoldás is; szintén három ujjal, de horizontálisan görgetve az éppen futó alkalmazások között válthatunk. Ezek egyébként mind kiválóan és hatékonyan működnek. Ahogy az intelligens hívásindítás és fogadás is a készülék pozícióba emelésével. Némítani mellesleg lefordítással is tudunk, valamint a futó alkalmazásokat tudjuk a készülék megrázásával kukázni.


[+]

A képernyőfelvétel egyébként további lehetőségeket rejt Super Screenshot néven. Ezt vagy a hangerőcsökkentő és a bekapcsológomb hosszú nyomva tartásával, vagy az ujjlenyomat olvasó hosszú érintésével szedhetjük elő. Ekkor nyílik alkalmunk mozgóképen rögzíteni a képernyőn történő folyamatokat, hosszú, vagyis görgetett képernyőfelvételt lőni, illetve ki is vághatunk részleteket a megjelenített tartalomból, amit rögvest szerkeszteni is lehet, például rajzolással. Az alkalmazások klónozása több fiókos bejelentkezéshez szintén a Features menüpontban található azon kívül,hogy van neki külön ikon a főképernyőn Dual Instance címszó alatt.


[+]

Az Edge Gestures az egyébként teljesen sík képernyőélek és sarkok különböző irányú simításához rendel egyébként tök praktikus, kontextuális funkciókat. Lentről felfelé és fentről lefelé is előhívható bármilyen, de kizárólag natív alkalmazás. Alapértelmezett módon a mutatós lapozó effekt mellett lentről a számológép, felülről pedig a galéria kerül elő, de kérhetjük, hogy csak simán a háttérben futó alkalmazások között lépkedhessünk ilyen módon (is). A vertikális élek megérintésével a főképernyők lapozhatók, az élek ismételt simogatásával pedig a gyorsítótár tisztítható. Az igazán hasznos és azonnal kézre álló okosság az élek dupla koppintásával való visszalépés. Roppant kényelmes megoldás. Mindkét élet egyszerre húzva pedig alapesetben a fényerő állítható, a zenelejátszóban pedig a hangerő.


[+]

Az alkalmazáskínálat, mint utaltunk rá, meglehetősen szerény, viszont a lehető legjobb értelemben minimalista. A Google szoftvercsomagjának mappája indít a főképernyőn, majd a második oldalon az eszközök nevű, tehát Tools mappa. Itt érdemes keresni a hangrögzítőt, a biztonsági mentés ikonját, a számológépet, zseblámpát, valamint néhány extra ikont, ami a már tárgyalt funkciók beállításához teleportálnak. A Galériában mellesleg van egy lomtár Recent Deleted mappaként, itt a törölt képek gyűlnek, rendszer pedig jelzi, hogy hány nap múlva kukázza őket véglegesen.


[+]

Több olyan ikon is fellelhető a második oldalon, amelyek nem alkalmazást indítanak, hanem adott funkcióhoz jelentenek gyorselérést. Ilyen a Lock Screen, ami nem meglepő módon a képernyőt zárolja, vagy az Accelerate, ami erőforrásmenedzsmentet jelent az elérhető rendszermemória optimalizálásával. Egyébként meg valószínűleg csak jól bezárja a futó alkalmazásokat, ami annyira nem praktikus, a RAM meg azért van, hogy dinamikusan tele legyen. Billentyűzetből vagy a gyári Android áll rendelkezésre, vagy választhatjuk az előtelepített, széleskörűen paraméterezhető Kika Keyboardot.


[+]

A Dual Instance a kettős, vagy klónozott alkalmazásokat kezeli, míg a Super Screenshot a beállításokba vezet. Érdemi készség viszont a fájlkezelő, az óra és a Screen Projection, ami egy szintén WiFi-képes eszközzel, akár másik okostelefonnal, akár TV-vel oda-vissza működik. Van saját e-mail kliens, naptár és jegyzettömb, amit post it formában is használhatunk. A News Republic ismerős lehet, ami rendesen lokalizált, így magyar nyelvű tartalmakból válogat, ha nem rendelkezünk másként, illetve részletes digitális felhasználói kézikönyv, ez viszont angolul próbál segíteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Lamborghini készüléket fabrikál a ZTE

    A luxusautó-márkát idéző telefon egyszer már feltűnt az interneten, most a kínai Hírközlési Hatóság is bejegyezte.

  • Összeáll a Leagoo és a Tottenham

    A kínai gyártó és a brit csapat partnerségi megállapodást kötött, a Premier League újabb távol-keleti szponzorral bővült.

  • Nubia N1 - nem mindegy

    Amióta a ZTE almárkája újra elérhető itthon, egyre-másra jönnek a különböző középkategóriás termékek. Az N1 lassan egy éve mutatkozott be, de pont ezért lehet ütőképes, ráadásul óriási akkut kapott.

  • IFA 2017: Nubiát láttunk az Archos-standon

    Több új készüléket is hozott a francia illetőségű cég, de ezek közül nem mind volt teljesen ismeretlen.

Előzmények