Nubia Z17 mini - nem a méret a lényeg

A ZTE almárkájának idei csúcsmodellje mini verzióban is kiadásra került, ami még mindig remek teljesítményt jelent, csak fizikailag kisebb és szerényebb hardver intézkedik.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkapcsolati felkészültségre sem lehet panaszkodni, az infrát leszámítva konkrétan minden van, inkluzíve B20. Dual SIM képességek mondjuk csak akkor, ha lemondunk a 64 GB belső tárhely bővítésének lehetőségéről. Egyébként az opcionálisan akár kettő nanoSIM csak Cat.4-es LTE kapcsolatra képes dual standby rendszerben. A WiFi viszont 802.11a/b/g/n/ac szabványon kapcsolódik Direct és HotSpot funkciókkal, van NFC (bár, jól eldugva, a gyorskapcsoló panelről lemaradt), a Bluetooth pedig 4.2 verziószámú energiahatékony protokollal. A Type-C USB csatlakozó csak 1.0-s szabványú, viszont OTG képes, a navigációhoz pedig jár asszisztencia (A-GPS), illetve a GLONASS és a BeiDou műholdjai is besegítenek. Telefonálni zavartalanul lehet, technikai visszásságok nem fordultak elő.


[+]

A 3000 mAh-s akkumulátor egyébként nem tűnik kevésnek, ráadásul gyorsan is lehet töltődni a Qualcomm Quick Charge 3.0-s szabványa szerint, a kijelzőidő viszont nem valami fényes. Offline video nézés közben óránként átlagosan 14%-ot merült a telep 60%-ról indítva a mozit, ami 100%-ra vetítve elég kedvezőtlen kijelzőidőt jelent; 7 óra max fényerős filmélmény elég sovány, ráadásul csak és kizárólag WiFi kapcsolat volt aktív ez idő alatt, viszont az átlagos kijelzőidő is ekörül alakul automata fényerő mellett. Szerencsére vannak takarékossági opciók az Other System Settings Akkumulátor menüpontjában. Ilyen a smart powersaving, ami eleve be van kapcsolva, valamint a low power mode, ami adatkapcsolati és teljesítménykorlátozásokkal jár. A power saving controlban viszont a’la carte kapcsolgathatjuk, hogy mi legyen aktív, és mi ne.

Értékelés: Nubia Z17 mini
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Nubia Z17 mini mindenképpen érdekes készülék, csak kivételesen pozitív felhanggal. Az szerencsére már említésre sem érdemes, hogy az anyag és összeszerelés minősége hibátlan, a ZTE kaliberű gyártóknál azért már aránylag ritka, hogy a végeredményt tekintve valamit érzésre egy garázsban rakjanak össze, csukott szemmel, háttal. Az arany szegély pedig ízlés dolga, de attól még, hogy nekem nem a kedvencem, tény, hogy legalább nem vitték túlzásba. Mindazon által a kivitel és a teljesítmény alapján, azzal együtt, hogy a lapkakészlet nem a legfrissebb, a konkurensek még csak nem is ebben az árkategóriában sorakoznak. A felhasználói élmény kitűnő, a rendszer nem csak papíron gyors, teljesen stabil, remek egyedi megoldásokkal kiegészítve az egyedi megjelenést. Az Android legutolsó főverziójára viszont még várunk, ahogy a teljes nyelvi lokalizációra is. Ez viszont instant mínusz pont. 110 ezer forintért ugyanakkor a Huawei P9-cel és Honor 8-cal megegyező pontszámokat hoz az eszköz (a Huawei Mate 8-at meg azért nem hozzuk szóba, mert az teljesen másik méretkategória, ahogy a Honor 6X is testesebb), az általános felhasználói élmény pedig semmivel sem rosszabb, mint a szintén dupla kamerás, LG G5 SE, vagy árban a hozzá közelebb eső Huawei P9 Lite (2017) esetében, noha ott gyengébb szettet toltak a rendszer alá. Méretben és kategóriában konkurencia lehet még a Sony Xperia XA1, vagy a Samsung Galaxy A5 (2017), vagy az átlagon felüli kamerával bíró, de lényegesen szerényebb Motorola Moto G5, árban pedig a jóval ingerszegényebb Vernee Apollo Lite is a közelben van. A dupla kamerát eddig azért nem hoztuk fel mint érv, mert a portré mód kissé vacak, de legalábbis nagyon esetleges, így ez nem fegyvertény, az viszont annál inkább, hogy alapvetően korrekt képeket lehet lőni a Z17 minivel, a kategóriában értékelve pedig kifejezetten jókat. A natív monokróm képek valóban helytállóak, a nyers képfájlokból pedig egészen sokat lehet kihozni, csak valószínűleg egy ügyesebb algoritmussal támogatott portré módra nagyobb lenne az igény, de megfelelő körülmények között azért használható rendeltetésszeren. A zenei oldal is gyenge, minden más, a hagyományos módú képalkotást is beleértve viszont nagyon rendben van, igaz, átlagos üzemidővel. De van gyorstöltés. A Nubia Z17 minit észben tartva pedig nyugodtan válogassunk a felsőbb kategóriában lévő versenytársak közül is egyedi preferenciáink és ízlésünk alapján, de ha egyébként nem zavar a sok helyen angol menü és amúgy is tetszetősnek találjuk, nyugodtan vegyük számításba a ZTE megoldását is, hiszen hivatalosan is kapható itthon hazai garanciával is.

Nubia Z17 mini

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Lamborghini készüléket fabrikál a ZTE

    A luxusautó-márkát idéző telefon egyszer már feltűnt az interneten, most a kínai Hírközlési Hatóság is bejegyezte.

  • Összeáll a Leagoo és a Tottenham

    A kínai gyártó és a brit csapat partnerségi megállapodást kötött, a Premier League újabb távol-keleti szponzorral bővült.

  • Nubia N1 - nem mindegy

    Amióta a ZTE almárkája újra elérhető itthon, egyre-másra jönnek a különböző középkategóriás termékek. Az N1 lassan egy éve mutatkozott be, de pont ezért lehet ütőképes, ráadásul óriási akkut kapott.

  • IFA 2017: Nubiát láttunk az Archos-standon

    Több új készüléket is hozott a francia illetőségű cég, de ezek közül nem mind volt teljesen ismeretlen.

Előzmények