Hardver, szoftver, fotózás
Ha szétnézünk a piacon, bőven találunk Snapdragon 870-es mobilt árszinten, és a 6 nm-es Snapdragon 778G+ ezeknél egy szinttel gyengébb chip (1 x 2,5 GHz + 3 x 2,4 GHz Cortex-A78 + 4 x 2,4 GHz Cortex-A55-ös processzormag, Adreno 642L GPU). Ha valamiről azonban Carl Pei ismert, és új márkája esetében is igazolja, az a könyörtelen sebességfókusz, és erőn felül teljesít Qualcomm lapka a Nothing OS 1.1.3 felületen is. A Galaxy S22 Ultra megirigyelhetné a vegytiszta rendszer szélsebes működését és hibátlan animációit. A Real Racing 3, az Asphalt 9, a Call of Duty Mobile és a Shadowgun Legends is döccenés nélkül fut magas képkocka-sebességgel, és talán a 60 fps a Genshin Impactnél nincs meg, ennek ellenére folyamatos a játék, átlagos melegedéssel sok tűzforró csúcsrivális mellett.
| Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható) | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Benchmark | Nothing Phone (1) | Realme GT Neo 3 | Realme GT 2 | Samsung Galaxy A53 | Xiaomi 12X | Motorola Edge 30 |
| Rendszerchip | Snapdragon 778G+ | Dimensity 8100 | Snapdragon 888 | Exynos 1280 | Snapdragon 870 | Snapdragon 778G+ |
| Geekbench 5 (single/multi) | 824 / 3059 pont | 919 / 3730 pont | 1115 / 3062 pont | 685 / 1475 pont | 988 / 2965 pont | 827 / 2697 pont |
| GFXBench Car Chase onscreen | 33 fps | 49 fps | 59 fps | 19 fps | 46 fps | 32 fps |
| GFXBench Car Chase offscreen | 37 fps | 60 fps | 70 fps | 22 fps | 57 fps | 36 fps |
| GFXBench Man. onscreen | 81 fps | 117 fps | 60 fps | 57 fps | 109 fps | 80 fps |
| GFXBench Man. offscreen | 90 fps | 168 fps | 166 fps | 60 fps | 133 fps | 89 fps |
| AndroBench Sequential Read | 1522,32 MB/s | 1836,27 MB/s | 1715,79 MB/s | 515,56 MB/s | 1436,01 MB/s | 1532,7 MB/s |
| AndroBench Sequential Write | 1031,98 MB/s | 1268,04 MB/s | 720,21 MB/s | 482,86 MB/s | 707,71 MB/s | 953,09 MB/s |
| AndroBench Random Read | 220,97 MB/s | 387,91 MB/s | 228,79 | 197,46 MB/s | 235,36 MB/s | 240,28 MB/s |
| AndroBench Random Write | 205,45 MB/s | 483,15 MB/s | 198,16 MB/s | 197,09 MB/s | 305,36 MB/s | 239,82 MB/s |
A tárhely bővítés kimaradt, van viszont 8/128, 8/256 és 12/256 GB-os választék LPDDR5 RAM-mal és UFS 3.1-es táregységgel, amivel a villámgyors multitasking is kipipálva. Speciel nekem a Google-féle, kapszulaszerű kapcsolópanel nem tetszik, és mivel a Nothing OS mindent a sebességre tett fel, hiányzik néhány OnePlus vagy Galaxy mobilon megszokott extra, mint a hálózati sebesség kijelzése, a játékmód vagy a könnyű váltás automata és kézi fényerő-állítás között, de azért bőven maradt testreszabási lehetőség. Az a néhány egyéni jegy és háttér pedig, amit az új márka hozzátett, speciel jól áll a felületnek, és akkor ott van a Glyph interfész extrának. Nincs felesleges alkalmazás, az AOSP-s és a Google appok mellé csak a telefonkeresőt és a hangrögzítőt pakolták, illetve a kísérleti funkciók közöt és teljesen random módon elérhető a Tesla járművek távoli kezelője – jöhetnek a tippek, Carl Pei mit vezet.
Mi a helyzet a frissítésekkel? Jó pár hibajavítás érkezett a start óta, hogy a teszthéten semmi váratlan bug ne üsse fel a fejét, és rajta van a Nothing a további finomításon. Biztonsági hibajavításból ráadásul négyévnyi, rendszerfrissítésből pedig három generációnyi vezetékmentes csomagot ígér. Viszont gyorsan lehűtötte a kedélyeket egy bejegyzés, miszerint az Android 13 frissítés valamikor majd csak a jövő év első felében érkezik, és ez jelenthet bármit május 31-ig.
A 16 megapixeles előlapi egység átlagos minőséget nyújt jó dinamikával és színekkel (1/3,1”-es Sony IMX471 szenzor, f/2,45-ös blende, fixfókusz) , a 1080p önvideó részletes és jófajta, viszont az elektronikus mozgáskiegyensúlyozás darabos. Minőségi ugrás a portrékészítés a hátlapi főkamerával: a tűéles képhez kitűnő háttérelmosás társul. Örömteli, hogy a gyártó erre az oldalra nem egy, hanem két 50 megapixeles kamerát pakolt, viszont az alapokat jól letudó szoftver részletes kézi fotós-videós módot egyelőre nem kínál, és a főkamerával mentett DNG RAW képek komolyabb színkorrekciót kívánnak.
A fotózáshoz-videózáshoz besegíthet a vaku mellett a Glyph fénysor, és pirosan pislákol egy apró lámpa hátul a videofelvételt jelezve. A főszenzor Sony IMX766 típusú (1/1,56”, 24 mm, f/1,88, fürge PD-autofókusz, optikai képstabilizálás), és bár lehet vele ilyen 50 megapixeles képeket lőni, semmi értelme – a lényeg az automatika 12,5 megapixelén van, és jöhet is vele az alábbi kollekció:
Remek részletesség éjjel-nappal, a legtöbbször pontos színek (ami este tévelyedhet el némileg), jó dinamika és expozíció, minimálisan lefülelhető zajszűrés és megbízható éjjeli mód – minden a helyén van. Létezik nyilván még jobb dinamika és kifinomultabb rajzolat duplaáron, ám 200 ezer forint környékén nyerő a képminőség, bár kevésbé az 2x-es szenzorzoomra váltva:
Optikai nagyítás ugyanis nincs, az itt látható minőség pedig pont félúton van egy igazi teleobjektíves kamera és a digitális nagyítás között, elfogadható részletességgel és dinamikával nappal. Este az a helyzet, hogy ha az éjjeli mód bekapcsol, leginkább digitálisan nagyított és kevésbé részletes a helyzet, a harmadik példa az alsó sorban viszont egyelemes feldolgozással készült, így jobb a vonalélessége.
Fejlett a 12,5 megapixelre binnelő ultraszéles kamera (Samsung ISOCELL JN1, 1/2,76”, 114 fokos látószög, f/2,2 – egy felesleges 50 megapixeles példa): a csúcskategóriával is összevethető a részletesség és a színkezelés nappal, de azért problémásabb a helyzet este. Kapásból érdemes éjjeli módra váltani, és akkor egész ügyesen előkerít extra részleteket a rendszer a sötétből, ennél pedig sokkal jobb minőséget leginkább Find X5 Pro nyújt csilliókért. Azért a kontrasztokon lehetne este javítani és a rajzolat is kissé festményszerű, de mindenképp jobb a kategóriaátlagnál.
A végére maradt a slusszpoén: az ultraszéles modul PD-autofókuszos, és 4 cm-ről részletes, dinamikus szupermakrók lőhetők – keresd a képen az ügyesen rejtőzködő állatot!
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!




