Hirdetés
Külső, kialakítás
Itt nyomhatnánk egy ctrl+c ctrl+v-t, mert a készülék tökéletesen megegyezik az Evolveo StongPhone X3-mal, legalábbis küllemében és kialakításában. Ez mondjuk annyiban egyáltalán nem probléma, hogy az anyag és összeszerelés minősége is pont ugyanolyan kiváló, mint amilyennek az Evolveo esetében tapasztaltuk. Az ütésállóságot ez esetben sem igazolja hivatalos minősítés, a gyártó szerint 2 métert simán kibír a készülék, amit így ránézésre simán el is hiszünk. A szilárd testek szerkezetbe jutása és a víz ellen való védettség viszont a Nemzetközi Védettségjelölés 68-as szintjét éri el, tehát a Nomu T10-be por egyáltalán nem juthat, víz alatt pedig folyamatosan használható, a gyártó megkötésének megfelelően 1,2 méteres mélységben, maximum 2 órán keresztül. AZ Evolveo szerint meg csak 60 percig.
Ahhoz képest egyébként, hogy a készülék 2 és fél centi vastag és majdnem 195 gramm, különösen jó fogása van, főleg a nagyobb felületen letört éleknek köszönhetően. Plusz, nem széles, számszerűleg 122,2 x 60 milliméter. A fizikai gombsor egy kézzel is könnyedén kezelhető, a csavarokkal rögzített matt fém betétek pedig egyáltalán nem csúsznak, viszont roppant kellemes, hűvös érzetet biztosítanak. Kivéve, ha munkavédelmi kesztyűben fogdossuk, mert akkor mindegy. A kialakítással és anyagminőséggel tehát egyáltalán nincsen gond.
Az előlapon az igazán egzotikus specifikációval rendelkező panel és a fizikai numerikus billentyűzet osztozik nagyjából egyenlő arányban. Plusz, védelmi funkciót betöltő kávák és berakások. A 2 hüvelykes, 176 x 220 pixel (QCIF) felbontású panel lényegesen gyengébb, mint amit a Nomu az Evolveónak gyártott készülékeibe szerelt, a problémák viszont ugyanazok. Az inverzió és fényerőcsökkenés brutális mértékű, ha nem szemből nézünk a lőrésszerű kijelzőre, a fényerő elégtelenségén pedig a kontrasztos felületkialakítás sem sokat segít kültéren. Fotózásnál csak tippelhetünk, hogy mi lesz a képen. Mondjuk, a kép megtekintésekor sem látunk majd sok konkrétumot.
A hagyományos, numerikus beviteli felület fölött funkciógombok fogják közre a tetszés szerint konfigurálható d-padet. A Phone Settings menüben a Dedicated Keys lesz a nyerő, ha az alapkiosztást szeretnénk megváltoztatni. Egyébként a naranccsal keretezett, recés centergomb az alkalmazásmenübe navigál, jobbról az SMS-ek kerülnek elő, lefelé riasztást állíthatunk be, balra a hangprofilok választhatók, míg felfelé az internet nyílik. A hívást fogadó és elutasító, jelölt billentyűk értelemszerűek, fölötte pedig kontextuális opciógombok fekszenek. Az aktuális funkció a kijelző jobb vagy bal sarkában jelenik meg.
A szövegbevitel a számbillentyűkön megjelenített iránymutatás alapján történik, a gombok nyomáspontja hibátlan, viszonylag jól elkülönülnek és kellemes, klasszikus kattanó hangot adnak. A kis és nagybetűk között a kettőskereszttel válthatunk, de itt tudjuk végigpörgetni a bevitel nyelveket is, így érdemes az automatikus nagybetűs megoldásnál maradni, különben mászhatunk át a lengyel, spanyol, francia, német, olasz, orosz, portugál és arab bevitelen, annak kisbetűs, nagybetűs és automatikus nagybetűs megoldásán, ami 24 felesleges gombnyomást jelent, plusz a számok. A billentyűzet zárolásához bal legfelső kontextuális funkciógomb és a csillag lesz a nyerő kombináció. A hangot viszont érdemes kikapcsolni. Idegtépő, amikor zsebben vagy táskában folyamatosan csipog a szándékolatlan nyomogatástól.
A két és fél centis élek tele vannak ügyes kezelőgombokkal, valamint felül egy óriási zseblámpa is elfért. Tényleg óriási, az üveg átmérője 1,3 centi. A döbbenetes erejű hideg LED fényt a jobb oldalon elhelyezett, gumírozott gomb három másodpercig való nyomva tartásával uralhatjuk. Kikapcsolni csak azután lehet, hogy erősítettünk a fényerőn, villogtattunk SOS és átmentünk a stroboszkóp funkción. Az elemlámpa kezelőgombja fölött teljes értékű USB csatlakozó szabadítható ki a gumiszigetelés alól.
A mutatós fémbetétekkel védett oldalak felé balról közelítve elvileg konfigurálható, úgynevezett Custom Button került, ami alapesetben egyébként a kamerát nyitja meg, majd exponálógombként funkcionál, és úgy is fog maradni, mert a szoftverből kifelejtették az erre vonatkozó beállítási lehetőséget. Tehát nyugodtan hívhatjuk kameragombnak. Fölötte a hangerőszabályzók tapinthatók ki vakon. A fedetlen microUSB port az alsó élre került, a maradék, komplett miniállamnyi helyre pedig egy jack csatlakozó. Ja, nem, mert az pont nem fért el sehova.
A hátlap felülete javarészt matt műanyag, a fémbetétek minimális mértékben hajlanak rá az oldalélekre. Az akkumulátor fedlapját a mellékelt célszerszámmal csavarozhatjuk le, a többi - oldalakon és a hátlapon található - csavar eltávolítására sem eszközt, sem felhatalmazást nem kapunk. Utóbbiakat ráadásul vastag gumitömítéssel takarták. Az akkumulátor alá egy normál (mini)SIM, egy másodlagos microSIM és egy microSD kártya helyezhető. A 0,3 megapixeles kamerát nem támogatja semmi, mellette pedig a fizikai fájdalom határát súroló hangerővel bíró multimédiás hangszóró található. A BlackBerry logó jellegű bemarás a felső tartományban mindössze dísz.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!