Nokia C3 - jó ötlet, rossz megvalósítás

Hirdetés

Adatkommunikáció, internet

Elérkeztünk ahhoz a részhez, ahol a C3 alaposan lerombolta a róla alkotott pozitív képet. Adatátvitel terén kicsit felemás a helyzet, hiszen kihagyták a 3G-t és a HSDPA-t. Cserében a GPRS és EDGE mellé bepakolták a WLAN-t, ami kárpótolna minket. A menüben még be is állítható, hogy internetre csatlakozásnál a telefon megkérdezze, mobilhálózatot vagy WLAN-t használjon. Igen ám, csak hogy a telefon ezt nem veszi figyelembe. A böngésző és az Ovi áruháznál tényleg felteszi a kérdést, ám mindenhol máshol szó nélkül a mobilinternetre csatlakozik. Nekem van előfizetésem erre, de akinek nincs, annál csúnya meglepetést okozhat a számlában. Átállítani meg nem is lehet, az egyes programokban nincs ilyen opció. Visszatérve kicsit a hangszóróra, ezzel se voltam elégedett. A hangerő még rendben volt, de nem egyszer szakadozva hallottam a másik felet. Egyébként a helyi adatátvitel a Bluetooth és microUSB segítségével gond nélkül megoldható, utóbbinál nem töltődik a telefon, a memóriakártya viszont cserélhető meghajtóként használható.

Nokia C3

Az egyik, amitől teljesen kiborultam, az a böngésző. Oké, hogy integrálták az Opera minit, én is használtam régen, egész használhatónak ismertem meg. De nem a C3-nál, ahol egyszerűen csigalassú, nehézkes, mindegy, hogy WLAN-on vagy mobilhálózaton működik. Az oldalak először lekicsnyítve töltődnek be, majd egy keretet mozgatva választhatjuk ki azt a részt, amit benagyít nekünk. A keret és a kurzor viszont elképesztően akad, lassú, több másodpercet késik, így gyorsan elveszítjük a fonalat, és böngészés helyett azzal töltjük az időt, hogy megtaláljuk a minket érdeklő tartalmat. Pedig a kis felbontású kijelző ellenére azért lehetne vele internetezni, viszont a lassúsága miatt kb. 2 perc után be is zárjuk.

Nokia C3

A másik csapás az e-mail kliens. Először is, ez is lassú. Másodszor meg nem volt egyszerű beállítani rajta a mobilarénás címemet. Megadtam a beállításokat, de mindannyiszor hibaüzenetet dobált, hogy a szervert nem találja. Pontról pontra kimásoltam mindent a Milestone-ból, mégse akart működni. Végül véletlenül kikapcsoltam a titkosított kapcsolatot (ami alapértelmezés szerint kell és így is használom a Milestone-on), és láss csodát, utána már letöltötte a leveleket. Az öröm viszont korai volt, ugyanis küldeni ezek után se tudtam és hiába voltak tökéletesek a beállítások, ez a teszt ideje alatt nem változott, ami nem kis bosszúság volt. Megjegyzem, a Gmail fiókomat elsőre be tudta állítani, és a küldés is ment, de szerintem nonszensz, hogy egy másfajta POP3 vagy IMAP fiók ekkora gondot okozzon neki. Ja, és hozzátenném, hogy ha egyszer létrehoztuk a fiókunkat, többé nem tudjuk állítani a kapcsolat adatait. Tehát ha mondjuk változik a jelszónk, akkor előbb törölni kell a fiókot, majd újra létrehozni, mert ezt egyszerűen kihagyták belőle. Kérdem én, hogyan?? A harmadik frász a közösségi cucc. Oké, hogy csak Facebook és Twitter fiókot tudunk beállítani, viszont a lassúság itt is megeszi a türelmünket. Bónusz, hogy ugye nem tudjuk használni a WLAN-t, pedig a kliens maga nem is volna rossz. Az egyes bejegyzésekhez hozzá tudunk szólni, „lájkolhatjuk”, kereshetünk ismerőseink között, tehát alapszinten egész jó. Még képet is tölthetnénk föl, ám ezt is elrontották. A feltöltéskor választhatunk, hogy a kamerával fotózunk vagy a Galériából teszünk föl valamit. Utóbbit választva egy szép üres képernyő a jutalmunk. Nem fagy le, egyszerűen ennyi, nem jelenik meg semmi és ettől gyorsan a kijelentkezés felé vesszük az irányt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés