Nokia 3.1 - ennyiért pont egyes

Hiába a jól összerakott ház és a korrekt kijelző, ha öreg a forma és a hardver, a belépőszintű produktumra pedig középkategóriás árazást sütöttek. A Lumia 630 méltó utódja? Bocs, majd legközelebb.

Hirdetés

Kamerák, multimédia

A Nokia 3.1 8 megapixeles szelfikamerája arcszépítő funkciót és HDR módot kapott, LED vagy képernyővillanót nem, egyébként ilyen képet lő. A hátlapi modul 13 megapixeles, középtempójú autofókusszal, ami már nappal eltévelyedik egyszer-egyszer. A lencse f/2-es blendéjű, a LED villanó egyelemes és közepes erejű. A szoftver egyszerű és felhasználóbarát, viszont panorámakép vagy komolyabb kézi opciók nincsenek. Van HDR, szabályozható a fehéregyensúly, a mérési mód, az expozíció és az önkioldó.


[+]

Nappal, középen korrekt mennyiségű részlet rögzül, kellemesen alacsonyan tartott zajszűréssel, bár azért az éleket elnézve meg lett fűszerezve a dolog szoftveres élesítéssel. A szélek felé már puhább a rajzolat, de ott is elfogadható a részletesség. Szűkös ellenben a dinamikatartomány, és a teló inkább alulexponál, bár a harmadik kép esetében így is annyi kiégett rész maradt, hogy a némi részletveszteséggel járó HDR-re szükség volt, csak az roppant lassan dolgozik. A képek ráadásul fakók, néha sárgás, néha kissé kékes-zöldes fehéregyensúllyal. Korrekt mennyiségű részlet jut a makrókra, és ha éppen nem mozdul be a 3.1 esti rögzítéskor, olyankor is fogható egy-egy használható fotó. Az optikai képstabilizátor hiánya mellett ugyanakkor nehezíti a dolgot a rakoncátlankodó és lustálkodó fókusz. Az autós témáról öt próbálkozásból egyszer sem sikerült éles fotót lőni.

Videót legfeljebb 1080p-ben lehet rögzíteni, 30 FPS-sel, a monó hang hallgatóan meg lett szűrve. A fenti példa jól mutatja bárminemű képstabilizálás hiányát, úgyhogy remegős a kép, plusz kissé fakó, viszont egész részletes – a HMD ezúttal sem használ túlzott zajmentesítést. A fókusz hajlamos el-eltévelyedni, de gyorsan magára talál.


[+]

A Play Zene előadók, albumok, dalok, műfajok és listák szerint rendszerezi a helyben tárolt állományokat, a FLAC típusúakat meghajtja, a WMA-t nem. Akad mezei hangszínszabályzó mélyhang kiemeléssel és térhangzást imitáló effekttel, mindenesetre sem a 3,5 milliméteres portra jutó tiszta és zajmentes, viszont nem túl részletes vagy dinamikus hang, sem pedig az alul könnyen eltakarható monó hangszóró nem hozza a középkategória elvárt színvonalát. A hangerő mindkét műfajban közepes (az agybadugós fülesek esetében elegendő), a multimédiás hangszóró viszont vékonyan és élesen kiált fel, bármilyen mélyhang vagy arra emlékeztető zörej nélkül.


[+]

Az FM-rádió füles csatlakoztatásával működik, a gyári videolejátszó meg akkor, ha legfeljebb 1080p-s klipekkel dobáljuk meg. Az egzotikusabb kódolások, a feliratok és az AC3 hang megköszönik egy VLC Player telepítését. A HDR kódolással a Nokia 3.1 nem tud mit kezdeni, a Widevine L1 tartalomvédelem viszont adott, és a Prime Video streamel is HD-ben. Nem úgy a Netflix, ami marad az alacsonyabb felbontásoknál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

  • Három modellt is frissített a Nokia

    Az újdonságokat Moszkvában mutatták be, a 2-es, a 3-as és az 5-ös kapott alapos ráncfelvarrást. Ezekből a középső modellnek van esélye arra, hogy jól szerepeljen itthon is.

  • Várható a Nokia 3 idei variánsa

    Roland Qandt ismét előbányászott némi ráutaló információt, illetve a következő Android frissítéssel kapcsolatban is érkezett megerősítés.

  • Nokia 5 - ötlettelen

    A HMD jelenleg elérhető szériájának középső tagja vegyes teljesítményt nyújt, kétségkívül vannak erősségei, de a hiányosságok sajnos hangsúlyosabbak, mint a pozitív tulajdonságok.

  • Nokia 3 - valaki most finntorog

    Symbian, MeeGo, Windows Phone és most Android: megtalálta-e a Nokia az ideális okosplatformot és a Lumiák méltó utódját, avagy az elbukott sorozatok hibáit ismétli?

Hirdetés