Hirdetés
Kontaktáljunk
A készülék beépített telefonkönyve igazából nem lehet teljesen mérvadó, hiszen a Symbian rendszerekre rengeteg fajta kapcsolatkezelő program létezik, azonban szegény ember vízzel főz elven mindenképpen szót kell ejtenünk az előre telepített alkalmazásokról. A beépített névjegyzék nem sokban különbözik a korábbi Symbian modellekben lévőkkel. Egyedüli különbségként talán az említhető meg, hogy megadhatunk adóvevő (vagyis Push to Talk) azonosítót, erre is képes a készülék. A telefonkönyvben tárolt adatok mennyisége egyébként a belső memória méretétől függ, azaz dinamikus, így akár a teljes kb. 10 megát betölthetjük adatokkal, ami jól jöhet üzleti felhasználás esetén.
Az üzenetek terén nem kívánhatunk többet, mint ami szerepel a 3250-ben. Meglepő volt, hogy mennyire jó volt SMS-t írni a korábban unszimpatikus gombokon, ettől azonban a joystick megítélése nem javult. Hasznos opció volt számomra, hogy beállíthattam, hogy bejövő hívás elutasítása esetén automatikusan üzenet menjen a hívó félnek az előre beállított szöveggel.
Sajnos a PTT szolgáltatást nem volt alkalmunk kipróbálni, mivel jelenleg egyetlen hazai szolgáltató támogatja csak, és két PTT képes mobilunk sem akadt. A szövegbevitelnél jól jön a T9 szótár, és az üzeneteket van lehetőségünk a memóriakártyára is menteni, ha szeretnénk. Az MMS szerkesztésnél egyetlen furcsasággal találkoztam, mégpedig a küldendő képet nagymértékben lekicsinyíti a szoftver, annak ellenére, hogy a teljes verzió is beleférne a maximális 300k-ba.
Az e-mail kliens jól használható, azonban sokkal okosabb letölthető kliensek léteznek. Ezt senki nem hiszi el addig, amíg ki nem próbál mondjuk egy Profimailt, ami ég és föld a gyárihoz képest. Megéri keresgélni, igazi gyöngyszemekre bukkanhatunk. Egyébként e-mailben fogadhatunk csatolmányokat is, azonban gyárilag nincs Office telepítve a mobilra, így néhány formátummal kezdetben (a megfelelő programok telepítéséig) problémánk adódhat.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!