Nokia 2.4 - más világ

A Nokia belépő szintjén ugyan történt fejlődés, de a kettes széria új modellje még mindig egy nagyon egyszerű és szerény megoldás okostelefon témakörben, de használható.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs képességek akár ki is emelhették volna a 2.4-et a mezőnyből, ha a beígért NFC ténylegesen bele is kerül a készülékbe. De nem így lett, úgyhogy lehetett átírni a hivatalos termékoldalt, specifikációt, meg mindent. Nincs mit, mindig szívesen segítünk. Tehát NFC-t ne keressünk, mert végül nem fért bele, csak egy 5.0-s Bluetooth, 802.11b/g/n WiFi (HotSpot azért van), de jó hír, hogy a microUSB csatlakozó OTG képes. A két nanoSIM Cat.4-es LTE szabványon kapcsolódik dual standby módban minden hazai frekvencián, akkor is, ha a nettó 19 GB belső tárhelyet microSD kártyával bővítenénk. Navigálni a GPS (A-GPS) mellett a GLONASS és a BeiDou műholdjainak segítségével lehet, szenzorosan viszont szintén nem túl erős a felhozatal (gyorsulásmérő, fény- és közelségérzékelő, tájoló és hangszenzor).


[+]

Üzemidő terén kicsit jobbra számítottunk, tekintve, hogy sem a hardver, sem a kijelző (főleg nem a fényerő) nem valami acélos, a telep pedig már 4500 mAh kapacitású, de a 16 óra helyben tárolt videólejátszás azért nem rossz, de minimum ígéretes; és lássuk be, ez nem az a telefon, amit ész nélkül nyomkodunk, ha kell, ha nem. Az 5 wattos adapter is maradt a megszokott, viszont maga a töltőfej meglepően, de örvendetesen ergonomikus a két horpadással, ami tényleg nagyon jó fogást biztosít. Ez egy jó ötlet.

Nokia 2.4
Pro
Három év szoftvertámogatás
Korrekt kivitelezés
Kontra
Gyenge hardver
Fapados felszereltség
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 5 pont
Szoftverfelület 7 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 6 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (HUF) 49900

A Nokia 2.4 igazából nem rossz, messze nem használhatatlan, csak szokás szerint még a kedvezményes nyitóár is kicsit több, mint amennyit a készülék kínál, annál meg főleg, amit a konkurencia kínál ennyiért. Meg kell jegyezni ugyanakkor, hogy a kialakítás, az anyaghasználat és az összeszerelés kifogástalan, a készülék teljesen vállalható megjelenést, ebben a szürke színben pedig egy pici eleganciát is kapott. Értsd: nem tűnik gagyinak. És nem is az. A Google szoftvere nem újdonság, kissé fapados, de a terméktámogatás garantáltan három év, ami még két Android főverziót is jelent. A kamera tulajdonképpen használható, a fülhallgatóra jutó hangminőség pedig bár nem profi, de akár kellemesnek is nevezhető. Az NFC-ért kár, komoly érv lett volna, de a dual SIM melletti bővíthetőségnek azért tudunk örülni. A legszűkebb keresztmetszet itt nyilvánvalóan a gyenge hardver. A Helio P22 ebben a kategóriában egyáltalán nem szokatlan, a 2 GB rendszermemória viszont igen és ez egyrészt kínos, másrészt pedig manapság már egészen kicsi árkülönbözetet okoz további 1 GB RAM, ami azonban sokat lendíthetett volna az ügymenet fel-felbukkanó komótosságán. Hasonló összegért a Realme C3, az Alcatel 3L, a Samsung Galaxy A20e, de még az Alcatel 1S (2020) is többet kínál, a bejelentett alapáron pedig a Redmi 9-cel kell megküzdeni. Amíg az ár nem éri el a racionális és kívánatos szintet, addig érdemes a fentebb említett kínálatból válogatni, de harmincezer környékén (ahová majd a Redmi 9A és 9C is érkezik) vagy nagyon kedvező szolgáltatói konstrukcióban opció lehet azoknak, akik sallangmentes rendszerre és visszafogott megjelenésű, egyszerű készülékre vágynak.

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés