Motorola XT610 Droid Pro - profi-e a Droid?

Hirdetés

Külső

Nagyon szép és nagyon nagy: ez a két dolog jutott eszembe, amikor kezembe vettem az XT610-et. A Motorola formatervező részlege jó munkát végzett, egy letisztult és elegáns telefon került ki a kezeik közül. Az anyaghasználat is ezt tükrözi, az egész borítás kemény fekete műanyagból készült, az összeszerelés pedig szintén kitűnő: minden pontosan illeszkedik, recsegésnek, nyöszörgésnek és kattogásnak nyoma sincs. A dimenziókkal viszont elszaladt a ló: a 119 x 60 x 11,7 milliméteres méretek és a 134 grammos súly a régi időket idézi, amikor az emberek féltégla méretű mobilokat szorongatva rohangáltak. A telefon masszív tömege miatt érezhetően húzza a zsebet, viszont azt is érezni rajta, hogy nem spóroltak ki belőle semmit. Pontosabban igen, de ezt senki nem gondolná a külső alapján.

Motorola XT610 Droid Pro
[+]

Az előlap irtó zsúfoltra sikeredett, ami nem is csoda, hiszen 35 billentyűt préseltek a készülék alsó negyedébe. Felül található a hangszóró és az állapotjelző LED, alatta pedig a kijelző pöffeszkedik. Utóbbi egy 320 x 480 pixeles felbontású, 3,1 hüvelykes képátlójú, 16 millió színárnyalat megjelenítésére alkalmas darab, mely kapacitív érintésérzékelési technológiát használ. A képe szép, a színek telítettsége is kellemes, a betekintési szögről viszont ez nem mondható el: egy kis döntés hatására már érezhetően romlik a képminőség. A másik negatívum a relatív alacsony felbontás, ebben az árkategóriában ez kevés; aki ennyit kiad egy telefonért, nem szeretne pixelekre vadászni.

Visszatérve az előlapra: kijelző alatt a szokásos négy kapacitív gomb (beállítások, főképernyő, vissza és keresés) található, alatta pedig a teljes kiosztású fizikai billentyűzet kapott helyet. A gombok kemény műanyagból készültek, az érdes felületnek köszönhetően nem csúsznak, a nyomáspont is megfelelő, a fehér és kék háttérvilágítás miatt pedig egy éjszaka is jól látható klaviatúrát kapunk. Ez mind szép és jó, a gombok apró méretének köszönhetően a gépelési élmény mégsem kimagasló, sőt. Maga a billentyűzet is nagyon kicsi helyet foglal el, még a híresen apró Sony Ericsson X10 Mini Pro gombsora is jóval nagyobb területtel büszkélkedhet, ráadásul szorosan egymás mellett helyezkednek el a billentyűk, nem egyszer előfordult a melléütés, ami elég ciki egy fizikai klaviatúránál.

Motorola XT610 Droid Pro
[+]

A csillogó fekete plasztikból készült hátlap nagyon minimálra sikeredett, a díszítőelemekkel (szerencsére) nem bántak bőkezűen, egyedül egy halványszürke motívum látható rajta. Jobb felül található a két LED-del megtámogatott 5 megapixeles kamera, középen egy Motorola logó, alul pedig egy with Google felirat található. Legalul található a külső hangszóró, amely meglepően jól szól, még közepes hangerőn is tiszta hangokat hallhatunk; maximumra tekerve persze azért torzít, de csodát nyilván nem vár tőle senki.

Motorola XT610 Droid Pro
[+]

A készülék oldalát egy krómszínű csík futja körbe, ezzel is növelve a telefon elegancia-faktorát. Az oldalsó interfészek és gombok tekintetében a szokásos kínálatot kapjuk: jobb oldalt található a kamera gyorsbillentyűje, balra pedig a hangerőszabályzó gombot nyomogathatjuk. Ugyancsak bal oldalt található a microUSB-aljzat, amely halvány fehér fénnyel világít, ha csatlakoztatjuk a kábelt. A 3,5 milliméteres bemenet felül található, mellette pedig a képernyőzár billentyűje figyel, amely a készülék ki- és bekapcsolására is szolgál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények