Hirdetés
Külső
A Q9-en első ránézésre látszik, hogy Motorola készülék. Kialakítása a BlackBerry/Palm Treo vonalat követi, de megtalálhatók rajta a gyártótól megszokott stílusjegyek. QWERTY billentyűzetes, fekvő képernyős, és mint már említettem, katerógiájában szokatlanul vékony - hát igen, ez már a Motorola védjegyévé vált, bár szerintem nem feltétlenül ezzel kéne kitűnni a sorból. A vékonyságnak ára van, a Q9-nél ez nevezetesen az, hogy nagyon széles. Ha választhatnék, hogy ezt, vagy mondjuk a HTC Voxot szeretném-e szívesebben a zsebemben hordani, utóbbit választanám, mert bár tömzsibb, de sokkal kényelmesebben elfér a zsebben, mint a vékony de széles Motorola készülék.
A színösszeállításra viszont nem lehet egy rossz szavam sem, jól eltalálták a tervezők. A domináns szín a fekete, ezt az előlapon a kijelző körüli világos és kicsit sötétebb szürke részek törik meg, az összhatás nagyon elegáns. Az anyaghasználat szintén jó, a hátlap puha tapintású, de nem ujjlenyomatgyűjtős műanyagból van, míg az oldalsó rész fényes és kissé csúszós anyagból készült. A gép fogás szempontjából felemás, nem túl jó, de igazából nem is rossz, a széles készülékház miatt leginkább furcsának lehetne mondani.
Az előlapon felül a Motorola logó mögött rejtették el a telefonhangszórót, tőle jobbra az aprócska fényérzékelő található. Ezek alatt van a 2,4 hüvelykes, QVGA felbontású kijelző, melynek minősége teljesen átlagos, én jobbat vártam a készüléktől. Alatta a fő kezelőszervek találhatók, jó minőségűek, kényelmesen használhatók. Ezek alatt kapott helyet a gumiszerű anyagből készült QWERTY billentyűzet, ami kissé furcsán hat a készüléken, viszont a hasonló kialakítású gépek megoldásainál kényelmesebben használható. A háttérvilágításnak köszönhetően sötétben is kiválóan lehet rajta gépelni, továbbá az ékezetes karakterek bevitele is megoldott.
Felül nincs semmi, jobbra két hangerőszabályzó és két másik gomb figyelget. Utóbbiak közül az egyik a két hangerőszabályzó között kapott helyet, ami azért volt butaság, mert beszélgetés közben az szolgál a hívás tartására - az első pár telefonálás alkalmával a hangerőszabályzás helyett tehát mindig sikerült tartanom a hívást, nagyszerű volt.
Az alsó rész amolyan borotva-szerűen előrenyúlik, ez is tipikus Motorolás dolog, én nem különösebben kedvelem. Balra felül microSD kártyahely, alatta az adatkábel/headset csatlakozója, ami a változatosság kedvéért nem mini, hanem microUSB szabványú. Ez elvileg azért jött létre, hogy egy vékony készülékeken is gond nélkül elférjen - a Q9 viszont annyira nem vékony, hogy indokolt lett volna e csatlakozó használata.
A hátlapon felül 2 megapixeles, mobilfénnyel ellátott, fixfókuszos kamera figyelget, alatta újabb Motorola logó. A levehető hátlapon egy visszafogott Vodafone embléma található, azalatt pedig egy rés, ami a kihangosító hangszóróját rejti.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!