Bevezető, külső, doboz
Bár régebben is léteztek már nyomkövető biléták, a szélesebb köztudatba 2021-ben kerültek be, amikor az Apple bemutatta az AirTaget. A Samsung a Galaxy SmartTagből azóta két generációt is bemutatott már, de ők az Apple útját követték, vagyis csak saját mobillal használható ki teljesen a bilétájuk. De van a piacon Anker, Tile, Fixed nyomkövető biléta, és természetesen lehet venni egy rakás kínai Bluetooth-trackert is, aztán vagy jó lesz, vagy nem.
Két Motorola Moto Tag és egy Motorola Razr 60 Ultra [+]
A Motorola megoldása kicsit AirTages, de olyan szempontból jobb, hogy nem zár be egy adott márka termékei közé, a Google Készülékkereső rendszerével és a Keresési központ alkalmazással is kompatibilis. AirTages, mert a 31,9 x 31,9 x 8 milliméteres és 8 grammos biléta mérete és formája tökéletesen illeszkedik egy Apple AirTaghez készült kulcstartóba is, és hasonló módon lehet a hátlapot letekerve cserélni a CR2032 elemet is. A Moto Tag felhasználóbarát elemcserét kínál, mert van egy apró kis jelzés a kereten és a levehető hátlapon, hogy hova illesszük utóbbit ahhoz, hogy kényelmesen vissza tudjuk zárni. Az AirTag dimenzióival való egyezés a Motorola részéről szándékos volt, így a felhasználók az AirTag kiegészítőkkel könnyen használhatják a Moto Taget is.
A zöld és sötétkék színekben elérhető Moto Tag fel van szerelve hangszóróval és nyomásérzékeny is, így kamerakioldó gombként vagy a telefon megtalálására is használható. A műanyagból készült bilétát IP67 védelem óvja portól és víztől, a hátlapot levéve látható a gumi szigetelés az elem körül.
Nagyjából ennyi, ami a külsőt illeti, a doboz tartalmáról sem lehet bővebben beszélni, mert a bilétán vagy bilétákon kívül csak egy rövid papíralapú dokumentációt mellékelnek. Egy darab Moto Tag itthon hivatalos forgalmazásban 15 899 forintba kerül, négyes csomagban 59 390 forintért lehet beszerezni.
Hozzánk a négyes csomag érkezett tesztre [+]
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!