Motorola Moto E7 - régi ismerős

Egyre kevesebb belépőmobillal találkozni, vajon a Motorola hozza régi formáját?

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Moto E7 két nanoSIM-et fogad be minden hazai 4G sáv támogatásával, 5G opció nélkül. A beszélgetési minőség közepes: hallani és érteni egymást, de itt a dolognak vége, a hangszóró és a mikrofonok nem éppen kiemelkedőek. Az egycsatornás WiFi modem rendben teszi a dolgát (802.11b/g/n), a Bluetooth 5.0-s (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (Type-C, MTP, OTG). A földi antennák és routerek mellett a GPS, GLONASS és Galileo műholdak nyújtanak támpontot a navigáláshoz egy csatornán és odakint átlagtempón – szobabelsőben nehezen jön össze a pozíció. Nagyobb gond, hogy nincs iránytű, giroszkóp vagy NFC, márpedig ezek mindegyikét elvárjuk, ha az infra vagy a barométer hiányáért a Motót meg nem rójuk. A szokásos szenzorokból csak a gyorsulásmérő van meg.


[+]

A 4000 mAh-s telep kellően nagy, hogy a visszafogott hardverből 6-7 órás, jófajta képernyőidő és kétnapos használat kijöjjön, két bő másfél órás töltés között a 10 wattos adapterrel. Szerencsére USB-C portot kapunk microUSB helyett, plusz akad egy-két takarékos alapfunkció, azt pedig nem vetem a telefon szemére, hogy akad ekkora méretben rivális még nagyobb akkuval, mert az egyiket Moto E7 Powernek hívják.


[+]

Motorola Moto E7
Pro
Hibátlan, vízlepergető kivitel
Korrekt fotós képességek
Hosszú üzemidő
Kontra
Kevés RAM, lassú működés
Öreg szoftver, zéró frissítés
Gyenge videó és multimédia
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 5 pont
Sebesség 5 pont
Szoftverfelület 7 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 6 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (HUF, 2/32 GB) 39 990

Belépőszinten nem különleges vagy emlékezetes, hanem minden oldalról szimplán csak elfogadható mobilra vágyunk. A remek összeszerelés meg is van vízlepergető kivitellel, a főkamera pedig éjjel-nappal erőn felül teljesít úgy is, hogy maradt a szenzorban (főleg a gyengébb videózásban) potenciál. A Moto E7 ráadásul kitartó darab egy töltéssel, és nem spórolta ki a microSD foglalatot vagy a jack kimenetet – az NFC-t, az iránytűt vagy a giroszkópot viszont igen, a multimédiás csomag pedig éppúgy gyenge, mint a szőrös HD kijelző fényereje és betekintési szöge, vagy a dadogós rendszerműködés 2 GB RAM-nak „hála”, valószínűleg örökre Android 10-en ragadva. Pedig egykor, a Google kezében a Motók értelmezhető szoftvertámogatásukról voltak ismertek, és illene legalább bő két évig biztosítani hibajavításokat, a Lenovónak erre azonban látszólag semmi szándéka nincsen.

A minden oldalról elfogadható mobil tehát nem jött össze, viszont gyakorlatilag nincs friss és ropogós konkurencia az LG kiszállójával, a Huawei/Honor téli álmával és a sokkal magasabbról indító Galaxy A családdal. A Nokia C10 nem az igazi, viszont legalább a régebbiek közül a Nokia 3.4 ára jó helyre mozdult, és ugyanígy korábbi Redmit tudunk csak megemlíteni a Xiaomitól – ezek a telefonok hosszabb terméktámogatást nyújtanak. Újabban viszont a Realme-t emlegetjük egyre gyakrabban, és például a C21 teljesen vállalható lett, a BBK csoport tagjaként pedig nem kell tartani a minőségtől. Plecsnit a Moto E7 ilyen szűkös kínálat mellett sem érdemel, mégis csavar a Motorola egyet a dolgon: nem drágább az E7 Power dupla annyi RAM-mal és tárolóval, illetve jobb HD panellel, csak a 48 megapixeles kamerát cseréli 13-asra – hamarosan eláruljuk, milyen sikerrel.

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények