Motorola Moto E3 - várjuk meg a következőt!

Tesztünk alanya tökéletes példa arra, hogy miért érdemes a lehető legfrissebb mobilok között keresgélni az alsóbb árkategóriában. Nagyon lassú a készülék.

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az elérhető legnagyobb LTE-sadatsebesség 150 Mbps, értelemszerűen 800, 1800, 2100 és 2600 MHz-s sávokon, azaz B20-szal kiegészítve. Szimpla SIM-esként egy darab microSIM-et fogad be, beszélgetési hangminősége közepes, a hangszóró oldaláról minden rendben van, a zajszűrés azonban furcsán működik a mikrofon oldaláról, ha erős háttérzajt próbál elmosni, akkor azt gyakran a beszédhangunkkal együtt teszi.

Szenzoros és navigálási téren sem teljes a felhozatal Szenzoros és navigálási téren sem teljes a felhozatal
Szenzoros és navigálási téren sem teljes a felhozatal [+]

WiFi-ből 802.11b/g/n jár directtel és hotspottal, ilyen téren semmi probléma nem volt a megbízhatósággal, ahogy a Bluetooth 4.0 LE-vel sem tapasztaltunk hibát. A microUSB-csatlakozón keresztül 2.0-s adatátvitelre számíthatunk, OTG azonban nem bírható működésre. A navigálás sebessége is inkább közepes, mint gyors, Beidou, Galileo és GLONASS műholdakat nem használ, kizárólag a hagyományos GPS műholdak, illetve a WiFi routerek és a mobilhálózatok jelét használja. Az iránytű, a giroszkóp, a mágneses szenzor, az NFC és az infra kimaradt.

A kijelző körüli kávák aránylag jelentősek
A kijelző körüli kávák aránylag jelentősek [+]

Értékelés: Motorola Moto E3 (XT1700)
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 4 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 6 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Több Moto-eszközben is láttuk már a sztenderd, 2800 mAh kapacitású, GK40 típusszámú lítium-polimer akkumulátort, ám mivel ez mindegyik közül a legsoványabb teljesítményt nyújtja, gond nélkül elérhetünk vele kétnapos üzemidőket, 4-4,5 órás kijelzőidőkkel, vagy egy huzamban filmezhetünk rajta körülbelül 6-6,5 órát, természetesen offline állapotban. A készenléti fogyasztása visszafogott, ám ha csak zenét kell lejátszania a háttérben, máris indulnak lefelé a százalékok.

Összességében nem a Moto E3 lesz a kategória új titkos tippje, és bár az MT6735P rendszerchip és az 1 GB RAM párosából ez eredetileg is sejthető volt, a mindennapi használat még a vártnál is lassabb és akadozósabb működést hozott magával egy teljes beköltözés után. A kamerája szintén nem emelkedik ki a tömegből, szenzoros téren sem teljes a repertoár, egyedül az előlapi hangszóró minősége és az üzemidő hívja fel magára a figyelmet, de ezek sem elképesztő mértékben.

32 - 35000 forint környékén lehet most megvenni a készüléket, az utódot minimum egy tízessel drágábban mérik, cserébe azonban benne van 2/16 GB memória, minimum Snapdragon 425 rendszerchip és friss, Android 7.1-es rendszer. De a 40 000 forint alatti árkategóriában időközben olyan versenyzők kerültek elő, mint a Xiaomi Redmi 4X, a Meizu M5, a Doogee Shoot 1 vagy akár a Moto C Plus. Ízlelgethetjük az árat annak tudatában is, hogy egy HomTom HT16 Pro jelentősen olcsóbban kínál gyorsabb processzort, több memóriát, valamint hasonló anyagminőséget és kamerát.

szentkuti11

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk, köszönjük! Vásárláshoz kérjük kattintson ide!

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés