Motorola Edge 30 Pro - határértéken túl

Rossz irányban erősít az új csúcs Moto: kamerában például visszalépett.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Edge 30 Pro két nanoSIM-et fogad be jó vételi és korrekt beszélgetési hangminőséggel, ahogy a túloldalon sem panaszkodtak a mikrofonok minőségére. Jófajta a többcsatornás WiFi 6E modem érzékenysége is (2,4, 5, 6 GHz, 802.11a/b/g/n/ac/ax, Direct, HotSpot, Display, ReadyFor támogatás). Megvan a Bluetooth 5.2 (A2DP, LE) és a gyors USB 3.1-es adatátvitel (Type-C, MTP, OTG). Mivel a DisplayPort 1.4 támogatás is adott, átalakítókábelemmel rendben ment az asztali kivetítés tévére és monitorra. A navigáláshoz az A-GPS mellett a GPS, GLONASS és Galileo műholdakat használja a telefon több csatornán, fürge pozíciószerzéssel. Akad iránytű, gyorsulásmérő, giroszkóp és NFC. Kimaradt az infra és a barométer.


[+]

4800 mAh kövér telepméret, ám méretes a képernyő és nagy étvágyú a Qualcomm vas, úgyhogy adaptív (leginkább 120 Hz-es) módban is megáll 4-5 óránál a képernyőidő töltésenként, ami mindennapos móka. Ez nem ideális: ügyesebb hőelvezetéssel egy GT 2 Pro kapásból tovább bírja, ha pedig kényszerítjük a 144 Hz-et, még hamarabb adapterért könyörög a Moto. Abból legalább 68 wattosat mellékeltek, amely 18 perc alatt félig, és 50 perc alatt pedig csurig tölti a tankot. Ott van ráadásképpen a vezetékmentes töltés 15 watton, vagy a fordított töltés 5 watton.


Az Edge 30 Pro a Huawei P50 Pro társaságában [+]

Motorola Edge 30 Pro
Pro
Jó összeszerelés és kevés káva
Bőséges RAM/tárhely kombináció
Korrekt főkamera fotók és videók
Villámgyors működés és letisztult szoftver
Kontra
Melegedő ház, gyorsan merülő telep
Gyenge napfény alatti fényerő
Középszerű ultraszéles fotók, hiányzó zoom
Csak a főkamerával lőhető 4K videó
Nincs vízálló minősítés, tárhely bővítés, jack-kimenet
Pontozás
Kialakítás, védelem 8,5 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 7,5 pont
Hangminőség 8,5 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (12/256 GB, HUF) 309 990

Az Edge 30 Pro papíron mindent jól csinál, mégis egy nevéből élő okostelefon tökéletes példája. A licencelt Motorola logó, a 144 Hz-es OLED panel, a három nagyfelbontású kamera, a vegytiszta felület és a tophardver jól hangzik, és a sebesség tényleg ott van a szeren, ahogy az összeszerelés is korrekt. Ám egy hét együttléttel előjöttek a rigolyái: kijelzője csak fele olyan fényes közvetlen napfényben, mint legjobb riválisaié, gombjai kényelmetlenül magasra csúsztak az ujjlenyomat-olvasóval, és hiába előnyösek a főkamera képei éjjel-nappal és videózáskor, ha az ultraszéles elhasal a túlzó zajszűréstől, és még csak nem is tud 4K-ban felvenni. A zoomkamera sem, mert konkrétan leradírozták a hátlapról, és itt követte el a Motorola a legnagyobb generációs hibát.

310 rugóért ugyanis a szerencsétlenül húzott lapot a jóval olcsóbb Edge 20 Próra: balanszírozott vasból túlmelegedő tophardver és rövid üzemidő lett gyengébb kameraszettel, így kapásból jobb vétel az előd, nem kevés pénzt megtakarítva. Nyilván létezik drágább Samsung vagy Apple csúcsmobil, de többet is nyújtanak, ugyanennyiért pedig a Realme GT 2 Pro jobb vétel – illetve olcsóbban az alap Edge 30 vagy GT 2. A HMD-féle Nokiáktól szoktuk meg, hogy a brandépítésre több figyelem fordul, mint a telefon optimalizálására, és bizony már ez a Motorola sem az, mint ami régen volt – mondjuk tavaly. Persze egy termék alapján nem temetünk márkát, és hamarosan kész az Edge 30 tesztünk, amivel a széria mindjárt javíthat.

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés