Hirdetés
Multimédia
8 megapixel és 1080p, hirdetik a feliratok hátul, a kamera optikája mellett, ami persze autofókuszos és kapott egy LED villanót is. Ez egyébként rendkívül erős fényű, 3-4 méteren belül fényszóróként vakít. Kicserélték a gyári kezelőfelületet is, ezúttal is a RAZR-ben látott megoldás köszön vissza. Az opciók egy balról behúzható menüben kaptak helyet. Sajnos csalódást keltően kevés a beállítási lehetőség. A képméret csupán kétféle lehet, ezen felül vannak effektusok, geotagging, kikapcsolható zárhang, néhány előre programozott téma, sorozat- és panoráma mód, expozíció és a vaku. Sehol mondjuk egy ISO érzékenység, de még meglepőbb módon fehéregyensúly sincs.
Bár a Motorola korábban nem sokat domborított komolyabbat fotózás terén (jó, ott volt a Kodakkal készült ZN5), a fenti képet a várakozásomat kissé felülmúlták. A színek jók, az élesség se rossz, viszont a zajszűrés nem az igazi, bizonyos részleteket elmos, ugyanakkor a zaj is jelen van. Érdemes viszont megnézni a makró képeket, ott igen jó eredmények születtek. Videózásban sincs nagy baj, az 1080p megvan (és itt van sokféle felbontás), mégpedig 30 fps sebességgel. Nem olyan szép a képe, mint az S II-nek, és fájó pont, hogy az automata fókusz hiányzik, de kárpótolhat a jó minőségű, sztereó hang. Ezúttal két felvételt is készítettem, melyeket IDE és IDE kattintva nézhetünk meg.
Zene terén nincs komolyabb probléma, a gyári lejátszó kapott egy új ruhát. A szokásos módon albumok és előadók szerint válogatva találjuk a zenéket, a telefont fekvő állapotban használva cover flow nézetre kapcsol át. Van ismétlés, véletlen lejátszás és bekapcsolhatunk különböző gyári hangeffekteket, illetve hangszíneket is. Még a látszólag elég egyszerű gyári fülessel sem szól rosszul, de volt lehetőségem egy a-Jays Four eszközzel is kipróbálni, azzal még kellemesebb volt, főleg a szolidabb mélykiemelés opcióval. Immár a rádió szerelmesei se panaszkodhatnak, egy kellemes és egyszerűen használható felületen tudjuk kedvenc csatornáinkat behangolni, amihez RDS megjelenítés is tartozik.
Természetesen van GPS-vevőnk, amihez alaphelyzetben a Google navigációját tudjuk igénybe venni. A vevő és a program is gyors, így belföldön jól használható, feltéve, hogy van mobilnet csomagunk hozzá. Extra programokról már esett szó, ám nem mindegyikről. Van egy DataBackup szoftver, ami a névjegyzékünket és az üzeneteinket tudja menteni és visszaállítani a memóriakártyáról. Még ügyesebb a Firewall, ez meg azt tudja, hogy hívás- és üzenetszűrőként működik, az általunk megadott paraméterek alapján. A Profile Manager környezeti profilok konfigurálására és létrehozására való, míg a Files egy fapados fájlkezelő. Ügyes kis alkalmazás a Quick Note, ami valójában négy részből tevődik össze. Van sima szöveges, rajzolós, hangfelvételes és fotós jegyzettömb, a rajzolós önmagában is elérhető Sketcher néven. Továbbá még ott van a korábbi Motorolákból ismerős akku- és adatforgalom konfigurátor, amivel szabályozhatjuk a készülék fogyasztását és a mobilnet használatát.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!