Hirdetés
Hardver, szoftver
Ez a típus szinte egyszerre érkezett a szupervékony (és csodaszép) RAZR-rel, és bár külsőleg jelentősen eltérnek egymástól, hardverben igen sok a hasonlóság. Ebbe is a Texas Instruments OMAP4430-as chip került, melyben egy kétmagos ARM Cortex-A9 processzor dolgozik, ezúttal magonként 1 GHz-es órajelen. Grafikus egységként a PowerVR SGX540-es áll rendelkezésre, hozzá kapunk még 1 GB RAM-ot és egy 8 GB-os belső tárhelyet, melyből kb. 4,5 GB-ot használhatunk mi. A bővítés nem para, van microSD foglalat, kikapcsolni nem kell hozzá. Sajnos egyetlen hibát elkövettem a szűkös tesztidő alatt, ugyanis elfelejtettem a szintetikus benchmark programokat lefuttatni rajta. Mivel azonban a hardver teljesen egyezik a RAZR-rel, csupán a processzor órajele alacsonyabb kicsit, így nagyjából belőhető, miként teljesítene. Helyette inkább rögtön egy bemutató videón demonstrálom a sebességet és a menüt:
A bootolás után elénk táruló rendszer alapját az Android 2.3.6-os verziója adja. Ez a Gingerbread vonalon friss, amúgy persze már mindenki az ICS-re pörög. Nos, a Motorola korábbi hivatalos közleménye alapján az Atrix 2 mind Amerikában, mind Ázsiában megkapja a 4.0-t, elvégre a hardver bőven elegendő hozzá. Ez bizonyára javítja majd a teljesítményt is, ami jelen állapotában se rossz, bár nem hibátlan. A működés szinte mindenhol folyamatos, de vannak bizonyos helyek, ahol valami hiba csúszott a kódsorba. A névjegyzéknél, a galériában való multi-touch nagyításnál és a főképernyők áttekintő nézeténél bizony akadozás van, ami tekintve a többi részt, optimalizálási hibára vezethető vissza.
Nem natív felületet kapunk, hanem a MotoBLUR legújabb változatát, ami (micsoda meglepetés) pont olyan, amit a RAZR-nél már megismerhettünk. Furcsa módon itt nem kellett MotoBLUR fiókot beállítani a teljeskörű használathoz, de ez az ázsiai származásra is visszavezethető. Tulajdonképpen mindenhova belenyúltak, de az egész mégsem mondható olyan mély módosításnak, mint a TouchWiz és a Sense. Már a feloldóképernyő is új, viszont ezúttal lemaradt a kamerát indító gyorsgomb róla. Öt főképernyőt kapunk, ezekre szórhatjuk ki a parancsikonokat és widgeteket, mely utóbbiak némelyike még át is méretezhető, hogy jobban kihasználhassuk a rendelkezésre álló helyet. A főmenü oldalra lapozós, többféle módon rendezhetjük az ikonokat, valamint csoportokat is létrehozhatunk. Innen egy érintéssel elérjük a Play Áruházat és a Task Managert is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!