Moto Z Play - nem (csak) játékra

A legolcsóbb moduláris Moto is százezer forint fölött startol, a felszereltségéhez képest viszont ez egyáltalán nem tűnik soknak, a konkurencia viszont rendkívül erős. Majdnem annyira, mint az üzemidő.

Bevezető, tartozékok

A moduláris okostelefonok története nem az LG G5-tel kezdődött. A meglehetősen öreg modu T persze inkább egy jobb vicc volt, mintsem releváns eszköz, viszont az első komoly koncepció is három éves ezzel kapcsolatban, és nem dél-koreai vállalathoz, hanem az akkor éppen Google-kézben lévő Motorolához kötődik. A Project Ara éveken át futott, hol hangosabban, hol csendesebben próbálták a kíváncsi szemek elé tárni a fejlesztés állapotát, időközben pedig a Motorola mobilos részlege a Lenovóhoz került, a modulos próbálkozást pedig egyedül a Google vitte tovább, hiszen a kutatórészleg és a megannyi szabadalom nem került át a kínai óriáscéghez.

Három éve ilyen koncepcióképek merültek fel a moduláris telefonokról
Három éve ilyen koncepcióképek merültek fel a moduláris telefonokról [+]

Teltek az évek, kiállítások jöttek-mentek, és valahogy már mindenhol majdnem ott volt egy működő prototípus, és folyamatosan a levegőben lógott a piacra kerülés végleges dátuma. Ez a dátum azonban egyre csak tolódott, az utóbbi időben pedig már a lényegét is elvesztette a megoldás, így hát kevesebbeknek fájt annyira, hogy a fejlesztés végül teljesen leállt, és sosem fog piacra kerülni a Project Ara. Piacra került azonban az LG G5, az ismerősöknek becézett modulok megoldása azonban igényelt volna némi átgondolást, így a jelenlegi állás szerint inkább visszakoznak a dél-koreaiak, és a vízállóságot részesítik előnyben a cserélhető komponensekkel szemben.

Hatalmas doboz, szűkös tartozékkínálat
Hatalmas doboz, szűkös tartozékkínálat [+]

Itt van azonban a Lenovo, aki végül lehetővé tette, hogy moduláris telefonok kerüljenek piacra Moto márkanév alatt, a csúcskategóriás Moto Z után pedig máris itt van egy olcsóbb, és sok szempontból életképesebb kivitel, ami jó eséllyel lesz igazán népszerű a közeljövőben. A Moto Z Play hardveresen, méretek szempontjából és árazás tekintetében a házon belüli Lenovo P2, rengeteg apró különbség azonban mégis egy teljesen más felhasználói élményt eredményez.

USB-kábel? Vegye meg külön a kedves felhasználó!
USB-kábel? Vegye meg külön a kedves felhasználó! [+]

A doboz felszereltsége például máris folytatja a Moto-hagyományt: spártai a tartozéklista. A telefon mellé a SIM-tűn kívül egyetlen töltőt kapunk, ami ráadásul nem is adapterből és USB-kábelből tevődik össze, hanem egy egységet képvisel. Adatátvitelre használjunk vezeték nélküli technológiát, vagy vásároljunk méregdrága, biztonságos Type-C kábelt, ha már a headset, a kijelzővédő fólia és a többi kellék miatt úgyis a boltban járunk. Miközben a telefonért már eleve kifizettünk 110 000 forintot.

Külső, kijelző

Első kézbevételre rendkívüli masszivitás árad a mobilból, a 163 grammos tömege mellett kimondottan vastagnak és tömbszerűnek is érződik, miközben az ezüstszürke színű, fém keret hűvössége erősíti meg bennünk, hogy nem egy játéktelefont tartunk a kezünkben. Dobálni persze nem jó ötlet, a víztaszító bevonaton kívül egyébként sem ígér semmilyen extra védelmet, szóval a nedvességtől és a portól is érdemes távol tartani. A vaskosabb és nagyobb ház (156,4 x 76,4 x 7 milliméter) előnye, hogy az USB Type-C mellé jutott 3,5 millmiéteres jack csatlakozó is a telefon aljára, ellentétben a Moto Z-vel, ahol adapterre vagyunk szorulva.

Nagyobbak a kávák, mint a Moto Z esetén, de az előlap összességében mégis homogénebb
Nagyobbak a kávák, mint a Moto Z esetén, de az előlap összességében mégis homogénebb [+]

A készülék hátoldala egyszerűen lenyűgöző, de csak addig a két másodpercig, ameddig nem maszatoljuk össze. Az üvegfelület alatt, a Moto logóból kiindulva körkörös textúrában gyönyörködhetünk a teljes felületen, még a kamerarendszer vaskos púpja is jól néz ki. A moduláris csatlakozófelület megtöri ugyan a homogenitást, de folyamatosan gerjeszti az érdeklődő kérdéseket a funkciójával kapcsolatban, ami egy megfelelő, mágneses modul illesztése után könnyen végződhet leesett állakkal. Az ujjlenyomatokat azonban rendkívüli módon vonzza, bizonyos részeken pedig könnyen beszivároghat a por akármelyik tetszőleges mod alá, ami szintén nem túl szép látvány.

Kijelző-teszt
Mérés Moto Z Play Lenovo P2 Honor 8 OnePlus 3T
Képátló 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 1920
Technológia Super AMOLED Super AMOLED LTPS LCD Optic AMOLED
Fehér fényerő 402 / 596 nit 384 / 485 nit 495 nit 424 / 548 nit
Fehér fényerő (min.) 6,5 nit 3,8 nit 2,2 nit 3,9 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0,36 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen 1375:1 végtelen
Színhőmérséklet 7739 / 7136 K 7290 K 8432 K 7786 / 6418 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Az 5,5 hüvelykes Full HD kijelző minősége bőven teljesíti az elvártakat, és bár a beállítások módosítása előtt a megjelenítő felvillantásával reagál minden mozdításra, a készenléti fogyasztás még így is kedvező, ami jelentős részben köszönhető a Super AMOLED technológiának. A betekintési szögek ezúttal is remekek, oldalról láthatóan alig csökken a kis területen mért, automatika által akár 596 nitre felszabályzott fehér fényerősség. A kalibráció enyhe kékességén túl sokat nem állíthatunk, a Normál és az Élénk közül utóbbi a természetellenesebb és természetesen az alapértelmezett is, manuális opciók azonban nincsenek. A karcok elleni védelemről Gorilla Glass 3 üveg gondoskodik.

Ha beállítjuk, a legkisebb mozdulatra is felvillan a kijelző
Ha beállítjuk, a legkisebb mozdulatra is felvillan a kijelző [+]

Értesítési led nincs, viszont az előlap egyébként rendben van, felülre jutott a fény-és távolságérzékelő szenzor, a másodlagos, vakuval ellátott kamera és a telefonon lévő egyetlen hangszóró is, alul pedig diszkréten van jelen az érintőgombként funkcionáló ujjlenyomat-olvasó, ami nem csak feloldáskor, hanem lezáráskor is jó szolgálatot tesz.

A moduláris csatlakozót már a Moto Z-nél is láttuk
A moduláris csatlakozót már a Moto Z-nél is láttuk [+]

Jobb oldalra került az összes nyomógomb, három egymástól különálló, aprócska billentyű tapintható ki, bordázott felülettel a bekapcsolásra szolgáló darab, a fölötte lévők pedig a hangerő állítását teszik lehetővé. Kiemelkedőnek nevezhető a rezgőmotor, ami az átlagnál jóval határozottabb vibrációval, mégis nagyon csendesen adja tudtunkra közlendőjét.

A kijelző alatti gomb valójában csak egy ujjlenyomat-olvasó
A kijelző alatti gomb valójában csak egy ujjlenyomat-olvasó [+]

A modulok felpattintása továbbra is zseniális: egyetlen, rendkívül egyszerű, elronthatatlan mozdulat, és a telefon kikapcsolása nélkül dönthetjük el, hogy komolyabb hangszóróra, optikai zoomra, projektorra, némi plusz energiára, vagy éppen csak egy tokra van szükségünk. Ez utóbbit egyébként azért is érdemes a telefonon hagyni, mert nem érződik tőle sokkal vastagabbnak a mobil, közben pedig teljesen sík felületet képez a kamerarendszerrel, így stabillá teszi a mobilt asztalon, miközben a sérülésektől is védi. A zsenialitás tetten érhető a SIM-fiók kialakításán is: bizony, nem kell földöntúli technológia, hogy kis alapterületen megférjen két nanoSIM kártya és egy microSD is.

Hardver, szoftverezettség

Qualcomm Snapdragon 625. A GPU-rajongókat ezen a ponton talán el is vesztettük, mindazonáltal egyáltalán nem volt rossz választás a 14 nanométeres gyártástechnológiájú, meglehetősen takarékos lapka ehhez a telefonhoz, a nyolcmagos, 2 GHz-en ketyegő Cortex-A53 processzorhoz 650 MHz-s Adreno 506-os IGP és 3 GB RAM tartozik, játékra nem a legalkalmasabb rendszer, viszont az alapvető sebesség meglepően jó. Az akadásoktól mentes, villámgyors működés részben a 32 gigabájtos, gyárilag F2FS fájlrendszerrel dolgozó tárolónak köszönhető, így érdemes csak akkor kihasználni a microSD-re történő telepítés lehetőségét, ha nem marad más opciónk. A telefon aligha bírható melegedésre, még töltés és benchmarkolás közben is csak nagyon enyhén lehetett érezni termikus változást, mindössze néhány percig.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Moto Z Play Lenovo P2 Honor 8 OnePlus 3T
Rendszerchip Snapdragon 625 Snapdragon 625 HiSilicon Kirin 950 Snapdragon 821
AnTuTu Benchmark 6.x 62987 pont 64476 pont 93534 pont 164384 pont
Vellamo Browser 2906 pont 3371 pont 6135 pont 6253 pont
Vellamo Metal 1502 pont 1946 pont 2819 pont 4252 pont
Geekbench 4 (single/multi) 759 / 2450 pont 845 / 3010 pont n/a 1879 / 4266 pont
GFXBench Man. onscreen 10,0 fps 10,0 fps 19 fps 48 fps
GFXBench Man. offscreen 9,8 fps 9,9 fps 19 fps 49 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 23 fps 42 fps 61 fps
GFXBench T-Rex offscreen 23 fps 23 fps 40 fps 94 fps

Egy OnePlus 3T-vel párosítva nyilvánvalóan brutálisnak tűnnek a különbségek a fenti tesztek alapján, ettől függetlenül nem érdemes ettől megijedni, átlagos használatban kizárólag a memória szűkössége jöhet elő, de akkor már nagyon sok alkalmazás vagy böngészőlap között váltogatunk rendszeresen. Érdekes lett volna egy plusz 3 gigabájtos RAM-modullal is kipróbálni, kár, hogy ilyesmire nem számíthatunk a jelenlegi modos rendszer kapcsán.

A nyers erő visszafogott, de a rendszersebesség szinte makulátlan A nyers erő visszafogott, de a rendszersebesség szinte makulátlan
A nyers erő visszafogott, de a rendszersebesség szinte makulátlan [+]

A múlt héten egy alapos VPN-kúrával kezdtük az ismerkedést, hiszen mindenképpen a Nougat-frissítéssel együtt szerettük volna bemutatni a szoftvert, a kísérleteket azonban nem követte siker, másnap ugyanis kiderült, hogy a 7.0-s rendszer pótvizsgára kényszerült, leghamarabb március első napjaiban állhat készen a megpróbáltatásokra. Így tehát maradt a 6.0.1 Marshmallow, és a hozzá tartozó, decemberi Google-féle biztonsági csomag, amiből nagyon hiányoltuk a többablakos módot, az informatívabb menüpontokat és a többi extrát. A Moto Z-féle rendszert alapul véve azonban reménykedhetünk abban, hogy a Z Play is hasonlóan jól fog teljesíteni friss szoftverkörnyezettel, még ha a Daydream VR-platformot nem is kapjuk meg.

Ezek természetesen nem azok a modulok.... Ezek természetesen nem azok a modulok....
Ezek természetesen nem azok a modulok.... [+]

Aki látott már nyers Androidot, az nem fog meglepődni a kezelőfelületen, az összes animáció, ikon és gyári szoftver a megszokott formában, a megszokott helyén teljesít szolgálatot, ami az alapértelmezett beállítások között újdonság lehet, az a Google-adatbázisból dolgozó, értesítési felületen megjelenő időjárás-előrejelzés, illetve a számos gesztusvezérlési funkció. Ez utóbbiakat egy helyre gyűjti a telefon, a Moto névre hallgató szoftveren belül beállíthatjuk, hogy szeretnénk-e dupla suhintásra zseblámpát, csuklómozdulatokra kameraindítást, fejre fordításra Ne zavarjanak módot, vagy egy könnyed ujjmozdulatra csökkentett méretű kijelzőt. Itt állíthatjuk be azt is, hogy felvillanjon-e a kijelző, ha a közelségérzékelő változást érzékel, vagy megmozdítjuk a telefont.

Sok nougatos feature hiánya tűnik fel használat közben Sok nougatos feature hiánya tűnik fel használat közben
Sok nougatos feature hiánya tűnik fel használat közben [+]

Az első extra szoftver lényegében az utolsó is, ezen kívül az értelemszerű Készüléksúgó és a gyártó webáruházába irányító Moto Mods tűnik fel, gépelésre tehát marad a Gboard, böngészni pedig a Chrome segítségével tudunk. Alapvetően tehát nem lesz tele az ábécé-sorrendbe rendezett alkalmazáslistánk, viszont ha komolyabb gyűjteményt halmoztunk fel, akkor biztosan hasznos lesz, hogy a leggyakrabban használt négy szoftvert külön csoportban, a keresési opció alatt látjuk. A gyári, Google-szinkronizálással működő Fotók alkalmazás mellé biztosan sokan fognak letölteni másik galériát, és egy korrekt fájlkezelő is elfért volna a programok közt, ezeket persze könnyedén pótolhatjuk utólag.

A gesztusvezérlésben gyakorlatilag kimerül a gyári extralista A gesztusvezérlésben gyakorlatilag kimerül a gyári extralista
A gesztusvezérlésben gyakorlatilag kimerül a gyári extralista [+]

Az előlapon lévő ujjlenyomat-olvasó szinte sosem látott megbízhatósággal és rendkívül gyorsan működik, mindazonáltal túl sok különleges funkciót nem kínál, az egyetlen érdekesség, hogy nem csak feloldani, hanem lezárni is képes a telefont, amikor hozzáérünk. Az időnként szükségszerűen eltűnő virtuális gombokkal párosítva ez okozhat gondokat eleinte, viszont némi hozzászokás után hálás dolog, hogy emiatt nem kell az oldalsó gombokért nyúlni.

Multimédia

Jelentős fennsíkot alkot a 16 megapixeles kamerarendszer a hátlapon, ettől függetlenül az optikai képstabilizátor kimaradt. Egyébként azonban nem lehet panaszunk a tulajdonságaira, a lézeres és a PD-autofókusz olyan sebességgel dolgozik össze, hogy éjszaka és nappal is döbbenetesen gyorsan talál élességet, és némi expozíció-korrekció után már készülhetnek is a jó fotók, automata megbízhatóság szempontjából az élmezőnyt képviseli a mobil.

Erős vaku is jár a hátlaphoz
Erős vaku is jár a hátlaphoz [+]

Az f/2-s fényértékű optika mellé 1,3 mikrométeres szenzorpixelekre számíthatunk, és bár a Camera 2 api-t a jelenlegi szoftverrel nem támogatja a rendszer, akad egy jó manuális mód is a kamerához. Az automatikusra kapcsolható HDR mellett állíthatjuk a záridőt (legfeljebb 1/6 másodpercig), az érzékenységet (ISO 100-3200), a fókuszt és a fehéregyensúlyt is (négy előre definiált séma alapján), viszont a DNG RAW-támogatás hiányzik.

A teljes szenzorméretet jelentő 4:3-as képarány mellett abszolút elégedettek lehetünk a részletességgel, nincs durva túlélesítés, a zajmentesítés sem zavaró mértékű, még a lencse széleinél látható torzítás és az olykor felbukkanó kromatikus aberráció mértéke is abszolút elfogadható. A dinamikatartomány és a vonalélesség bőven meghaladja az átlagos szintet, az automatizált HDR pedig megbízható, csakúgy, mint a fehéregyensúly, ami szintén alig hibázik. Fókuszhibás felvételek egyáltalán nem készültek, és a hátlapon lévő vaku is sokat segít gyengébb fényviszonyok közt.

Camera 2 api nincs, marad a gyári manuális mód Camera 2 api nincs, marad a gyári manuális mód
Camera 2 api nincs, marad a gyári manuális mód [+]

Videózni alapvetően 30 fps-sel tudunk, legyen szó 4K, 1080p, 720p vagy 480p felvételekről (íme egy példa a legnagyobb felbontás mellett), viszont lassított módba kapcsolva akár 120 darab 720 x 1280 pixeles képkockát rögzít egy másodperc alatt, ami igazán jó slo-mo videókat tud eredményezni. Az előlapi kamera 5 megapixeles, és ha a sötétben nem vakít meg a mellette lévő vaku, akkor egész korrekt minőségű fotókat tud lőni, például ilyet.

Értesítési led nincs
Filmezéshez is remek a Moto Z Play kijelzője [+]

Legutóbb a Galaxy A5 (2017) kapcsán került szóba, hogy hova a legpraktikusabb tenni a hangszórót egy mobiltelefonon: a vélemények persze mindig megütköznek, az viszont tagadhatatlan, hogy elöl gyakorlatilag semmilyen helyzetben nem fogjuk leárnyékolni a hangkeltőt. Cserébe viszont a mono megoldás nem is kecsegtet túl sok zenei élménnyel, az alsó tartományokban lényegében csak küszködik, túl sok dinamikát ne várjunk, a térérzetet pedig tekintsük ismeretlen fogalomnak. A JBL SoundBoost modul persze megoldást nyújt a problémára, nemsokára részletesebben is beszámolunk róla.

Nem szoftveresen emelkedik ki a tömegből a zenei oldal Nem szoftveresen emelkedik ki a tömegből a zenei oldal
Nem szoftveresen emelkedik ki a tömegből a zenei oldal [+]

A beépített audio chip hangolása pedig remekre sikerült: azon kívül, hogy adapterek helyet könnyedén csatlakoztathatjuk saját fülhallgatónkat, külön élményt nyújt az a koherens, tiszta, rengeteg részlettel és lendületes dinamikával tarkított hangkép, ami a Motóra jellemző. Nem mondhatom, hogy példátlan teljesítmény, hiszen szerencsére a legtöbb gyártó ügyel arra, hogy a komolyabb modelljeik zeneileg is rendben legyenek, viszont ennyire kevés színezéssel ennyire jó adottságú zenei minőséget ritkán tapasztalhatunk telefontól, ráadásul az erősítése is kiváló. Szoftveresen persze lesz jobb választás a Play Zenénél, az FM-rádió pedig teljesen hiányzik, mindenesetre a Z Play lejátszási képességeire sokkal kevesebb panasz lehet, mint a játékos képességeire.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Mobilinternetezéshez a Cat.7-es, maximálisan 300 Mbps letöltési sebességet elérő 4G-t vehetjük igénybe, az összes itthoni frekvenciát támogatja a készülék. A két nanoSIM-et befogadni képes változat a jól megszokott módon dual standby módon működik együtt, tehát alapvetően mindkét kártya folyamatosan lóg a hálózaton, ez csak akkor változik meg, ha az egyikkel hívást folytatunk. Olyankor a másik egyszerűen lelép a hálózatról, amíg a beszélgetés véget nem ér. Nem maradt ki az NFC és a direct-kompatibilis, routerként is működni képes WiFi sem, 802.11 a/b/g/n típusú hálózatokkal van jóban a Z Play, a Bluetooth pedig 4.1-es verziószámú, a jól megszokott A2DP- és LE-támogatással.

Szenzorok szempontjából szinte teljes a repertoár Szenzorok szempontjából szinte teljes a repertoár
Szenzorok szempontjából szinte teljes a repertoár [+]

Az USB Type-C csatlakozó 2.0-s adatátviteli sebességre képes, természetesen az MTP és az OTG is gond nélkül működik, a megfelelő adaptert viszont utólag kell beszereznünk, mind kábeles adatátvitelhez, mind az on-the-go funkció használatához. A navigációs egység gyorsan és pontosan talál jelet, természetesen A-GPS és GLONASS támogatással egészül ki, Galileo-támogatás egyelőre nincs, viszont internet és SIM nélkül sincs ok aggodalomra, rövid időn belül megfejti a helyzetünket. Remek a beszédhangszóró, a multimédiás tartalmakhoz is rendkívül hangos egység értelemszerűen nem lesz halk akkor sem, ha csupán milliméterre van a hallójáratunktól, a három mikrofonos zajszűrés pedig szintén remekül teszi a dolgát.

Így kell két nanoSIM-et és egy microSD-t helytakarékosan elhelyezni!
Így kell két nanoSIM-et és egy microSD-t helytakarékosan elhelyezni! [+]

Értékelés: Moto Z Play
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A külső akkumulátoros modullal könnyen növelhetjük az üzemidőt, mindazonáltal a 3510 mAh kapacitású telep egyébként sem merül gyorsan, az első ciklusok után nagyjából háromnapos üzemidőkre számíthattunk, nem volt ritka a 10 óra feletti kijelzőidő, nem csoda, hiszen még 5%-nál is életben marad a készülék, látszólag egész lineárisan merül, és nehéz neki olyan feladatot találni, ami egy óra alatt 10-12%-nál többet vesz ki belőle. Energiatakarékossági módok nincsenek, de ilyen üzemidőhöz egyébként is legfeljebb egy hónapos üzemidőt ígérő ultra energiatakarékos mód hiányzik, ami sajnos kimaradt. A lassú merülés mellé a gyors töltésnek is örülhetünk, a váltakozó feszültségű TurboPower töltő körülbelül két óra alatt teljesen feltölti a mobilt, de 15 perc alatt is bele lehet pumpálni annyit, hogy néhány óráig gond nélkül üzemeljen.

A Moto Z Play nagyjából 110 000 forintos nyitóár mellett egy korrekt vételnek mondható. Legfőbb hiányosságai szoftveresek, amikre a rövidesen érkező Nougat jelenthet megoldást, egyébként pedig jó teljesítményű, takarékos hardvert, gyönyörű Super AMOLED kijelzőt, a felső-középkategóriában is megfelelő kamerát, minőségi anyaghasználatot és hibátlan összeszerelést kapunk, a jól kitalált moduláris rendszer pedig csak hab a tortán. Nem kap egyértelműen többet az, aki a jelentősen drágább, mégis kisebb akkumulátorú, 3,5 milliméteres jack csatlakozójú Moto Z-t választja úgy, hogy lényegi extrákkal nem kecsegtet a VR-támogatáson és a hozzá tartozó hardveren kívül, egyik esetben sem beszélhetünk különleges rendszerfelületről, vízállóságról, ívelt kijelzőről vagy dupla kamerarendszerről, ebben az ársávban viszont könnyebb is ezeket elengedni. Százezer forint körül viszont már nagyon sok jó telefont lehet venni, a Honor 8 könnyedén megvehető ennyiért, a OnePlus 3T kicsit drágább, de sok szempontból jóval többet tud. Ott van még a Samsung Galaxy S6 vagy akár a szintén moduláris LG G5 is hasonló áron mozog, de a házon belüli konkurencia is erős, az üzemidőbajnoki címet magán hordozó Lenovo P2 ugyanis szintén megvehető ennyiért. Az erős mezőnyből a moduljaival emelkedik ki a Z Play, ez azonban egy következő cikkünk témája lesz. A készülék önmagában is megérdemli ezt a pecsétet:

Moto Z Play

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Moto Z Play
Moto Z Play Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 156,4 x 76,4 x 7 milliméter
Tömeg 165 gramm
Színvariációk fekete/sötétszürke, fehér/fakóarany
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 (403 ppi)
Kijelző típusa AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 625 (MSM8953)
Processzor típusa nyolcmagos, 2,0 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 506
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 (10 GB foglalt)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE B2/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B19
B20/B25/B28/B38/B40/B41
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot, MiMo
USB USB-C (MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Ujjlenyomat-olvasó van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (a teszt írásakor)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter van
Extra szoftverek Moto, Készüléksúgó, Moto Mods
Multimédia
Fő kamera 16 megapixel, lézeres + PDAF autófókusz, f/2,0-s lencse, kéttónusú ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixel, f/2,2
Videófelvétel 4K @ 30 fps, 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3510 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, giroszkóp, ujjlenyomat-olvasó, értesítési led, Modo Mods

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés